Nagrzewnice powietrza - jaką wybrać

aktualizacja: 26-11-2019, 09:15 – artykuł promocyjny


System ogrzewania ciepłym powietrzem to idealne rozwiązanie do dużych obiektów oraz pomieszczeń o charakterze produkcyjnym lub usługowym typu warsztaty, szklarnie, magazyny. Ten rodzaj ogrzewania charakteryzuje się wyjątkową prostotą budowy i montażu, bez konieczności tworzenia rozbudowanych instalacji oraz doskonałą efektywnością. Zapewnia szybkie osiągnięcie pożądanej temperatury niewielkim nakładem. Doskonale sprawdza się w roli ogrzewania dodatkowego, czy też w miejscach pozbawionych tradycyjnego źródła ciepła. Tego typu urządzenia cechuje mobilność, dzięki czemu sprawdzają się zarówno przy ogrzewaniu wnętrz, jak i na placu budowy czy w terenie robót wykonywanych na otwartej przestrzeni.

Nagrzewnice to urządzenia grzewczo-wentylacyjne, które są w stanie szybko nagrzać dane miejsce. Ich skuteczność wynika z faktu posiadania wentylatora wymuszającego obieg powietrza i równomiernego rozprowadzenia go w danym pomieszczeniu lub skierowania go punktowo.

 

Nagrzewnice mogą być zasilane olejem opałowym, gazem płynnym lub energią elektryczną

 

Nagrzewnice zasilane energią elektryczną należą do najdroższych w eksploatacji, ale najmniej wymagające, jeśli chodzi o montaż, wystarczy dostęp do zasilania. Wbudowana grzałka lub promiennik podczerwieni zamienia energię elektryczną na cieplną i emituje ją w przestrzeń. Drugi typ nagrzewnic to modele wykorzystujące gaz. Są one dość powszechne z racji niskich kosztów użytkowania. Zasilane są  gazem z butli. Kolejny rodzaj nagrzewnic wymaga zasilania olejem (może to być olej opałowy lub ropa). Ich wielką zaletą jest doskonała wydajność.


Nagrzewnice powietrza spalinowe dzieli się na te z odprowadzaniem spalin, w których cały proces przebiega w zamkniętej komorze, dzięki czemu spaliny są odseparowane od podgrzanego powietrza. Z kolei w nagrzewnicach bez odprowadzania spalin powietrze jest ogrzewane bezpośrednio przez płomień spalanego paliwa i dochodzi do jego mieszania się ze spalinami.


Nagrzewnice spotyka się w wersji przenośnej lub stacjonarnej. Te pierwsze posiadają specjalne kółka pomagające w transporcie i są bardzo poręczne. Mimo swoich niewielkich rozmiarów zachowują świetną wydajność. Drugi typ nagrzewnic wymaga zastosowania systemu szybów wentylacyjnych lub rękawów grzewczych, które pozwalają w pełni wykorzystać ich potencjał.

Przewód elastyczny XARAM Energy do rozprowadzania ciepłego powietrza

Przewód elastyczny XARAM Energy do rozprowadzania ciepłego powietrza

 

Urządzenia do ogrzewania powietrzem - przegląd wybranych modeli

 

Mobilny promiennik olejowy XARAM Energy TKH-130


Promiennik olejowy z odprowadzeniem spalin o mocy 15,1 kW na olej opałowy oraz napędowy zapewnia natychmiastowe ogrzewanie. Znajduje szerokie zastosowanie jako dodatkowe lub główne źródła ciepła. Idealnie Mobilny promiennik olejowy XARAM Energy TKH-130sprawdza się do ogrzewania na imprezach plenerowych, w miejscach publicznych, sklepach, hotelach oraz w fabrykach i magazynach. Malowana obudowa imitująca szczotkowane aluminium wygląda elegancko. Posiada cyfrowy wyświetlacz z panelem sterowania oraz kółka, które ułatwiają przemieszczanie urządzenia. 30-litrowy zbiornik paliwa, pozwala na 24-26 godzin pracy. Zakres temperatury pracy od 0-40oC z możliwością nastawy co 1 stopień.

 • moc: 12,8-15,1 kW
 • pojemność zbiornika: 30l
 • zużycie paliwa: 1,2l/h
 • paliwo: olej opałowy, olej napędowy
 • wymiary: 920x320x1120mm
 • waga: 47 kg

 

Piecyk gazowy Xaram Energy HT-H-0003


To doskonały sposób na dogrzewanie miejsc wymagających okresowego podniesienia temperatury. Ich zalety to wysoka wydajność oraz wyjątkowa estetyka. Model XARAM Energy HT-H-0003 został wyposażony w wyłącznik Piecyk gazowy Xaram Energy HT-H-0003antyprzechyłowy i system zabezpieczający przed zbyt wysokim stężeniem CO2 w pomieszczeniu. UWAGA: w ogrzewanym pomieszczeniu musi być bardzo dobra wentylacja!

 • moc grzewcza: 1.4/2.8/4.2 KW
 • ciśnienie gazu: 37 mbar
 • typ gazu: G30
 • średnica dyszy: 0.54 mm
 • zużycie gazu min,śr,max: 110 g/h, 200 g/h, 305g/h
 • zapłon: piezozapalacz/elektroda

 


 

Nagrzewnica elektryczna XARAM Energy seria NXG 6


Ta linia wydajnych nagrzewnic daje możliwość montażu naściennego. Przeznaczone do ogrzewania, osuszania i wentylacji pomieszczeń o dużych powierzchniach. Charakteryzują się elektronicznym sterowaniem z wyświetlaczem

Nagrzewnica elektryczna XARAM Energy seria NXG 6

LCD oraz cichą pracą. Zewnętrzny panel sterowania umożliwiający wybór prędkości wentylatora i poziomów grzania. Specjalnie zaprojektowana obudowa pozwala na przechowywanie nagrzewnic jedna na drugiej, dzięki czemu oszczędzamy miejsce.

 • moc znamionowa (typoszereg 6-9-15-20 kW): 3/6kW
 • napięcie zasilania: 400 V
 • maksymalne zużycie prądu: 10 A
 • średnica wentylatora: 315 mm
 • wymiary: 340x390x510 mm
 • waga: 7 kg  

 

Nagrzewnica olejowa powietrza XDFT-20 20kW na kółkach


Model XDFT-20 to mobilna nagrzewnica olejowa o mocy 20 kW bez odprowadzenia spalin z bardzo dobrym wyposażeniem. Posiada cyfrowy wyświetlacz temperatury, regulowany skokowo termostat, wskaźnik paliwa, uchwyt transportowy, wygodny wlew paliwa i kółka transportowe.

 • możliwość ustawienia temperatury pracy w zakresie od 5 do 50oC z nastawą co 1oC oraz ustawienie czasu

  Nagrzewnica olejowa powietrza XDFT-20 20kW na kółkach

  pracy nagrzewnicy od 10 min do 10 godz. z nastawą co 10 min.
 • zużycie paliwa: 1,7 kg/h
 • długość pracy na zbiorniku bez działania termostatu: ok. 11 godz.
 • pojemność zbiornika paliwa: 19l
 • ciśnienie: 35 kPa
 • max. temp.: 320oC,
 • przepływ powietrza: 595 m3/h
 • waga: 19 kg
 • zastosowanie: ogrzewanie warsztatów, terenów budowy, hal i magazynów, obszarów rolnych, do suszenia betonu
Kontakt w sprawie produktów:

MARAX Import-Export
tel. +48.533 336 136, +48. 609 564 760
www: www.marax.pl
www.elektroniczne-bidety.pl
www.xaram.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Winterwarm Polska - jakie są innowacje i trendy technologiczne w ogrzewaniu

Winterwarm Polska - jakie są innowacje i trendy technologiczne w ogrzewaniu

Przemysł budowlany mocno się zmienia, a rynek ogrzewania przechodzi tę metamorfozę... ¬ więcej...

 
Oszczędzanie energii - dwa rozwiązania z jednej ręki

Oszczędzanie energii - dwa rozwiązania z jednej ręki

Brama WinSelf i nagrzewnica EH to skuteczny system i niezawodna technologia od Winterwarm,... ¬ więcej...

 
Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

Taras to ważna część każdego domu oraz mieszkania. Decydując się na przedłużenie... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet