gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Pipelife   Eko-Bio

Grupa ArmaturaSanSwiss   

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Werit


Odpływy FERRO - funkcjonalność w kabinie prysznicowej

aktualizacja: 08-01-2020, 09:26 – artykuł promocyjny


Odwodnienie liniowe obecnie uznawane są za podstawowy element wyposażenia w minimalistycznej łazience z kabiną prysznicową. Ich najważniejsze cechy to estetyczność i funkcjonalność. Są bardzo na topie!

Wprowadzenie na rynek odwodnień liniowych przyczyniło się do wielkiej rewolucji w sposobie aranżacji przestrzeni prysznica. Zastosowanie tego rozwiązania daje nam możliwość łatwego, bezprogowego wejścia do kabiny, ale także znacząco podnosi estetykę całej strefy. Taki prysznic cieszy się wielką popularnością wśród architektów. Z pewnością docenią go także miłośnicy stylu minimalistycznego oraz – co warto podkreślić – osoby starsze czy niepełnosprawne.

Odpływy liniowe FERRO - funkcjonalność w kabinie prysznicowej

Najważniejsze elementy, które składają się na odpływ liniowy to rynna, syfon i ruszt.


Decydując się na kabinę prysznicową w całości wyłożoną płytkami i wyposażoną w odwodnienie liniowe trzeba zadbać o kilka ważnych szczegółów:

 

  • Przede wszystkim wybór modelu musi być oparty na porównaniu parametrów dotyczących jego przepustowości, a także rodzaju syfonu.
  • Ponadto rynna powinna być wykonana ze stali nierdzewnej i zaprojektowana w sposób ułatwiający czyszczenie. Dlatego warto sięgać po rozwiązania renomowanych producentów, np. firmy Ferro, która w swojej ofercie posiada kilka modeli odwodnień liniowych.
  • Równie istotna jest kwestia dopasowania odpływu do przepustowości naszego zestawu natryskowego. Inna będzie dla tradycyjnej rączki prysznicowej, inna dla kompletu z deszczownią.

Odpływy liniowe FERRO - funkcjonalność w kabinie prysznicowej

Najistotniejszą kwestię w przypadku bezproblemowego użytkowania tego rodzaju odwodnień stanowi jego profesjonalny, zgodny ze sztuką montaż.

  • Ogromne znaczenie ma przygotowanie podłoża pod prysznic z odpływem liniowym. Podłoże, na którym zostanie zainstalowane odwodnienie musi być przygotowane pod tzw. strefy mokre i wyłożone odpowiednią warstwą hydroizolacji. Niezwykle istotne jest także fachowe wykonanie spadków, które pomogą odprowadzić wodę we właściwym kierunku. Ponadto poprawne wypoziomowanie rusztu, a także użycie odpowiednich fug i silikonów do miejsc narażonych na trwały kontakt z wodą. Dlatego do takich prac najlepiej zatrudnić sprawdzonego specjalistę.

Odpływy liniowe FERRO - funkcjonalność w kabinie prysznicowej

Rynkowa oferta odwodnień liniowych jest niezwykle szeroka. Coraz częściej do głosu dochodzi kwestia estetyki w tym zakresie.

  • posiadanie odpływu prysznicowego ma również ogromne znaczenie estetyczne. W związku z tym warto wybrać odpowedni model, a asortyment oferuje wiele możliwości. W ofercie Ferro znajdziemy zarówno propozycje o różnych długościach rynien (od 30 do 80 cm), jak i rodzajach rusztów. Dostępne są rozwiązania z rusztami stalowymi gładkimi, niklowanymi, ze wzorem, czy przeznaczone do wyłożenia płytką. Na rynku znajdziemy także ruszty szklane czy przygotowane do wyłożenia kamieniem naturalnym. Różne mogą być także szerokości samych rynien. Odpływ Perfect Drain Ferro (na zdjęciu powyżej) na powierzchni posadzki ma jedynie 2 cm szerokości. Na rynku funkcjonują także modele, które mogą być samodzielne docinane na długość, w zależności od potrzeby danego użytkownika.

Odpływy FERRO - funkcjonalność w kabinie prysznicowej

Odwodnienia strefy prysznicowej to jednak nie tylko opcje w formie linii. Oprócz typowych odwodnień liniowych stosować możemy odpływy punktowe, narożne, ścienne, czy np. w formie łuku przeznaczone do kabin narożnych.

  • Zasada działania wszystkich typów odwodnień jest taka sama jak w przypadku rozwiązań liniowych. Różnią je kwestie montażu. W przypadku wersji ściennej cała instalacja ukryta jest w ścianie (na zdjęciu: odpływ ścienny Wall Slim Ferro). Ułatwia to samą instalację oraz ewentualne późniejsze naprawy.
Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Minilift S - komfortowy montaż i oszczędność miejsca

Minilift S - komfortowy montaż i oszczędność miejsca

Ulewny deszcz to zjawisko, któremu nie możemy zapobiegać. Zupełnie inaczej... ¬ więcej...

 
Wybór dozownika do dezynfekcji rąk

Wybór dozownika do dezynfekcji rąk

Mycie i dezynfekcja rąk to temat numer jeden od dłuższego czasu. Pandemia koronawirusa... ¬ więcej...

 
Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Łazienki urządzane w stylu ekologicznym, z użyciem naturalnych materiałów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet