legrand

Dahua - światowy lider bezpieczeństwa


SLIM LINE - nowe oblicze detekcji ruchu

aktualizacja: 17-12-2019, 10:08 – artykuł promocyjny


Z początkiem listopada oferta firmy SATEL została rozszerzona o nową serię czujek ruchu - SLIM LINE. Urządzenia te, oprócz wysokiej skuteczności w wykrywaniu ruchu w chronionym obszarze, oferują szereg dodatkowych, ciekawych rozwiązań.

SLIM LINE
 

Rodzinę SLIM LINE tworzy dziesięć modeli:

 

    
  • SLIM-PIR
  • SLIM-DUAL
  • SLIM-PIR-PET
  • SLIM-DUAL-PET
  • SLIM-PIR-LUNA
  • SLIM-DUAL-LUNA
  • SLIM-PIR-LUNA-PET
  • SLIM-DUAL-LUNA-PET
  • SLIM-PIR-PRO
  • SLIM-DUAL-PRO

Rodzinę SLIM LINE tworzy dziesięć modeli czujek

Czujki z oznaczeniem PIR wyposażone są w pasywny czujnik podczerwieni. DUAL to modele dualne posiadające dodatkowo czujnik mikrofalowy. Wyjątkową cechą czujek LUNA jest funkcja oświetlenia. PRO spełniają wymagania normy EN 50131 dla Grade 3. Z kolei urządzenia z rozszerzeniem PET w nazwie, ignorują ruch niewielkich zwierząt domowych.

 

Wygląd

 

Każdy egzemplarz zamknięty jest w smukłej obudowie, charakteryzującej się lekkim designem. Dzięki temu wszystkie czujki ruchu pracujące w danym obiekcie, niezależnie od typu i oferowanych funkcji, mogą wyglądać tak samo. Utrudnia to intruzowi rozpoznanie modelu nadzorującego konkretne pomieszczenie. Ma także niebagatelny wpływ na estetykę instalacji alarmowej. Innym rozwiązaniem, podnoszącym atrakcyjność wizualną nowych urządzeń, jest możliwość wyboru koloru świecenia wskaźnika LED. W zależności od modelu urządzenia, dostępnych jest od czterech do nawet siedmiu różnych barw.

 

Skuteczna detekcja ruchu

 

Połączenie doświadczenia zdobytego przez lata produkcji czujek ruchu, z wykorzystaniem najnowszych technologii, zaowocowało opracowaniem nowego, zaawansowanego algorytmu detekcji. Jest on dynamicznie dopasowywany do temperatury otoczenia, przez co jej zmiany nie mają wpływu na stabilność pracy czujek. Efektem jest niezawodne wykrywanie intruzów oraz ograniczenie występowania niepożądanych alarmów.


Czujki SLIM LINECzujki SLIM LINE wyposażone są w soczewki szerokokątne, zapewniające niezwykle skuteczną detekcję ruchu w obrębie całego nadzorowanego obszaru (o wymiarach nawet 20 m x 24 m). Opcjonalnie dostępne są wymienne fronty z soczewkami kurtynowymi lub dalekiego zasięgu – wymieniając cały element można szybko przystosować charakterystykę czujki np. do kształtu pomieszczenia. Wszystkie soczewki Fresnela stosowane w SLIM LINE zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Japonii - specjalnie dla SATEL.


Dodatkowym atutem czujek LUNA i PRO jest funkcja kontroli strefy podejścia, czyli obszaru bezpośrednio pod urządzeniem. Można ją włączyć pokrętłem umieszczonym od wewnętrznej strony frontu obudowy i w ten sposób zmienić położenie zintegrowanego uchylnego zwierciadła.

 

LUNA - czujki z funkcją oświetlenia

 

Modele LUNA posiadają wbudowany zestaw białych diod LED, załączanych zdalnie lub w reakcji na ruch w obszarze detekcji danej czujki. Urządzenia te znajdą zastosowanie np. w korytarzach czy innych pomieszczeniach, gdzie do sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się nie jest wymagane załączanie głównego oświetlenia. W urządzeniach tych programuje się dwa zestawy parametrów pracy (np. czułości czujników), między którymi można przełączać się zdalnie, podając masę na jeden z zacisków czujki. W jakim celu? Np. gdy strefa, do której przypisana jest czujka, czuwa – wykorzystywane są ustawienia eliminujące niepożądane alarmy. Natomiast, gdy czuwanie jest wyłączone, wbudowane diody oświetlające otoczenie czujki mogą włączać się w odpowiedzi na najdrobniejszy ruch.

LUNA - czujki z funkcją oświetlenia

 

Wersje PRO – czujki dla systemów Grade 3

 

Aktywny antymasking IR jest tym, co wyróżnia modele PRO. Wykrywają one próby zasłonięcia soczewki polegające m.in. na jej zakryciu, zaklejeniu taśmą, zamalowaniu farbą lub bezbarwnym lakierem. Czujki te spełniają wymagania normy EN 50131 dla Grade 3 - można je stosować w obiektach szczególnie narażonych na włamanie. Mogą być dzięki temu częścią systemów nadzorujących banki, muzea, galerie sztuki, sklepy jubilerskie czy obiekty infrastruktury krytycznej. Tu warto dodać, że pozostałe przedstawicielki rodziny SLIM LINE spełniają wymagania dla Grade 2.

 

Szybki montaż, wygodna konfiguracja

 

Z myślą o ułatwieniu i przyspieszeniu pracy instalatorskiej, w czujkach SLIM LINE wprowadzono szereg ciekawych rozwiązań. Zaliczają się do nich m.in. wygodny mechanizm otwierająco/zamykający obudowy oraz zintegrowane rezystory 2EOL (1,1 kΩ, 4,7 kΩ i 5,6 kΩ w LUNA i PRO oraz 1,1 kΩ w pozostałych modelach).

SLIM LINE - szybki montaż

LUNA i PRO wyposażone są w rozłączalną listwę zaciskową, umożliwiającą demontaż elektroniki bez odkręcania przewodów. Modele te wyróżnia też opcja zmiany za pomocą pilota ustawień takich jak: czułość czujników, tryb pracy czujki, sposób świecenia wskaźnika i oświetlenia LED. Konfiguracja może zatem odbywać się bez konieczności każdorazowego otwierania obudowy.

Czujki SLIM LINE - szybki montaż, wygodna konfiguracja

 

Autodiagnostyka czujek

 

Wszystkie urządzenia nowej serii zostały wyposażone w funkcje autodiagnostyki. W przypadku wykrycia nieprawidłowości w działaniu układu detekcji lub spadku napięcia poniżej 9 V na czas dłuższy niż 2 sekundy, czujka zgłosi awarię. Sygnalizacja takiej sytuacji polega na włączeniu przekaźnika alarmowego i świeceniu wskaźnika LED.

Kontakt w sprawie produktów:

SATEL Sp. z o.o.
tel. (58) 320 94 00
www: www.satel.pl
www.mieszkajbezpiecznie.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Po co i gdzie stosuje się sygnalizatory głosowe?

Po co i gdzie stosuje się sygnalizatory głosowe?

W celu zwiększenia skuteczności alarmowania, w niektórych budynkach zalecane... ¬ więcej...

 
Osłony zabezpieczające serii OZ-50 - skuteczna ochrona sygnalizatorów SA-K7N, SO-Pd13 produkcji W2

Osłony zabezpieczające serii OZ-50 - skuteczna ochrona sygnalizatorów SA-K7N, SO-Pd13 produkcji W2

W ofercie firmy W2 pojawiły się osłony zabezpieczające serii OZ-50. Jest to nowa... ¬ więcej...

 
Nowy boss mirco od Carel

Nowy boss mirco od Carel

Firma Carel podczas Euroshop 2020 przedstawiła boss micro - nowy format z rodziny... ¬ więcej...

 
dhpolska
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet