gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

aktualizacja: 19-12-2019, 09:28 – artykuł promocyjny


Duża instalacja to jeszcze większe wyzwanie. W przypadku zakładów produkcyjnych wewnętrzne systemy muszą być gotowe na znacznie większe obciążenia eksploatacyjne. Stawiane wymagania dotyczą trwałości, ale też bezpieczeństwa. Założenia te wykorzystano w nowej hali fabryki WIKA we Włocławku, gdzie zdecydowano się na wybór systemów Viega z miedzi i stali nierdzewnej, które posłużyły do wykonania instalacji przemysłowych i wody użytkowej.

Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

Instalacje w halach produkcyjnych wymagają zastosowania różnorodnych materiałów. W fabryce WIKA zastosowano m.in. rury z miedzi, stali węglowej i stali nierdzewnej.

WIKA Polska to kontynuacja 100-letniej tradycji Kujawskiej Fabryki Manometrów, której historia sięga 1916 r. W grudniu 2000 r. KFM połączyła się z partnerem strategicznym WIKA Alexander Wiegand GmbH & Co. i od tego czasu stanowi część międzynarodowego koncernu. Obecnie z linii produkcyjnych we Włocławku schodzi ponad 31 mln przyrządów rocznie, a powierzchnia produkcyjna wynosi 22 333 m². Priorytetową rolę w polityce firmy odgrywa zachowanie najwyższych standardów jakości. Dotyczy to nie tylko samego procesu produkcji, ale również całej infrastruktury technicznej, w tym instalacji wewnętrznych. Sprawdzone produkty firmy Viega doskonale spełniają te kryteria.

Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

Tranzyty instalacji w nowej hali produkcyjnej wykonane w systemach Profipress i Sanpress Inox.

 

Optymalny dobór materiałów

 

System Sanpress Inox został zastosowany w instalacjach wody użytkowej i technologicznej (średnice do 108 mm) oraz wody demineralizowanej (do 64 mm). Stal nierdzewna, z której wyprodukowane są rury i złączki, to najlepsze możliwe rozwiązanie pod względem odporności na korozję. W połączeniu z bezpieczną techniką zaprasowywania na zimno, materiał ten daje gwarancję wieloletniej trwałości instalacji, bezawaryjnej eksploatacji i niezawodnego działania.

Kolejnym rozwiązaniem firmy Viega wykorzystanym w nowej hali montażowej we Włocławku jest Profipress, sprawdzony system kształtek zaprasowywanych z miedzi i brązu, przeznaczonych do łączenia klasycznych rur miedzianych zgodnych z normą PN-EN 1057. Wykonano w nim instalacje argonu (średnice do 22 mm), próżniową (do 64 mm), oleju silikonowego (do 64 mm) oraz sprężonego powietrza (do 108 mm).

Kluczową sprawą w przypadku prac montażowych w fabryce WIKA było zapewnienie ściśle określonego ciśnienia w instalacjach, ponieważ może to mieć wpływ na jakość końcową wytwarzanych tam produktów. Sprawdzone systemy Viega gwarantują precyzyjne utrzymanie tych parametrów. Instalacje wody użytkowej, technologicznej i demineralizowanej pracują przy stałym ciśnieniu 6 bar. Dla instalacji argonu jest to 5 bar, dla gliceryny 5,6 bara, a dla sprężonego powietrza 10,5 bara.

Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

Dzięki systemom zaprasowywanym Viega, montaż rurociągów pod dachem, na wysokości kilkunastu metrów, był łatwy i bezpieczny.

 

Szybszy i bezpieczniejszy montaż

 

Systemy Viega zastosowane w fabryce firmy WIKA oparte są na nowoczesnej technologii zaprasowywania na zimno. Pozwala ona zaoszczędzić nawet do 50% czasu w porównaniu z innymi sposobami łączenia rur. Ponadto zaprasowywanie kształtek zamiast lutowania miedzi lub spawania stali odpornej na korozję zdecydowanie zmniejsza ryzyko popełnienia błędu przez wykonawcę. „Z systemami Viega pracowaliśmy już wcześniej, przy montażu instalacji w innych halach. Zarówno inwestor, jak i my, jako firma wykonawcza jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Technika zaprasowywania niesamowicie ułatwia i przyspiesza prace, zwłaszcza przy dużych średnicach. Montaż jest znacznie dokładniejszy i bezpieczniejszy niż w przypadku spawania czy lutowania” tłumaczy Piotr Kurlapski, inżynier budowy w firmie Hydro-Kan, która wykonywała instalacje w fabryce we Włocławku.

Systemy zaprasowywane Profipress i Sanpress Inox - przykładowa realizacja

Instalacje mediów specjalnych zasilających maszyny produkcyjne: niezwykle ważną sprawą było tu zapewnienie ściśle określonego ciśnienia.

Kontakt w sprawie produktów:

Viega Sp. z o.o.
tel. +48 58 66 24 999
www: www.viega.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet