gorące tematy


tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Czy zlewozmywak jednokomorowy jest praktyczny?

aktualizacja: 13-02-2020, 09:00 – artykuł promocyjny


Zlewozmywaki jednokomorowe należą do najbardziej popularnych modeli na rynku. Mają wiele zalet, dzięki czemu chętnie trafiają nie tylko do małych, ale również i tych znacznie większych kuchni. Czy jedna komora to dobry pomysł? Jak wybrać najlepszy zlewozmywak do naszych potrzeb i możliwości danego wnętrza? Okazuje się, że choć mały to ma sporo do zaoferowania.

Czy zlewozmywak jednokomorowy jest praktyczny?

Mały zlewozmywak Mediolan w kolorze czarnym

 

Zlewozmywak to wyposażenie konieczne w każdej kuchni.

 

Dla osób jeszcze zastanawiających się, czy można pracować w kuchni bez zlewozmywaka, wyjaśniamy, że jest to element konieczny. Nawet jeśli mamy w domu zmywarkę i mało gotujemy, nie można sobie wyobrazić funkcjonowania w kuchni bez kranu z dostępem do wody, a zlewozmywak jest jego oczywistym dopełnieniem.

Jaki zlewozmywak do małej kuchni - ciekawe konfiguracje

Narożny zlewozmywak granitowy Katania posiadający komorę główną i pomocniczą oraz ociekacz

Także, jeśli już wiemy, że w każdej kuchni należy zamontować zlewozmywak, to teraz możemy przejść do kolejnej kwestii, czyli jaki zlewozmywak wybrać. Najmodniejsze to te wykonane z granitu, a ściślej rzecz ujmując z konglomeratu, który jest pochodną zmielonych piasków kwarcowych z żywicą. Marka Primagran oferuje zlewozmywaki granitowe w 5 odcieniach do wyboru — w kolorze białym, beżowym, szarym, grafitowym lub czarnym. Taki zlewozmywak zapewnia ciekawy design, ale też doskonałe parametry użytkowe. Poznaj więcej >> właściwości zlewozmywaków granitowych.

Czy zlewozmywak jednokomorowy jest praktyczny?

Okrągły zlewozmywak Genewa
 

Kolejna kwestii to wybór wielkości zlewozmywaka. Na rynku mamy dostęp do wielu konfiguracji i możliwości. Przede wszystkim należy określić ilość komór, które chcemy mieć, a następnie zdecydować, czy ma to być zlewozmywak z ociekaczem, czy bez. Warto pamiętać, że podstawowa wersja obejmuje zlew z jedną komorą. To najprostszy i najmniejszy model. Można go nieco rozbudować, dodając ociekacz, który będzie pełnić funkcję miejsca do odstawiania brudnych lub czystych naczyń.

Czy zlewozmywak jednokomorowy jest praktyczny?Czy zlewozmywak jednokomorowy jest praktyczny?

Zlewozmywak z ociekaczem: owalny model Rzym z obszernym ociekaczem oraz model Mediolan z delikatnym ociekaczem

W wersji jeszcze bardziej rozbudowanej, ale nadal wśród małych zlewów pozostaje model półtorakomorowy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które stanowi kompromis między małym zlewozmywakiem a chęcią posiadania wygodnej strefy mokrej. Dodatkowe pół komory zajmuje stosunkowo mało miejsca, a spełnia funkcję normalnej komory, tylko nieco mniejszej (ma swój oddzielny odpływ).

Zlewozmywak półtorakomorowy: prosty model Paryż oraz wyjątkowo praktyczny model Valencia 1.5 z małą komorą i profilowanym ociekaczem

 

Najbardziej popularny zlew - ale czy praktyczny?

 

Mały zlewozmywak to idealna recepta dla osób szukających rozwiązań kompaktowych i wygodnych jednocześnie. Z pewnością przypadnie do gustu właścicielom małych kuchni i aneksów kuchennych, którzy muszą liczyć się z ograniczonym miejscem. Strefa robocza w ergonomicznej kuchni powinna zajmować największą część blatu. Zlewozmywak to płynne jej uzupełnienie, dzięki któremu możliwe jest zachowanie ciągu technologicznego. Na małym blacie niezastąpiony jest zlew z jedną komorą. Tylko taki model daje nam wszystkie korzyści związane z posiadaniem zlewu i jednocześnie zajmuje najmniej cennego miejsca.

Najmniejszy zlew do kuchni

Zlew granitowy Ryga należy do najmniejszych modeli w swojej klasie - wymiary: 400 x 500 mm, pasuje do szafek od 40 cm

Zlewozmywak jednokomorowy zapewnia nam wszystkie konieczne funkcje, jakie daje model z większą ilością komór. Takie rozwiązanie sprawdza się również w większych kuchniach ze zmywarką, gdzie problem mycia i płukania naczyń został zredukowany. Zdecydowanie wystarczy dużej rodzinie, która nie gotuje zbyt dużo i często w domu.


Zaletą małych zlewozmywaków jest również ich cena. Jako najmniejsze będą także najtańsze. Mały zlewozmywak to także gwarancja lepszej organizacji w kuchni, gdyż mobilizuje nas do regularnego opróżniania komory. Strefa mokra w kuchni stanie się ergonomiczna, jeśli zadbamy o odpowiednie jej wykończenie. Aby zlewozmywak był wygodny, powinien mieć dość głęboką komorę. Warto zwrócić uwagę również na jej kształt. Najczęściej są to zlewy na planie koła lub prostokąta ewentualnie kwadratu. Przed zakupem warto sprawdzić, który wariant najbardziej przypadnie nam do gustu.

Jednokomorowy zlewozmywak bez ociekacza Oslo

Jednokomorowy zlewozmywak bez ociekacza Oslo

Decydując się na granitowy zlewozmywak do kuchni, zawsze warto postawić na dobrą jakość. Jest to wyposażenie kuchenne, które narażamy na wiele różnych sytuacji — upadek ostrych narzędzi, stykanie się ich powierzchni z wysokimi i niskimi temperaturami oraz substancjami różnego pochodzenia. Zlewozmywaki granitowe Primagran posiadają 35-letnią gwarancję, co potwierdza ich wysoką jakość i pozwala urządzić trwałą kuchnię na lata. Nasz wybór powinien być podyktowany potrzebami, czyli wielkością rodziny i stylem życia, jaki prowadzimy. Nie bez znaczenia jest także sama zabudowa kuchni, to jest jej wielkość i kształt. Warto pamiętać, że nawet najmniejsze zlewy są w stanie sprostać oczekiwaniom stawianym zlewozmywakom w nowoczesnej kuchni, a w otwartym układzie wnętrz jego subtelna forma jeszcze bardziej przemawia na naszą korzyść.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Primagran Sp. z o.o.
tel. +48 58 500 5 600
www: primagran.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać? Praktyczny poradnik

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać? Praktyczny poradnik

Zlewozmywak jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Wydaje... ¬ więcej...

 
Zlewozmywak z baterią - znajdź najlepszą parę do swojej kuchni

Zlewozmywak z baterią - znajdź najlepszą parę do swojej kuchni

Wśród kuchennego wyposażenia nie ma dwóch innych elementów,... ¬ więcej...

 
Czy zlewozmywak jednokomorowy jest praktyczny?

Czy zlewozmywak jednokomorowy jest praktyczny?

Zlewozmywaki jednokomorowe należą do najbardziej popularnych modeli na rynku. Mają... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet