zwiń

systemy grzewcze pompy ciepłagorące tematy


tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

nVent - ogrzewanie elektryczne


Kotły elektryczne - zestawienie oferty rynkowej

aktualizacja: 22-09-2021, 06:41 – artykuł promocyjny


Kotły elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak za sprawą ich komfortowej obsługi z możliwością precyzyjnego sterowania, ekologicznego charakteru oraz możliwości zrezygnowania z komina i kotłowni w domu. Dodatkowo są to urządzenia idealnie nadające się do współpracy z systemami fotowoltaicznymi, które pojawiają się w wielu domach. Decyzję o montażu kotła zasilanego energią elektryczną często odrzucaliśmy za sprawą krążącej opinii, że jego użytkowanie jest drogie i niesie ze sobą znaczny wzrost rachunków. Ten argument przestaje być wadą tych urządzeń w obliczu zmian, jakie wiążą się z rozpowszechnieniem instalacji fotowoltaicznych w prywatnych domach. Poniżej prezentujemy więc popularne modele kotłów elektrycznych, ich charakterystykę oraz zalety korzystania z tego typu systemów grzewczych.
 


Najważniejsze zalety stosowania kotłów elektrycznych w domu:

 • bezemisyjne urządzenia grzewcze - ekologiczne, przyjazne dla środowiska
 • brak dodatkowych przyłączy do domu np. gazu (brak dodatkowych kosztów)
 • brak problemu z przygotowaniem i składowaniem opału - niepotrzebna jest kotłownia w domu (zostaje więcej miejsca do zagospodarowania na potrzeby mieszkańców), nie musimy montować na zewnątrz wiat czy zbiorników na opał
 • prosty i szybki montaż
 • czysta ekspolatacja - w domu nie ma dymu, popiołu, kurzu z opału
 • komfortowa obsługa - możliwość sterowania również zdalnie
 • cicha praca
 • efektywna praca - Żadne inne kotły nie osiągają tak wysokiej sprawności, nawet jeśli ich moc jest porównywalna.
 • kompaktowe wymiary - można je umieścić w dowolnym miejscu w domu, a minimalistyczny wygląd nie będzie szpecił pomieszczenia
 • możliwość wymiany źródła ciepła nawet przy starej instalacji (wykorzystuje te same grzejniki co kotły na paliwo stałe)
 • możliwość współpracy z instalacją fotowoltaiczną

 

Szukasz produktów - odwiedź największą platformę zakupową merXu - oferta w kategorii ogrzewanie

 

 

Kocioł elektryczny - jak wybrać

 

Pierwsze kryterium to nasze oczekiwania co chcemy ogrzewać. Większość kotłów elektrycznych to kotły jednofunkcyjne o małych rozmiarach i dostępne jako modele wiszące. Mogą one współpracować ze zbiornikami c.w.u. Kotły dwufunkcyjne są już znacznie większe, ale mają wbudowany zasobnik, dzięki czemu nie musimy montować już żadnych dodatkowych urządzeń. Oba typy kotłów nie wymagają osobnego pomieszczenia (kotłowni). Drugie kryterium dotyczy mocy, która zawsze zależy od metrażu i rodzaju powierzchni do ogrzania. Ważne jest to, czy budynek został dobrze docieplony, jakie ma okna i drzwi. Następnie musimy wybrać rodzaj sterowania - podstawowa automatyka pozwala reagować na warunki pogodowe, programator czasowy umożliwia dodatkowo uwzględnić tryb naszego dnia, a system do sterowania WiFi daje opcję zdalnego zarządzania. Warto również zwrócić uwagę na wygląd i markę.
 

SPRAWDŹ >> Konfigurator doboru kotłów elektrycznych
 

 

Kocioł elektryczny z buforem c.o. marki Kospel

 

Kotły elektryczne z linii EKD.M3 i EKCO.M3 mależą do trzeciej generacji, czyli posiadają zaawansowane układy sterowania i zarządzania ich pracą, co gwarantuje dostosowanie pracy kotła do warunków pogodowych, współpracę z buforem akumulacji ciepła, sterowanie pracą kilku obiegów grzewczych oraz zdalną regulację systemem ogrzewania przez internet.

Kotły elektryczne 3 generacji

Model EKD.M3 stanowi kompletną kotłownię w kompaktowej obudowie: kocioł c.o., zbiornik c.w.u. o pojemności 130l, przeponowe naczynia wzbiorcze i cała niezbędna armatura.

 

Elektryczny kocioł Bosch

 

Rodzina kotłów elektrycznych Tronic Heat 3500 od marki Bosch. Przeznaczone do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Nadają się zarówno do nowych budynków, jak i tych modernizowanych. Typoszereg obejmuje 7 modeli w mocach od 4 do 24 kW. Urządzenia posiadają wbudowane naczynie wzbiorcze oraz pompę obiegową do c.o, do podłączenia zasobnika c.w.u. potrzebny jest zestaw przyłączeniowy stanowiący wyposażenie dodatkowe. Wbudowana automatyka odpowiada za oszczędną pracę, oraz utrzymanie komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.

Przesiądź się na elektryka - nowe elektryczne kotły grzewcze marki BOSCH

 

Elektryczne kotły dwufunkcyjne Elterm

 

Firma Elterm posiada w swojej ofercie najszerszą gamę modeli kotłów elektrycznych: kotły 1-funkcyjne, 2-funkcyjne, do układów zamkniętych i otwartych, kotły pojedyncze o mocach 4 do 24 kW oraz kaskady (baterie) do 200 kW, wersje kotłów do ogrzewania podłogowego i tradycyjnego grzejnikowego, również wersje z czujnikiem pogodowym czy też najnowocześniejsze sterowaniem smartfonem.
 

Porucznik z serii GoldLine to kocioł elektryczny firmy Elterm w pełni zintegrowany z wyposażonym w nowoczesny blok grzewczy przepływowym podgrzewaczem wody. Dostępny wnastępujących konfiguracjach: kotły o mocy 4, 6, 9 oraz 12kW; podgrzewacze o mocy 12, 15, 18 oraz 21kW.

Elektryczny kocioł dwufunkcyjny Elterm Porucznik

 

Kocioł elektryczny KELLER EcoPower

 

Przeznaczony jest do ogrzewania małych i średnich obiektów posiadających wodną niskotemperaturową (T<100°C) instalację c.o. systemu zamkniętego lub otwartego. Na wyposażeniu kotła EcoPower znajduje się grupa bezpieczeństwa, naczynie przeponowe 5 l oraz pompa elektroniczna. Dostępny w dwóch wersjach: 15 kW i 18 kW. Elektroniczna nastawa temperatury w zakresie 5-70°C. Klasa efektywności energetycznej D.


Wyposażony w:

 • sterowanie pogodowe
 • funkcjonalność PV ready
 • wbudowany licznik zużycia energii z PV

EcoPower

 

Elektryczne kotły Elterm w ofercie MARAX

 

Hurtownia MARAX oferuje szeroki wybór kotłów elektrycznych polskiej marki Elterm. Dostępne są modele jedno- i dwufunkcyjne o różnej mocy, przeznaczone do budynków mieszkalnych oraz usługowych. Dodatkowo w ofercie znajdują się niezbędne akcesoria oraz oprogramowanie ułatwiające zarządzanie pracą instalacji. 

Kotły elektryczneprzystosowane do współpracy z instalacjami fotowoltaicznymiKotły elektryczneprzystosowane do współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi

fot.: kotły przystosowane są do współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Marax, Kospel, Elterm, Bosch, SBS-Keller

Zobacz także
Przesiądź się na elektryka - nowe elektryczne kotły grzewcze marki BOSCH

Przesiądź się na elektryka - nowe elektryczne kotły grzewcze marki BOSCH

Marka Bosch wprowadza nową rodzinę kotłów elektrycznych pod nazwą Tronic... ¬ więcej...

 
Tanio, bezobsługowo i ekologicznie - folie grzewcze Felix

Tanio, bezobsługowo i ekologicznie - folie grzewcze Felix

Innowacyjnym rozwiązaniem w przypadku wymiany systemu grzewczego w mieszkaniu ogrzewanym... ¬ więcej...

 
Porównanie elektrycznych źródeł ciepła

Porównanie elektrycznych źródeł ciepła

W związku z rozwojem energooszczędnego budownictwa, zauważalny jest wzrost zainteresowania... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet