gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Nowoczesny system grzewczy - znakomita inwestycja na długie lata

aktualizacja: 13-02-2020, 09:02 – artykuł promocyjny


Funkcjonalny system grzewczy to rozwiązanie, dzięki któremu z pewnością łatwiej nam będzie przetrwać jesienno-zimową pogodę. Ciepły i przytulny dom jest wypadkową wielu czynników, a najważniejsze z nich to ogrzewanie dopasowane do naszych potrzeb. Przemyślany układ sterujący pomoże nam wykorzystać potencjał budynku, który osiągamy za sprawą właściwej termoizolacji. A jak wiadomo lepiej zapobiegać niż ...tracić, dlatego zachęcamy do poznania sprawdzonych sposobów jak racjonalnie wykorzystać energię cieplną w domu.


Inteligentne sterowanie poszczególnymi urządzeniami niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim zapewnia bezproblemową i racjonalną pracę instalacji, co się przekłada na mniejsze zużycie paliwa, a to oznacza mniej zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery i niższe koszty ogrzewania domu. Zyskamy także komfort, bo taką instalację obsługuje się znacznie wygodniej.

 

System sterowania instalacją grzewczą - racjonalnie i wygodnie

 

Jednym z najważniejszych aspektów nowoczesnej instalacji grzewczej jest przemyślane sterowanie nią. Zapewnienie odpowiedniej temperatury powinno odbywać się w sposób jak najbardziej energooszczędny, z poszanowaniem naszej planety. W tym celu wykorzystuje się sterowniki dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Są to niewielkie, łatwe w obsłudze urządzenia, dzięki którym sprawne funkcjonowanie ogrzewania w domu nabiera nowego wymiaru. Szeroką gamę sterowników oferuje znana od ponad 25 lat na polskim rynku marka DIAMOND.


Sterowniki wykorzystuje się do regulacji pracy między innymi pieca, pompy do C.O., C.W.U. i wielu innych elementów systemu grzewczego. Modele przeznaczone do pieca C.O. zarządzają wytwarzaniem oraz dystrybucją ciepła w systemie tak, by po odpowiedniej nastawie stale utrzymywać zadaną temperaturę. Kierują zatem pracą pompy obiegowej oraz wentylatora.

System sterowania instalacją grzewczą - sterowniki do kotłaSystem sterowania instalacją grzewczą - sterowniki do kotłaSystem sterowania instalacją grzewczą - sterowniki do kotła

Sterowniki różnią się między sobą funkcjami, wyglądem oraz technologią, w jakiej zostały wykonane - prezentowane modele to >> sterowniki St-04, St-05, St-08

 

Oferta DIAMOND obejmuje również sterowniki przeznaczone tylko do pomp obiegowych i cyrkulacyjnych. Ten element instalacji odgrywa ważną rolę, ponieważ pozwala oszczędzić nawet do 80% energii elektrycznej, jeśli jego praca zostanie precyzyjnie zaprogramowana. Automatyczne sterowanie różnicą ciśnienia poprzez regulację obrotów i ich dostosowanie do aktualnego zapotrzebowania możliwe są za sprawą wbudowanego czujnika temperatury odpowiedzialnego za włączanie i wyłączanie nastawy nocnej.

Sterownik ST-02 do pompy C.O.Sterownik ST-02 do pompy CWU

Sterownik ST-02 do pompy C.O. oraz model ST-07 do pompy C.W.U.


Regulator temperatury - komfort cieplny w całym domu

 

Kolejny element systemu grzewczego pozwala na odpowiednie gospodarowanie mocą ogrzewania. Regulator temperatury — bo o nim mowa — oszczędza energię, gdy mamy zyski na przykład dzięki dużemu nasłonecznieniu w użytkowanych pomieszczeniach. Wówczas kontrola nad pracą naszych urządzeń grzewczych umożliwia wstrzymanie wytwarzania energii. Taki system doskonale sprawdza się w dobowym cyklu pracy systemu, kiedy to podczas naszej nieobecności urządzenie można zaprogramować w ten sposób, by system nie pracował albo zadana temperatura była niższa. Regulator temperatury przyczynia się do niższych rachunków za ogrzewania oraz na ochronę środowiska naturalnego, a jego montaż jest szybki, podobnie jak intuicyjna obsługa.

Regulator temperatury - komfort cieplny w całym domuRegulator temperatury - komfort cieplny w całym domuRegulator temperatury - komfort cieplny w całym domu

W ofercie DIAMOND znajdują się zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe regulatory tygodniowe lub dobowe.


Komfort cieplny w każdym z pomieszczeń możemy zapewnić również przy użyciu termostatów pokojowych, które umieszcza się na końcu instalacji, czyli na grzejnikach. Dzięki nim możemy precyzyjnie operować temperaturą według indywidualnych preferencji. Regulując strumień wody grzewczej dopływającej do grzejnika, możemy efektywnie zarządzać ciepłem w domu i ograniczyć zużycie paliwa. Zawór działa samoczynnie zgodnie z nastawioną temperaturą — gdy temperatura w pomieszczeniu wzrasta, zawór się domyka, a gdy spada, odpowiednio się otwiera — tak, aby poziom ciepła zadany przez nas został utrzymany. Warto pamiętać jednak, by podczas wietrzenia ustawić głowicę na najniższej wartości, gdyż zawór termostatyczny przez cały czas dąży do utrzymania zadanej temperatury. Jeśli tego nie zrobimy, narazimy się na niepotrzebne straty.

Termostatyczne zawory grzejnikowe

Siłownik termostatyczny ST-24

 

Sterowanie ogrzewaniem podłogowymListwy sterujące to urządzenia dedykowane do ogrzewania podłogowego. Oferta DIAMOND obejmuje produkty obsługujące nawet 8 stref grzewczych. Ich zadaniem (we współpracy z siłownikami termoelektrycznymi) jest kontrola pracy poszczególnych pętli grzewczych i pomp obiegowych. Listwy te współpracują z regulatorami temperatury sterując jednocześnie pracą pompy C.O. oraz urządzeniem grzewczym. Siłowniki mają standardowy gwint montażowy – M30x1,5, a przyłącza zostały zaopatrzone w wyciągane zaciski. Przed wykonaniem podłączeń kablowych można odłączyć je od sterownika.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowymSterowanie ogrzewaniem podłogowym

W ofercie DIAMOND znajdują się przewodowe oraz bezprzewodowe listwy sterujące, przeznaczone do montażu w skrzynkach elektrycznych.


W funkcjonowania systemu ogrzewania podłogowego ważna rola przypada rozdzielaczom, dzięki którym możliwe jest prawidłowe regulowanie rozkładu temperatur dla poszczególnych obiegów grzewczych.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Oferta DIAMOND obejmuje kilka typów rozdzielaczy dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika oraz resztę potrzebnych produktów do skompletowania całego systemu ogrzewania podłogowego – od rury PEX w kilku rozmiarach, przez złączki skręcane i zaciskane, po siłowniki termoelektryczne.

 

Świadomy wybór - w trosce o środowisko i przyszłe pokolenia

 

Efektywność to cecha, na którą warto postawić w obliczu zmian, jakie muszą zaistnieć w sposobie ogrzewania naszych domów. Odpowiednio przemyślane i dobrane komponenty są w stanie przełożyć się na niższe opłaty za ogrzewanie przy jednoczesnym zrównoważonym oddziaływaniu na środowisko naturalne. Dbając o przyrodę, dbamy o przyszłe pokolenia. Wspierając racjonalne wykorzystanie energii, jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić, a to nie tylko dobra wiadomość dla naszego budżetu, ale również gwarancja komfortu.

Kontakt w sprawie produktów:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DIAMOND Sp. z o.o.
tel. (+48) 12 442 00 59
www: www.diamond.pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet