zwiń

gorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

TacoSys Pro - rozdzielacz najnowszej generacji z innowacyjnymi rozwiązaniami

aktualizacja: 21-11-2019, 08:33 – artykuł promocyjny


Rozdzielacz obiegów grzewczych to jeden z najważniejszych elementów systemu ogrzewania podłogowego. Ma on wpływ na efektywne i sprawne działanie całego układu. TacoSys Pro firmy Taconova to innowacyjny produkt, który zapewnia indywidualnie dostosowaną do potrzeb użytkowników regulację temperatur w pomieszczeniach. TacoSys wyposażony został w nowoczesne rozwiązania, takie jak TacoDrive, czyli siłownik termoelektryczny zintegrowany z zaworem, który znacząco ułatwia i usprawnia instalację oraz wszelkie prace serwisowe.


Rozdzielacz obiegów grzewczych

fot.: TacoSys Pro może być stosowany nawet do 12 dwunastu obiegów grzewczych. Na belkach znajdują się dwa innowacyjne rozwiązania: zawór równoważący-przepływomierz TopMeter Plus oraz zawór termoelektryczny TacoDrive.


W nowoczesnym budownictwie coraz częściej wybiera się ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje właściwy komfort termiczny w pomieszczeniach przy jednoczesnym znacznie niższym zużyciu energii. Jednym z najważniejszych elementów systemu ogrzewania podłogowego, który ma ogromny wpływ na optymalne działanie instalacji jest rozdzielacz. Zaawansowane technologicznie rozdzielacze Taconova zapewniają liczne korzyści zarówno z punktu widzenia wykonawców, jak i późniejszych użytkowników.

 

Najwyższa jakość i innowacyjne funkcje

 

Innowacyjne urządzenie TacoSys Pro może być wykorzystane nawet do dwunastu obiektów grzewczych. Wykonane ze stali szlachetnej urządzenie posiada aż dwa innowacyjne rozwiązania firmy Taconova znajdujące się na belkach. Od strony zasilania obiegu grzewczego znajduje się zawór równoważący TopMeter Plus, który ogranicza i reguluje przepływ i dodatkowo wyposażony jest w możliwość ponownego odtwarzania ustawień. Z kolei od strony powrotu obiegu grzewczego znajduje się zawór TacoDrive, który jest nowatorskim połączeniem siłownika elektrycznego z zaworem.

 

Przepływomierz, który robi różnicę

 

Taconova jest liderem w dziedzinie innowacyjnych i efektywnych rozwiązań do obiegów grzewczych. Przepływomierz jest najważniejszym elementem rozdzielacza. W urządzeniu TacoSys Pro obiegi grzewcze wyrównywane są hydraulicznie za pomocą nowoczesnych zaworów równoważących TopMeter Plus. Cechą charakterystyczną zaworów jest czerwone pokrętło, pod którym umieszczony jest szary pierścień blokujący, umożliwiający zabezpieczenie wybranych ustawień. Po wyregulowaniu pierścień zostaje przesunięty w dół do gniazda zaworu i zakryty czerwonym pokrętłem. Zawór można zamknąć również przy zablokowanym ustawieniu przepływu. Przy ponownym otwarciu można łatwo wrócić do ostatnio ustawionej wartości poprzez przekręcenie pokrętła do oporu.


Przepływomierz

fot.: Przepływomierz TopMeter Plus posiada dodatkową funkcję, przy użyciu której wybrane ustawienie strumienia medium może zostać zablokowane i ponownie odtworzone. W ten sposób raz wyregulowany zawór zostaje zabezpieczony przed zmianą ustawień.

 

TacoDrive, czyli dwa w jednym

Kompaktowy zawór termoelektryczny TacoDrive to nowatorskie połączenie dwóch oddzielnych elementów w jedną całość, czyli zaworu z siłownikiem termoelektrycznym. Element ekspansywny zaworu termoelektrycznego działa z dużą siłą zamykania bezpośrednio na sprężynowe gniazdo zaworu. Eliminuje to sprężyny, niezbędne w przypadku oddzielnych siłowników. W rozdzielaczu pracuje zatem nastawnik, który mimo swojej delikatnej budowy jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia, o czym świadczy jego wysokiej klasy stopień ochrony IP 54. Rzeczywiste ustawienie zaworu i działanie siłownika można skontrolować wizualnie przez wziernik.


Zawór termoelektryczny

fot.: Kompaktowy zawór termoelektryczny TacoDrive to nowatorskie połączenie dwóch oddzielnych do tej pory elementów w jedną całość, czyli zaworu z siłownikiem termoelektrycznym.

 

Szybszy montaż i łatwa regulacja

 

Połączenie zaworu i siłownika w jednym sprawia, że instalacja zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku montażu oddzielnych elementów i jest zdecydowanie łatwiejsza, ponieważ projektanci i wykonawcy nie muszą tutaj dbać o odpowiednie dopasowanie siłownika i rozdzielacza. Podłączenie do napięcia zasilającego następuje przy użyciu załączonego przewodu elektrycznego. Dzięki połączeniu wtykowemu nie trzeba mocować kabli, a w razie potrzeby możliwe jest szybkie skorygowanie przypisania pomieszczeń do stref cieplnych budynku. TacoDrive posiada funkcję „First-Open”, pozwalającą na przepłukiwanie i napełnianie podłączonych obiegów bez konieczności podłączenia do prądu. Za jednym uruchomieniem przycisku na głowicy, zawór zatrzymuje się w pozycji „First-Open”, która automatycznie zostaje wyłączona, gdy tylko prąd zostanie ponownie doprowadzony.

Kontakt w sprawie produktów:

Taconova Polska Sp z o.o.
tel. 61 2278421
www: www.taconova.pl
www.taconova.com
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Zestawy mieszające ze sprzęgłem hydraulicznym

Zestawy mieszające ze sprzęgłem hydraulicznym

Zestawy mieszające ze zwrotnicą hydrauliczną to gotowe części instalacji, które... ¬ więcej...

 
Grupy pompowe i rozdzielacze KELLER

Grupy pompowe i rozdzielacze KELLER

W ofercie marki KELLER bardzo duże znaczenie odgrywają produkty i urządzenia tworzące... ¬ więcej...

 
Nowość od AFRISO: Systemy sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl

Nowość od AFRISO: Systemy sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym FloorControl

Na rynku funkcjonuje sporo systemów sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem do... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet