zwiń

gorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

AFRISO PrimoBox ACB 910 - kompaktowa kotłownia

aktualizacja: 06-03-2020, 12:04 – artykuł promocyjny


Nowość w gamie AFRISO to rozwiązanie do podłączenia instalacji grzejnikowej z instalacją ogrzewania podłogowego przy zastosowaniu źródła ciepła w postaci kotła kondensacyjnego.


Grupy pompowe wraz z przystosowanymi do nich rozdzielaczami zdobyły uznanie wielu instalatorów. Co stoi za popularnością tego rozwiązania? Instalatorzy cenią swój czas, natomiast inwestorzy skłonni są zapłacić więcej, aby uzyskać sprawdzone oraz estetyczne rozwiązania wyższej jakości. Zaletami wykorzystywania grup pompowych z rozdzielaczami są: szybkość montażu, bezproblemowa obsługa i niezawodność.

AFRISO PrimoBox ACB 910 - 80 procent kotłowni w jednej szafce

Często spotykanym rodzajem instalacji jest instalacja grzewcza ze źródłem ciepła w postaci gazowego kotła kondensacyjnego. Instalacja składa się z dwóch obiegów grzewczych: dominującego obiegu ogrzewania podłogowego i prostego obiegu instalacji grzejnikowej. Za przygotowanie c.w.u. odpowiedzialny jest kocioł kondensacyjny. Jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla tej instalacji, biorąc pod uwagę kompaktowość i estetykę?


Oczywistą odpowiedzią są grupy pompowe. Grupy te wyposażone są w armaturę, która wydatnie zwiększy wygodę codziennej eksploatacji. Montaż grup pompowych nie jest czasochłonny. Co podkreśla wielu inwestorów i instalatorów, grupy pompowe odznaczają się estetycznym wyglądem. Jak wyglądałaby instalacja na omawianym przykładzie? Niezbędne byłoby wykorzystanie dwóch grup pompowych. Pierwsza z zainstalowanym zaworem mieszającym na potrzeby instalacji ogrzewania podłogowego, druga bez mieszania, czyli tzw. przewałowa. Niezbędna będzie obecność rozdzielacza – rekomendowanym rozwiązaniem jest instalacja sprzęgła hydraulicznego.

 

80% kotłowni w jednej szafce!


Czy można wykonać tego typu instalację w bardziej kompaktowej i estetycznej formie? Możliwe jest wykonanie instalacji w krótszym czasie, stosując rozwiązania, które odpowiadają inwestorom cenowo, a równocześnie wspierają kocioł w kondensacji – co pozwala na dodatkowe oszczędności dla klienta?
 

Odpowiedzią na te pytania jest nowy produkt w gamie AFRISO. Zestawy mieszające do kotłów kondensacyjnych PrimoBox ACB 910 są zamknięte w estetycznej szafce o wymiarach 45x40 cm. Jest to zestaw hydrauliczny służący do zarządzania dwoma strefami ogrzewania o różnych temperaturach zasilania, w której jeden z obiegów jest bezpośredni, natomiast na drugim temperatura obniżana jest na zaworze mieszającym. Poprzez wykorzystanie specjalnego zaworu mieszającego można zyskać korzyść w postaci zwiększenia różnicy temperatur pomiędzy zasilaniem i powrotem do kotła gazowego. Przy identycznej temperaturze zasilania, uzyskuje się niższą temperaturę powrotu do kotła. Wspomagane jest zjawisko kondensacji spalin, co skutkuje pomocą w odzysku „darmowego” ciepła.

AFRISO PrimoBox ACB 910 - 80 procent kotłowni w jednej szafce

Zestawy mieszające PrimoBox ACB 910 można ocenić jako znaczący krok w kierunku wykonywania schludnych mini-kotłowni skonstruowanych w oparciu o gotowe elementy. Stosując zestaw PrimoBox ACB 910 zapewnia się miniaturyzację instalacji razem z jednoczesnym zmaksymalizowaniem potencjału kotła do odzysku ciepła z kondensacji pary wodnej obecnej w spalinach. Wskutek tego zwiększona jest średnia sezonowa sprawność, z jaką pracuje kocioł. Dzięki kompaktowym wymiarom, szafka PrimoBox ACB 910 zmieści się pod kotłem gazowym, gdziekolwiek planuje się jego lokalizację.

 

Zobacz więcej na >> www.primobox.afriso.pl

Kontakt w sprawie produktów:

AFRISO sp. z o.o.
tel. 32 330 33 55
www: www.afriso.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Zestawy mieszające ze sprzęgłem hydraulicznym

Zestawy mieszające ze sprzęgłem hydraulicznym

Zestawy mieszające ze zwrotnicą hydrauliczną to gotowe części instalacji, które... ¬ więcej...

 
Grupy pompowe i rozdzielacze KELLER

Grupy pompowe i rozdzielacze KELLER

W ofercie marki KELLER bardzo duże znaczenie odgrywają produkty i urządzenia tworzące... ¬ więcej...

 
Nowość od AFRISO: Systemy sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl

Nowość od AFRISO: Systemy sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl

Na rynku funkcjonuje sporo systemów sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem do... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet