Domowa stacja uzdatniania wody - gdzie umieścić?

aktualizacja: 13-05-2022, 06:32 – artykuł promocyjny


Z problemem twardej wody zmaga się wiele osób, dlatego coraz częściej decydujemy się na próbę jej ulepszenia, zakładając filtry. Okazuje się jednak, że to nie wystarczy, by zapewnić sobie dobrą jakość wody i pojawia się konieczność zamontowania domowej stacji uzdatniania. Jej zadaniem jest eliminacja niepotrzebnych związków, dzięki czemu woda staje się miękka, a jednocześnie bardziej służy naszym włosomi i skórze oraz chroni sprzęt AGD przed osadzaniem się kamienia.

 

Gdzie zamontować system uzdatniania wody?

 

Miejsce montażu stacji uzdatniania wody nie może być przypadkowe. Zazwyczaj montuje się ją w kotłowni, piwnicy, garażu lub w innym pomieszczeniu gospodarczym. Ważne, by wielkość pomieszczenia pozwoliła na swobodną obsługę urządzenia – urządzenie nie jest szerokie, ponieważ wielkość podstawy wynosi najczęściej 30x50 cm, ale jego wysokość to 1,20-1,50 m. Poza tym, potrzebne jest miejsce na przechowywanie środków chemicznych.

Akwa System uzdatniania wody

fot.: Akwa - system SoftAQUA 15 Ecowater US 


Istotna jest również temperatura w pomieszczeniu, ponieważ minimalna dla prawidłowej pracy systemu wynosi ok. 3-5 °C (nie wolno dopuścić do zamarzania wody). Należy unikać przegrzewania urządzenia, dlatego wybierając miejsce do jego montażu, warto zwrócić na to szczególną uwagę. W pobliżu urządzenia konieczne jest gniazdko elektryczne.


Kolejną istotną kwestią jest odpowiednia odległość od hydroforu – system musi się znajdować jak najbliżej niego, by mógł być zasilany wodą z własnego ujęcia. Konieczna jest również odpowiednia temperatura i ciśnienie wody dopływającej do urządzenia – zbyt ciepła woda może uszkodzić elementy. System musi znajdować się także blisko odpływu kanalizacyjnego, by mógł odprowadzać popłuczyny. Wszystkie powyższe zasady muszą być spełnione, by system uzdatniania wody działał prawidłowo.

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Akwa


Zobacz także
Komfort filtrowanej wody prosto z kranu

Komfort filtrowanej wody prosto z kranu

Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, by urządzić kuchnię z wykorzystaniem... ¬ więcej...

 
Wodostacja. Nowy wymiar nawodnienia od Dafi

Wodostacja. Nowy wymiar nawodnienia od Dafi

Polski lider butelek i dzbanków filtrujących do wody kranowej Dafi zaprezentował... ¬ więcej...

 
Filtrowana woda prosto z kranu. Flow Comfort - nowy system filtrujący wodę od Dafi

Filtrowana woda prosto z kranu. Flow Comfort - nowy system filtrujący wodę od Dafi

Doskonale wiemy, jak ważną kwestią jest oczyszczanie wody pitnej. Najlepszą drogą... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet