gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Sterowanie bezprzewodowe - rozwiązania do każdego wnętrza

aktualizacja: 17-07-2020, 10:18 – artykuł promocyjny


Wygodny, bezpieczny i oszczędny dom to marzenie każdego z nas. Już na etapie jego budowy wiele osób decyduje się na instalację systemu domu inteligentnego, który  ułatwia domownikom sterowanie urządzeniami i funkcjami. Jeśli jednak w trakcie budowy lub remontu nie została podjęta taka decyzja, warto rozważyć propozycję firm Ospel i F&F, czyli bezprzewodowe elementy sterowania oparte na transmisji radiowej.
Prosta modernizacja istniejącej już instalacji pozwala rozbudować funkcję sterowania oświetleniem, roletami i bramami. Łącznikiem do sterowania bezprzewodowego jest rozwinięcie eleganckiej, prostej serii osprzętu Sonata, która idealnie komponuje się z każdym wnętrzem.


Bezinwazyjna instalacja


Zainstalowanie radiowego systemu sterowania jest bezinwazyjne – nie wymaga kucia ścian, układania kabli czy wykuwania puszki instalacyjnej. Zestawy łączników Sonata składają się z nadajnika w formie łącznika natynkowego oraz modułu wykonawczego montowanego w puszce podtynkowej lub przy odbiorniku.


System zasila bateria wmontowana w łącznik o przewidywanej żywotności 3 lata bezawaryjnej pracy. Układ można uzupełniać o nieograniczoną ilość zastosowań, na przykład sterowanie nawadnianiem czy wentylacją.

Ospel


Sterowanie oświetleniem


Zwiększenie ilości punktów sterowania oświetleniem to jedna z najczęściej wybieranych funkcji systemu bezprzewodowego. Dodatkowe łączniki w wybranych miejscach, np. w sypialni lub w pokoju dziecka zdecydowanie ułatwią nam życie. System można zaprojektować tak, by pracował w trybie łącznika czasowego, co jest idealnym rozwiązaniem w holach, korytarzach, schodach lub na zewnątrz.

Łącznik w pokoju dziecka


Sterowanie roletami


Ta funkcja okazuje się przydatna w celu dostosowania ilości wpadającego światła w ciągu dnia lub szybkiego zasłonięcia rolet jednym przyciskiem przed wyjściem z domu. Technologia komunikacji radiowej do sterowania roletami umożliwia przenoszenie nadajników w różne miejsca. Poza roletami nadajnik może być wykorzystywany do sterowania innymi urządzeniami z silnikiem elektrycznym.

Ospel


Sterowanie bramami


Stosując moduł wykonawczy do takich urządzeń jak bramy wjazdowe, możemy otwierać je z każdego pomieszczenia mającego okno z widokiem na wjazd do posesji.
Łączniki bezprzewodowe do serii Sonata współpracują również z systemami Exta Free firmy Zamel oraz F&Wave firmy F&F, które są postrzegane jako liderzy dostarczający na rynek radiowe systemy inteligentnego domu.

OspelSterowanie bezprzewodoweBezprzewodowe sterowanie

Kontakt w sprawie produktów:

Ospel S.A.
tel. (32) 673 71 06
www: ospel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zostań instalatorem smart home FIBARO i rozwijaj swój biznes

Zostań instalatorem smart home FIBARO i rozwijaj swój biznes

W maju ruszył program dla certyfikowanych instalatorów inteligentnego domu... ¬ więcej...

 
Reguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwości

Reguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwości

Wracając do domu wiele czynności robimy rutynowo - zapalamy światło, włączamy... ¬ więcej...

 
Program lojalnościowy EKIPA FIBARO dla instalatorów smart home wystartował!

Program lojalnościowy EKIPA FIBARO dla instalatorów smart home wystartował!

5 maja uruchomiony został program lojalnościowy EKIPA FIBARO. Akcja skierowana jest... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet