gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo
NORLYS

Design Light

Aurora Technika Świetlna

    Karlik     SmartLight

polecamy

W jaki sposób dobrze oświetlić kuchnię

aktualizacja: 28-11-2019, 14:07 – artykuł promocyjny


Dobrze zaplanowane oświetlenie kuchni zapewni w niej nie tylko optymalną ilość światła, ale też wpłynie na wygodę korzystania z tego pomieszczenia. Często, nawet w małych pomieszczeniach, zadajemy sobie pytanie jakie oświetlenie wybrać aby dostarczyć odpowiednią ilość światła. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, by osiągnąć właściwy poziom oświetlenia w kuchni?

W jaki sposób dobrze oświetlić kuchnięW jaki sposób dobrze oświetlić kuchnię

Jest kilka podstawowych czynników, którymi powinniśmy się kierować dobierając oświetlenie do kuchni. Jednym z nich jest funkcjonalny układ całego pomieszczenia, kolejnym wystrój i charakter wnętrza. Pamiętajmy również o tym, że w pomieszczeniu o tak zróżnicowanym zapotrzebowaniu na światło potrzebne nam będą różne oprawy i co najmniej kilka niezależnych punktów oświetleniowych. Ponieważ nawet w małej kuchni musimy doświetlić zarówno blat roboczy, jak i stół przy którym jadamy posiłki ważne jest aby wybrane przez nas oprawy oświetleniowe pasowały nie tylko do wystroju wnętrza ale również do siebie. Oczywiście nie zawsze muszą to być takie same lampy, ale zadbajmy o to, by wszystkie łączył np. podobny kształt lub materiał, z którego są wykonane.

W jaki sposób dobrze oświetlić kuchnięW jaki sposób dobrze oświetlić kuchnię

 

Więcej niż jedna lampa

 

Częstym problemem, z którym przychodzi nam się zmierzyć jest ograniczenie w dostępie do kabli elektrycznych. Jeśli remontujemy kuchnię i nie wymieniamy przy tym elektryki może okazać się, że dysponujemy jedynie kablem w centralnej części sufitu. Powieszenie jednego plafonu czy innej lampy sufitowej nie jest w stanie zapewnić dobrego oświetlenia całego pomieszczenia. Z pomocą mogą nam wówczas przyjść zestawy oświetlenia szynowego. Jest to rodzaj oprawy, który możemy dowolnie konfigurować.

Szynoprzewody - więcej niż jedna lampaSzynoprzewody - więcej niż jedna lampa

Jak to działa? Szynoprzewód możemy poprowadzić w dowolnej konfiguracji po całym suficie. Można go łączyć pod kątem 90 stopni, krzyżować i ciąć na dowolne odcinki. Pozwoli to doprowadzić światło we wszystkie miejsca w kuchni czy innym pomieszczeniu wykorzystując tylko jedno wyjście elektryczne. Największą zaletą oświetlenia szynowego jest jednak fakt, że możemy do niego podpiąć dowolną ilość ruchomych reflektorów. Każdy reflektor może być płynnie przesuwany po szynoprzewodzie, a światło kierowane dokładnie tam, gdzie jest nam ono potrzebne.


Dzięki takim rozwiązaniom w naszych wnętrzach nigdy nie zabraknie światła. Możemy bowiem dokładać tyle reflektorów na szynę ile uznamy za stosowne, a co więcej w tych z wymiennymi LED’owymi źródłami światła możemy również decydować o ich mocy i temperaturze barwowej.

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jak dobrze oświetlić wnętrze?

Jak dobrze oświetlić wnętrze?

Światło towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia. Jeśli jest dobrze zaprojektowane... ¬ więcej...

 
Jak dobrze oświetlić garderobę?

Jak dobrze oświetlić garderobę?

Garderoba, stanowiąca osobne pomieszczenie lub tylko wydzieloną część pokoju,... ¬ więcej...

 
Najnowszy katalog Miloo Electronic - Residential lighting - Oświetlenie Mieszkaniowe

Najnowszy katalog Miloo Electronic - Residential lighting - Oświetlenie Mieszkaniowe

MILOO-ELECTRONICS – polski producent oświetlenia w technologii LED marki MILOO... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet