Hewalex - patron sekcji


Kilka sposobów na oszczędności - jak obniżyć rachunki za media

aktualizacja: 14-01-2020, 07:39 – artykuł promocyjny


Szukając sposobów na oszczędności w domowym budżecie, często zwracamy uwagę na koszty produktów spożywczych, chemii gospodarczej, rachunków za internet i telefon. Analizujemy potrzebę niektórych wydatków i je eliminujemy, często przy tym odmawiając sobie przyjemności, z których nie musielibyśmy wcale rezygnować. Wystarczy zmienić kierunek szukania pożeracza pieniędzy, a szybko dostrzeżemy, jak wiele z domowego budżetu zabiera prąd. Co można z tym zrobić? Dowiesz się z poniższego tekstu.

Kilka sposobów na oszczędności - jak obniżyć rachunki za media

 

Energooszczędność pomoże Twoim finansom

 

Energia elektryczna z roku na rok drożeje, dlatego jej przemyślane zużywanie znacząco wpłynie na stan domowego budżetu. W tym celu należy zwrócić uwagę na urządzenia RTV i AGD, a przede wszystkim na ich zapotrzebowanie energetyczne. O ile nie wymienimy od razu lodówki czy kuchenki elektrycznej dlatego, że mogłaby być oszczędniejsza, tak żarówki już jak najbardziej. Mimo że w sklepach coraz trudniej już znaleźć oświetlenie, które nie jest energooszczędne, to warto przyjrzeć się poborowi prądu i zastanowić się, czy potrzebna jest nam taka moc. Może warto rozejrzeć się za oświetleniem LEDowym, które charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem prądu, co dość szybko zauważymy na rachunku.

 

Własne źródło prądu – świet(l)na inwestycja

 

Przy obecnych (i niestety przyszłych) wzrostach cen prądu inwestycja we własne, odnawialne źródło energii, może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Panele fotowoltaiczne są bardzo wydajnym narzędziem, pozwalającym na pozyskiwanie energii w ekologiczny i niemal bezobsługowy sposób. Ich wydajność będzie jednak zależna od miejsca zamocowania i tego, jak długo w ciągu dnia jest ono nasłonecznione.


Domowa instalacja fotowoltaiczna w zależności od swoich rozmiarów i sprawności jest w stanie pokryć lwią część kosztów energii elektrycznej, zużywanej przez sprzęty gospodarstwa domowego. Gdy produkcja prądu przekracza na dany moment zapotrzebowanie, możemy oddać nadwyżkę do sieci, która odegra rolę akumulatora i pozwoli wykorzystanie 80% oddanego do niej prądu w ciągu 12 miesięcy bez dodatkowych opłat. Operator pobierze jedynie prowizję w formie 20% energii, którą dostarczyliśmy. Jest to świetny sposób na wytworzenie zapasów prądu na sezon zimowy i tym samym zmniejszenie kosztów z nim związanych.


Panele fotowoltaiczne znajdziesz na: www.hewalex.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/

 

Optymalizacja wykorzystania energii

 

Aby odpowiednio gospodarować budżetem przeznaczonym na energię elektryczną, warto sięgnąć po odpowiednie narzędzia do optymalizacji pracy urządzeń. Dedykowane systemy sprawdzają się przy monitorowaniu i dostosowywaniu zużycia energii przez sprzęty domowe. Mogą być z powodzeniem stosowane w gospodarstwach domowych, które mają zainstalowane panele fotowoltaiczne, a także tych, które ich nie posiadają.


Jednym z takich systemów jest OPTI-ENER, który pozwala na wpływanie na zużycie energii przez urządzenia AGD. Można to robić również zdalnie przez Internet. Pozwala to na wydajniejsze korzystanie z domowej produkcji prądu i odczuwalne zmniejszenie kosztów, związanych z jego używaniem.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Hewalex sp. z o.o. sp. k.
tel. (32) 214 17 10
www: www.hewalex.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory ZYPHO i pompy ciepła - ekologiczny sposób na odzyskanie energii cieplnej dla twojej wody

Rekuperatory ZYPHO i pompy ciepła - ekologiczny sposób na odzyskanie energii cieplnej dla twojej wody

Wspomóż swoją pompę ciepła i ogrzewaj wodę jeszcze taniej przy użyciu... ¬ więcej...

 
Właściwy przepływ informacji kluczem do efektywnego zarządzania pracownikami w terenie

Właściwy przepływ informacji kluczem do efektywnego zarządzania pracownikami w terenie

Szybkie i wydajne działanie pracowników w terenie jest niemożliwe bez sprawnej... ¬ więcej...

 
Co zrobić ze zużytą żarówką i dlaczego? III edycja kampanii edukacyjnej

Co zrobić ze zużytą żarówką i dlaczego? III edycja kampanii edukacyjnej

Jak postępować z żarówką LED, która się zużyje? A jak z klasyczną... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet