legrand

Elektrozaczepy i zamki elektromagnetyczne Openers & Closers

aktualizacja: 06-03-2020, 12:03 – artykuł promocyjny


Elektrozaczepy i zamki elektromagnetyczne są nieodłącznymi elementami kontroli dostępu. Od ich wytrzymałości i niezawodności w dużej mierze zależy bezpieczeństwo mienia i osób, dlatego warto dobierać je w sposób staranny, uwzględniając miejsce montażu, stawiane im wymagania oraz funkcje, które mają realizować. Kluczowy jest dobór parametrów elektrycznych narzucanych przez urządzenia sterujące elektrozaczepem.

Elektrozaczepy Laskomex

Fot. Elektrozaczepy serii 1, 2, 3 i 4


Firma Laskomex oferuje szeroki wybór doskonałej jakości elektrozaczepów i zamków elektromagnetycznych hiszpańskiej marki Openers & Closers. Elektrozaczep to jeden z podstawowych elementów  kontroli dostępu. Jest powszechnie stosowany do blokowania drzwi wejściowych, furtek i przejść przed niepożądanym otwarciem. Może posiadać dodatkowe funkcje:

  • regulacja zapadki – możliwość zmiany położenia zapadki względem języka zamka,
  • wyłącznik – dźwignia pozwalająca na odblokowanie elektrozaczepu,
  • pamięć – mechanizm, który pozwala na odblokowanie elektrozaczepu krótkim impulsem napięcia,
  • czujniki – wbudowane czujniki określające stan elektrozaczepu.


Dostępne są dwie wersje elektrozaczepów: standardowe, których zwolnienie następuje po podaniu napięcia i rewersyjne blokujące się po podaniu napięcia.


Elektrozaczepy standardowe przeznaczone są do blokady drzwi w budynkach mieszkalnych, systemach domofonowych i systemach kontroli dostępu w firmach oraz instytucjach. Seria 1 dedykowana jest do drzwi prawych, 2 – do drzwi lewych. Seria 3 to elektrozaczepy symetryczne przeznaczone do obu rodzajów wejść. Do drzwi aluminiowych i wykonanych z tworzyw sztucznych została specjalnie zaprojektowana seria 5 (mini). Źródła zasilania mogą mieć zróżnicowane napięcie i pobór prądu.


Elektrozaczepy ognioodporne serii 24R i 24L cechują się konstrukcją zapewniającą działanie w temperaturze do 1100°C do 120 min. Seria 7R i 7L to z kolei elektrozaczepy wodoodporne o stopniu ochrony IP54.


Elektrozaczepy wzmocnione serii 4R, 4L i 25 przeznaczone są do obiektów, w których bardzo ważna jest duża wytrzymałość elektrozaczepu na zniszczenie. W odpowiedzi na te wymagania O&C zastosowała oryginalne rozwiązania techniczne i bardziej wytrzymałe materiały. Większość modeli tych serii wyposażona jest w czujniki monitorujące stan elektrozaczepu.


Elektrozaczepy do drzwi antywłamaniowych mają specjalny kształt, dzięki czemu mogą być stosowane z zamkami do drzwi wyposażonymi w okrągłe rygle blokujące skrzydło.


Elektrozaczepy do drzwi antypanicznych
(seria 4) są zbudowane tak, by mogły współpracować z drzwiami wyposażonymi w zamki antypaniczne ze specjalną dźwignią, które są zwykle montowane w obiektach użyteczności publicznej.


Elektrozaczepy z prowadnicą to modele należące do serii mini przeznaczonej do drzwi z ościeżnicami wykonanymi z aluminium i tworzyw sztucznych. Posiadają specjalnie zaprojektowaną obrotową zapadkę, która podczas otwierania drzwi cofa się do wnętrza elektrozaczepu, co umożliwia montaż wewnątrz ościeżnicy bez konieczności wycinania otworu. Elektrozaczepy te cechują się niewielkimi wymiarami oraz dużą wytrzymałością.


Elektrozaczepy rewersyjne przeznaczone są do wyjść ewakuacyjnych. Działają odwrotnie w stosunku do standardowych. Zwolnienie elektrozaczepu następuje wraz z zanikiem zasilania.


Firma Laskomex posiada również w swojej ofercie szeroką gamę listw mocujących do wszystkich wpuszczanych typów elektrozaczepów. Wykonane są one z aluminium, stali lub stali nierdzewnej.

Kątowniki Laskomex

Kątowniki i listwy Openers & Closers


Zamki elektromagnetyczne
składają się z dwóch elementów: elektromagnesu montowanego na ścianie lub ościeżnicy oraz metalowej płytki montowanej na ruchomym skrzydle drzwi. Po podaniu napięcia elektromagnes przyciąga z dużą siłą płytkę zamontowaną na drzwiach, które utrzymuje w stanie zamknięcia. Dzięki prostej konstrukcji zamki elektromagnetyczne stanowią skuteczną i niezawodną metodę blokowania drzwi w systemach kontroli dostępu.

Zwory Laskomex

Zwory elektromagnetyczne


Openers & Closers oferuje dwie serie zwór elektromagnetycznych:

  • MEX – przeznaczoną do furtek, drzwi wejściowych do budynków i masywnych drzwi w obiektach przemysłowych,
  • ME – posiadającą stosunkowo niewielkie rozmiary przy jednoczesnym zachowaniu dużej siły utrzymującej zamek w pozycji zamkniętej. Zamki tej serii doskonale sprawdzają się w przypadku drzwi uchylnych, przesuwnych czy szklanych.
     
Kontakt w sprawie produktów:

LASKOMEX PPUH
tel. + 48 42 671-88-00
www: www.laskomex.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowy pożarowy zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny SGO-Pgz3

Nowy pożarowy zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny SGO-Pgz3

W ofercie W2 pojawił się nowy, zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny typu SGO-Pgz3.... ¬ więcej...

 
Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

W Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010... ¬ więcej...

 
Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofony to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet