gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo
NORLYS

Design Light

Aurora Technika Świetlna

    Karlik

 APM MORKOM     SmartLight

znajdź fachowca

Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartlight w Łodzi

aktualizacja: 03-09-2021, 05:31 – artykuł promocyjny


Coraz więcej nowych inwestycji budowlanych to renowacje kamienic w zabytkowych częściach Polskich miast. Wiele udanych projektów zachęca inwestorów do przywracania świetności, dając nowe życie dawnej architekturze początku 20 wieku. Firma Smartlight jako dostawca oświetlenia czynnie współpracuje i oferuje swoje usługi inwestorom, architektom, projektantom w dziedzinie oświetlenia fasady i terenu w obiektach zabytkowych. Na przykładzie inwestycji w Łodzi pod adresem Kościuszki 19 zakończonej w 2019 pokażemy, jak duży pozytywny efekt daje dobrze zaprojektowane i wykonane oświetlenie.

Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartight w ŁodziPrzykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartight w Łodzi

 

1. Projekt etap budowy

 

W większości przypadków prace budowlane w kamienicach polegają na pełnej rewitalizacji. Na tym etapie warto zdecydować o umieszczeniu oświetlenia. Rozprowadzenie przewodów zasilających pozwoli na uniknięcie późniejszych problemów i dodatkowych kosztów. Zabytkowe fasady charakteryzują się zdobieniami, wykuszami, posiadają elementy wystające, które należy odpowiednio doświetlić.

Wstępny projekt może być wykonany w formie negatywu, polecamy również próby na elewacji, to w dużej mierze ułatwia inwestorom zrozumienie pełnej koncepcji. Możliwe jest wykonanie pełnej wizualizacji komputerowej w 3D. Należy pamiętać o spójności oświetlenia elewacji z częścią podwórza i terenu całej działki. Ozdobne ogrodzenie, nasadzenia, ławki należy doświetlić, zachowując podobną barwą światła.

Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartight w Łodzi

 

2. Dobór oświetlenia

 

Produkty Smartlight oparte są na najwyższej wydajności diodach LED trwałości sięgającej 100 000 godzin. Od strony zewnętrznej fasady zastosowaliśmy dwa rodzaje opraw. Oprawy liniowe typu wall washer model CITY12 zostały zainstalowane na kolumnach w opcji świecenia do góry i do dołu. Oprawa CITY12 ma mało widoczną obudowę, co stanowi zaletę na zabytkowych elewacjach. W górnych oknach wstawione zostały oprawy SmartWindow, nowy typ opraw w ofercie Smartlight przeznaczonych do rozświetlenia gzymsów i wnęk okiennych.

CITY12                                                         SmartWindow                                          KOS3R

 

Na terenie działki od strony podwórza znalazły się podświetlone słupy, elementy ozdobne na ogrodzeniu oraz zieleń. Zastosowane oprawy typu uplight, model KOS3R. Oprawy te mają regulację płaszczyzny świecenia +/- 30% co dodatkowo pozwala na lepsze doświetlenie elementów ogrodzenia. Nowo odbudowana nowoczesna elewacja wewnętrzna, została doświetlona najazdowymi oprawami liniowymi model TINOS24. Zastosowana optyka asymetryczna skierowana na ścianę budynku zapewnia brak olśnienia osobom korzystających z chodników i przejść na posesji.

Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartight w ŁodziPrzykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartight w ŁodziPrzykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartight w Łodzi

Rozłożone akcenty światła na wybrane elementy uwydatniły pełny wizerunek budynku. Przywołaliśmy światłem widok fasady znany z dziennej panoramy. Tereny wewnętrzne służą użytkownikom, pracownikom do spędzania czasu zarówno w godzinach dziennych jak i wieczornych.

Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartight w ŁodziPrzykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartight w Łodzi

Kontakt w sprawie produktów:

Smartlight
tel. +48 22 435 83 02
www: www.smartlight.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Oświetlenie z gruntu najlepsze - lampy najazdowe i oprawy dogruntowe

Oświetlenie z gruntu najlepsze - lampy najazdowe i oprawy dogruntowe

Oprawy najazdowe i dogruntowe służą do tworzenia oświetlanie zewnętrznego w obszarach... ¬ więcej...

 
Modułowe linie świetlne Sureline

Modułowe linie świetlne Sureline

Sureline to innowacyjne modułowe linie świetlne z profilem montażowym. Linia jest... ¬ więcej...

 
Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartlight w Łodzi

Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartlight w Łodzi

Coraz więcej nowych inwestycji budowlanych to renowacje kamienic w zabytkowych częściach... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet