gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Pipelife   Eko-Bio

Grupa ArmaturaSanSwiss   

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Werit


Jak wybrać suszarkę kieszeniową?

aktualizacja: 06-02-2020, 11:54 – artykuł promocyjny


Sytuacje w których po umyciu dłoni podkładamy je pod suszarkę elektryczną która ledwie dmucha, a co dopiero suszy przechodzą a przynajmniej powinny przechodzić do historii. Na szczęście właściciele obiektów w których znajdują się łazienki ogólnodostępne coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na koszt urządzenia suszącego ręce ale na jego skuteczność. Dzieje się tak za sprawą bardziej wymagającego użytkownika ale również przede wszystkim świadomie zarządzającego obiektem właściciela. Powszechna wiedza, i edukacja w zakresie higieny jest odczuwalna na każdym kroku, czy to poprzez małe buteleczki z płynami dezynfekującymi które można zawsze mieć przy sobie czy podstawowy nawyk umycia rąk po skorzystaniu z toalety. Należy pamiętać, że samo umycie to zaledwie cześć sukcesu. Bakterie rozwijają się głownie w wilgotnych źle osuszonych dłoniach.


Właśnie dlatego kluczowe po umyciu rąk jest ich właściwe wysuszenie. I tutaj pojawia się pytanie: czy wycierać dłonie ręcznikami papierowymi czy skorzystać z suszarki do rąk. Odpowiedź wcale nie jest prosta i duże  znaczenia mają tutaj koszty eksploatacji i ilość osób która dziennie korzysta z danej toalety. Czynniki mają wpływ nie tylko na czas jaki jest potrzebny do wysuszenia rak ale również na środowisko.


W obiektach biurowych, mniejszych gabinetach, czy niedużych lokalach sprawdzą się ręczniki papierowe i tutaj można wybrać między wersją ZZ lub w roli przykładowych podajników:

Jak wybrać suszarkę kieszeniową?Suszarka do rąk czy podajnik papieru?Suszarka do rąk czy podajnik papieru?Suszarka do rąk czy podajnik papieru?

W większych jak np. Centra Handlowe, Dworce, Stadiony, Multipleksy zdecydowana przewagę będą miały bezobsługowe suszarki do rąk. Niewątpliwą przewagą suszarek jest brak konieczności sprawdzania uzupełnia papierem jak w przypadku podajników ręczników.


Wśród  dostępnych na rynku suszarek poza podziałem związanym z materiałem z jakiego wykonana jest obudowa tj. stal nierdzewna lub plastik ABS dzielimy je na tradycyjne jak modele Passat czy Mistral Marki Faneco (zdj. Passat V i Mistral) oraz kieszeniowe. Przykładem suszarek kieszeniowych są np. Model orkan marki Faneco (zdj.)

Suszarka do rąk - jak wybrać, rodzaje, mocSuszarka do rąk - jak wybrać, rodzaje, mocSuszarka do rąk - jak wybrać, rodzaje, moc

„Suszarki kieszeniowe szturmem zdobywają rynek, w dużej mierze wypierając te tradycyjne. Śledzimy trend który wskazuje na potencjał sprzedażowy tej części asortymentu. Świadomie podejmowane decyzje zakupowe klientów, powszechnie dostępne informacje o zaawansowaniu oraz przewadze technicznej modeli kieszeniowych skłaniają ich do wyboru niekiedy droższego jednak bardziej efektywnego produktu. Wierzymy, że w najbliższych latach zainteresowanie konsumentów skierowane będzie właśnie w stronę suszarek kieszeniowych” – mówi Krzysztof Walczak Dyrektor Handlowy Faneco Sp. z o.o. Sp. K. lidera branży w zakresie wyposażenia toalet publicznych.

 

 

Jak w tym gąszczu informacji i produktów wybrać właściwy model suszarki kieszeniowej?

 

Na efektywność suszenia suszarek wpływają dwa czynniki tj. prędkość wydmuchiwanego powietrza oraz jego temperatura. Przy czym większe znaczenie ma ten pierwszy. Większość składowej mocy znamionowej suszarek stanowi element grzewczy. Ograniczając moc przekazywaną na ogrzanie powietrza jesteśmy w stanie zmniejszyć moc znamionową i tym samym pobór prądu co ma bezpośredni wpływ zarówno na względy ekonomiczne jak i ekologiczne. Suszarki kieszeniowe bazują głównie na wysokiej prędkości powietrza. I tak przykładowe modele suszarek kieszeniowych Orkan marki Faneco wydmuchują powietrze z prędkością 80-95m/s tj. 290-340 km/h dla uzmysłowienia sobie jaki jest to podmuch wystarczy wyobrazić sobie jak oddziałuje na naszą dłoń pęd powietrza kiedy wystawimy ją przez szybę auta przy prędkości 90km/k czyli zaledwie 1/3 możliwości suszarki kieszeniowej.

Suszarka do rąk - jak wybrać, rodzaje, mocSuszarka do rąk - jak wybrać, rodzaje, moc

Wybierając suszarkę kieszeniową w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na prędkość wylotową powietrza. Ponadto wspomniany model posiada wbudowana możliwość wyłączenia elementu grzewczego. Często w przypadku suszarek do rąk pojawia się argument ich niższego stopnia higieny względem ręczników papierowych. Tymczasem okazuje się, ze stwierdzenie to odchodzi do lamusa za sprawa filtrów HEPA (ang. high efficiency particulate air filter) Wspomniane filtry wykonane są z włókien szklanych, i skutecznie zatrzymują cząsteczki ≥0,01 µm co oznacza  że są w stanie zatrzymać większość 99,95% zanieczyszczeń mechanicznych. Dzięki tak wysokiej skuteczności filtracji powietrza są w stanie zatrzymać komórki grzybów, pierwotniaków bakterii oraz większości wirusów. Fakt ten sprawia, ze suszarki kieszeniowe z filtrem HEPA jak wspomniany Orkan marki Faneco może być stosowany w przemyśle farmaceutycznym, laboratoriach, salach, zabiegowych, przemyśle spożywczym, elektronicznym i schronach wojskowych.

Podsumowując suszarki kieszeniowe są nowoczesnym, skutecznym oraz ekonomicznym rozwiązaniem do suszenia rąk w obiektach użyteczności publicznej o dużym przepływie osób. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na prędkość wylotowa powietrza oraz obecności filtru HEPA jeżeli dane miejsce wymaga szczególnej sterylności.

 

Kontakt w sprawie produktów:

Faneco Sp. z o.o. Sp. k.
tel. (+48) 61 6100212
www: www.faneco.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Minilift S - komfortowy montaż i oszczędność miejsca

Minilift S - komfortowy montaż i oszczędność miejsca

Ulewny deszcz to zjawisko, któremu nie możemy zapobiegać. Zupełnie inaczej... ¬ więcej...

 
Wybór dozownika do dezynfekcji rąk

Wybór dozownika do dezynfekcji rąk

Mycie i dezynfekcja rąk to temat numer jeden od dłuższego czasu. Pandemia koronawirusa... ¬ więcej...

 
Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Łazienki urządzane w stylu ekologicznym, z użyciem naturalnych materiałów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet