gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Werit


Komfortowa łazienka - rozwiązania na miarę potrzeb

aktualizacja: 18-11-2019, 12:30 – artykuł promocyjny


Chęć wyrażenia siebie poprzez przedmioty codziennego użytku widać niemal w każdej sferze życia człowieka. Potrzeba zademonstrowania własnych upodobań, przejawia się również w sposobie aranżacji łazienek. Coraz chętniej szukamy produktów, które łączą w sobie wysoką estetykę z komfortem użytkowania. Firma Viega wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych Klientów, oferuje rozwiązania szyte na miarę potrzeb.


Łazienka dla osób w każdym wieku

fot.: Komfortowa łazienka powinna być dostosowana do potrzeb wszystkich pokoleń domowników. Kluczowe są tutaj inteligentne rozwiązania, dalekowzroczne projektowanie i przemyślane zastosowanie światła, materiałów i kolorów.


Według najnowszych trendów komfortowa i funkcjonalna łazienka to taka, z której korzystanie jest wygodne w każdym wieku. Projektując wymarzoną łazienkę, rzadko kiedy zastanawiamy się, czy za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat korzystanie z niej będzie równie łatwe co teraz. Planowanie dotyczy zarówno przemyślanego i ponadczasowego designu, jak również zachowania odpowiedniej przestrzeni do poruszania się. Ważne jednak, by pamiętać, że pojęcie komfortowej łazienki różni się od łazienki bez barier, która określona jest konkretnymi standardami i wymaganiami.

 

Wanna i prysznic bez brodzika

 

W komfortowej łazience wszystkie elementy są szczegółowo przemyślane i zaprojektowane. Projekt wygodnej przestrzeni łazienkowej powinien uwzględniać prysznic z odpływem na poziomie posadzki oraz wannę. Istotne jest, by wszelkie rozwiązania sanitarne dostosowane były do indywidualnych potrzeb osób w każdym wieku. W przypadku wanny rozwiązaniem może być cokół, który służyć będzie jako stopień ułatwiający wejście, a także wygodna półka. Planując zakup prysznica, warto zdecydować się na propozycję bez brodzika z odpływem liniowym znajdującym się w posadzce. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo estetyczne, ale również niezwykle komfortowe, a co więcej idealnie odpowiada koncepcji łazienki bez barier.

 

Regulacja wysokości umywalki i miski WC

 

Jednym z najważniejszych elementów mających wpływ na komfort korzystania z łazienki jest montaż ceramiki sanitarnej. Okazuje się, że ważny jest nie tylko wybór miejsca dla miski ustępowej i umywalki, ale również wysokość, na której zostaną zamontowane. Osobom starszym zdecydowanie łatwiej korzysta się z miski zawieszonej wyżej, natomiast dzieci z racji swojego wzrostu, lepiej poradzą sobie na niskich toaletach. Marka Viega posiada w swojej ofercie propozycję komfortowego rozwiązania dla osób w każdym wieku. Stelaż podtynkowy Prevista z regulacją wysokości umożliwia manipulację wysokością w zakresie 8 cm za pomocą jednego przycisku. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie wysokości toalety do indywidualnych potrzeb wszystkich domowników.


Viega Prevista

fot.: Wysokość miski ustępowej jest kluczowym czynnikiem decydującym o komforcie korzystania z toalety. Dzieciom zdecydowanie wygodniej jest, gdy znajduje się ona niżej. Stelaż do WC z regulacją wysokości Viega Prevista pozwala na opuszczenie lub podniesienie miski za jednym naciśnięciem przycisku.


Istnieje również możliwość regulacji stelaża do umywalki w zakresie 20 cm. Działanie obu stelaży oparte jest na zasadzie sprężyny gazowej, bez elektroniki.

Umywalka z regulacją wysokości

fot.: Inteligentne rozwiązania, to takie które dopasowują się do potrzeb użytkowników. Przykładem jest stelaż do umywalki z regulacją wysokości z systemu Viega Prevista. Pozwala on na bezstopniowe przesuwanie umywalki w zakresie do 20 cm bez żadnej elektroniki

 

Nowoczesna technologia, łatwa obsługa

 

W komfortowej łazience ważne są rozwiązania, które ułatwiają codzienne korzystanie z niej. Szczególnie istotne jest, by zaawansowana technologia szła w parze z łatwą i intuicyjną obsługą. Jednym z rozwiązań są elektroniczne armatury wannowe z serii Multiplex Trio E firmy Viega. Osoby korzystające z urządzenia mogą ustawić, a także kontrolować temperaturę wody oraz poziom napełnienia wanny. Inteligentna armatura umożliwia zapisanie w pamięci urządzenia preferowanych ustawień nawet dla kilku użytkowników.

Wanna z cokołem

fot.: Wanna to miejsce relaksu i już samo przygotowywanie kąpieli powinno stanowić przyjemność. Taka idea przyświeca elektronicznym armaturom z serii Multiplex Trio E. Zapamiętują one ulubione ustawienia w kwestii temperatury wody i stopnia napełnienia wanny nawet dla trzech różnych użytkowników. Armatura automatycznie zatrzymuje dopływ wody po osiągnięciu zaprogramowanego poziomu. W tym rozwiązaniu napełnianie wanny odbywa się przez dopływ umieszczony w ściance wanny, więc nie potrzebujemy już żadnej dodatkowej baterii.

 

Różne typy oświetlenia

 

Nieodłącznym elementem każdej łazienki jest oświetlenie. Prawidłowo dobrane pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale wpływa również na design przestrzeni sanitarnej. Doskonałym pomysłem na uzupełnienie komfortowej łazienki jest połączenie głównego oświetlenia z dodatkowymi elementami emitującymi światło. Jest to idealne rozwiązanie łączące funkcjonalność oraz estetykę, a także mające wpływ na komfort i bezpieczeństwo korzystania z łazienki. Przykładem tego typu rozwiązań są przyciski uruchamiające marki Viega z serii Visign for Style oraz Visign for More posiadające zintegrowane diody LED. Nastrojowe i dyskretne światło nie tylko ułatwia poruszanie się w ciemności, ale również poskreśla design i jakość materiałów.

Kontakt w sprawie produktów:

Viega Sp. z o.o.
tel. +48 58 66 24 999
www: www.viega.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw podtynkowy do WC w rozmiarze S

Zestaw podtynkowy do WC w rozmiarze S

Zestawy podtynkowe umożliwiają schować nieestetyczną instalację sanitarną i nadać... ¬ więcej...

 
Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

Bezdotykowe baterie już na dobre zagościły w nowoczesnych przestrzeniach sanitarnych,... ¬ więcej...

 
Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

Historia toalet publicznych sięga ponad 4500 lat, to właśnie wtedy powstały pierwsze... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet