System Rosenberg ECFanGrid

D+H patron


Nowy sygnalizator przeciwpożarowy w ofercie W2

artykuł promocyjny


W ofercie polskiego producenta sygnalizatorów i puszek instalacyjnych pojawił się nowy wyrób – akustyczno-optyczny sygnalizator SAOZ-Pk2. Produkt znajduje zastosowanie w systemach sygnalizacji pożarowej. Posiada on Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych oraz Świadectwo Dopuszczenia wydane przez Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP) co jest potwierdzeniem spełnienia obowiązujących wymogów prawnych.

 

Funkcjonalność

 

Urządzenie charakteryzuje się niskim poborem prądu <100 mA przy zasilaniu 24 V DC oraz wysokim natężeniem generowanego dźwięku >110 dB w odległości 1 m. Dodatkowo sygnalizator posiada tryby: obniżonego obszaru pokrycia oraz obniżonej głośności (skokowa regulacja głośności o ok. 6 dB). W momencie, gdy oba są aktywne pobór prądu nie przekracza 50 mA przy zasilaniu 24 V DC. Co więcej, urządzenie posiada również możliwość opóźnienia wyłączenia lampy błyskowej w stosunku do sygnału alarmowego. Opcja ta może być aktywowana jedynie w momencie, gdy do urządzenia podłączony jest wyłącznik sygnału dźwiękowego WSD-1 oraz odpowiedni mikroprzełącznik znajduje się w pozycji ON. W takim przypadku po zadziałaniu WSD-1 natychmiast zostanie wyciszony sygnał akustyczny, pozostawiając aktywnym sygnał optyczny przez około 2 min. Po upływie tego czasu sygnalizator nie będzie generował, ani dźwięku ani sygnału błyskowego.

 

Człon optyczny

 

Człon optyczny SAOZ-Pk2 został wykonany na bazie diod LED. Podczas składania zamówienia klient może wybrać wersję lampy błyskowej. Dostępne są moduły generujące: światło czerwone, białe oraz białe i czerwone naprzemienne. 

 

Człon akustyczny

 

Człon akustyczny wykonano w oparciu o dwa przetworniki piezoceramiczne. Urządzenie posiada jednostopniową skokową regulację głośności (o ok. 6 dB). Istnieje możliwość wyboru 1 z 4 wzorów sygnału alarmowego. Zarówno regulacja, jak i wybór wzoru odbywa się poprzez odpowiednią kombinację pozycji mikroprzełączników.

 

Synchronizacja

 

Urządzenie umożliwia pracę w sieci sygnalizatorów. Funkcja synchronizacji jest realizowana przy pomocy dodatkowego przewodu podłączanego do zacisku S. Żeby sieć działała prawidłowo, powinien być w niej ustawiony jedynie 1 sygnalizator o statusie MASTER (reszta SLAVE).  Dzięki zastosowaniu takiego samego mechanizmu synchronizacji jak w przypadku sygnalizatorów SA-K5N czy SA-K7N możliwe jest budowanie sieci sygnalizatorów, która obejmuje wymienione modele. Synchronizowana jest zarówno część akustyczna, jak i również optyczna (synchronizacja dźwięku i błysków).

 

Podsumowanie

 

Sygnalizator jest przeznaczony do pracy na zewnątrz, co określa jego kategoria środowiskowa (Typ B). Niemniej w określonych sytuacjach (występowanie wysokiej temperatury lub/i wysokiej wilgotności) powinny być stosowane również wewnątrz budynków w miejsce sygnalizatorów  wewnętrznych (Typ A). W celu podłączenia sygnalizatora do instalacji zaleca się wykorzystanie ognioodpornej puszki instalacyjnej typu PIP-3AN. Firma W2 w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów przeznaczonych do systemów sygnalizacji pożarowej, automatyki, systemów sygnalizacji włamania i napadu czy telekomunikacji. Oprócz sygnalizatorów wykonuje puszki instalacyjne czy akcesoria.

Kontakt w sprawie produktów:

W2 Poland sp. z o. o.
tel. +48 52 522 32 38
+48 52 345 45 00
+48 537 859 187
www: www.w2.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
 Nowa seria sygnalizatorów pożarowych - P8

Nowa seria sygnalizatorów pożarowych - P8

W ofercie firmy pojawiły się trzy nowe sygnalizatory pożarowe, które zastępują... ¬ więcej...
 
Maksymalna ochrona przeciwpożarowa Nipro

Maksymalna ochrona przeciwpożarowa Nipro

Początki historii bezpieczeństwa pożarowego sięgają 64r. n.e.  Świadomość... ¬ więcej...
 
Jak zabezpieczyć centrum baz danych przed pożarem

Jak zabezpieczyć centrum baz danych przed pożarem

Pożar centrum baz danych to poważne zagrożenie dla firmy, które może narazić... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook