www.centrumklima.pl


Venture HICS - system wentylacji mieszkaniowej

aktualizacja: 28-01-2020, 10:11 – artykuł promocyjny


Właściwa wentylacja mieszkania ma kluczowy wpływ na komfort życia oraz zdrowie mieszkańców. Zrównoważona wymiana powietrza nie tylko znacząco poprawia samopoczucie, ale ułatwia również codzienne funkcjonowanie. Niesprawny system wentylacyjny może być przyczyną zanieczyszczeń będących źródłem wielu chorób. Jak poradzić sobie z tym problemem? Odpowiedzią jest nowoczesny system wentylacji jednorurowej marki Venture.

 

Zasada rozmieszczenia nawiewników i wywiewników systemu VENTURE HICS

 

Ogólne zasady dotyczące wentylacji mieszkaniowej mówią, że świeże powietrze powinno być dostarczane do pomieszczeń, które z reguły są mniej zanieczyszczone jak np. sypialnie, salony i pokoje dzienne. Z kolei z pomieszczeń o wyższym stopniu zanieczyszczeń, takich jak łazienki, WC, kuchnie, pralnie, suszarnie oraz magazyny powietrze powinno być usuwane.


Tymczasem o właściwe rozmieszczenie poszczególnych punktów nawiewnych i wywiewnych należy zadbać już na etapie projektowania mieszkania. Kluczowym elementem komfortowego i funkcjonalnego domu jest prawidłowa wentylacja, która zapewni wymianę powietrza nie tylko w pomieszczeniu, ale całym mieszkaniu.


Schemat rozmieszczenia wywiewników i nawiewników

fot.: Schemat rozmieszczenia nawiewników i wywieników w systemieVenture HICS

 

Nawiew powietrza Nawiew świeżego powietrza do tzw. pomieszczeń czystych np. za pomocą nawiewników okiennych Venture.
Wywiew powietrza Wywiew powietrza zanieczyszczonego z tzw. pomieszczeń brudnych za pomocą wywiewników wilgotnościowych marki Venture.

 

System wentylacji jednorurowej dla budownictwa wielorodzinnego

 

Systemy wentylacji jednorurowej, które najczęściej stosowane są na rynku polskim, zazwyczaj oparte są na działaniu, które zakłada podłączenie od kilku do nawet kilkunastu wentylatorów wyciągowych do jednego pionu wentylacyjnego.
 

Schemat wentylacji mieszkania1. Tłumik AKU-COMP

2. Wentylator typu TD/TD SILENT

3. Regulator

4. Kanał wentylacyjny

5. Kratka wywiewna

6. Nawiewnik okienny


System nowoczesnej wentylacji jednorurowej Venture HICS zakłada połączenie wentylatora oraz kilku wywiewników w jeden układ, który spięty jest za pomocą jednego zbiorczego pionu wentylacyjnego.


Atutem rozwiązania marki Venture jest znaczne ograniczenie przestrzeni zajmowanej przez rozbudowane instalacje wentylacyjne oraz zmniejszenie poziomu głośności dźwięku, który emitowany jest do budynku. Ponadto marka Venture Industries posiada w swojej ofercie szeroką gamę wywiewnych kratek wentylacyjnych (dwubiegowe, stałoprzepływowe oraz hygrosterowalne), co umożliwia dostosowanie systemu do każdego rodzaju budynku.


Nowoczesne urządzenia wentylacyjne Venture łączą w sobie trwałość i niezawodność, a wśród licznych zalet wymienić można:
 

  • wysoką energooszczędność
  • Certyfikat Narodowej Agencji Poszanowania Energii na system HICS, który potwierdza klasę energetyczną A2
  • bogata oferta kratek - dwubiegowe, stałoprzepływowe oraz hygrosterowalne
  • łatwość obsługi
  • alarm urządzenia, nastawa nocna, komunikacja BMS (MODBUS), możliwość zmiany ciśnienia zadanego
  • możliwość automatycznego dostrojenia nastaw regulatora do parametrów instalacji wentylacyjnej
  • modny, nowoczesny design
  • komfort użytkowania, dzięki niezwykle cichej pracy

 

Zasady doboru elementów systemu VENTURE HICS

 

Wywiewnik dobór wywiewników - chcąc dobrać odpowiednie wywiewniki należy wziąć pod uwagę zasadę działania, parametry akustyczne, wydajność nominalną oraz wygląd urządzenia. W zależności od potrzeb zaleca się wywiewniki stałoprzepływowe hygrosterowalne lub z regulacją ręczną.
Nawiewniki dobór nawiewników - ilość oraz rodzaj nawiewników powinien być dobrany tak, by zapewnić właściwy napływ świeżego powietrza. Wybierając nawiewniki, należy pamiętać również o wielkości strumienia, a także izolacji akustycznej.
Wentylator dobór wentylatora - zgodnie z działaniem systemu HICS wentylator pracuje w sposób ciągły. System HICS obsługiwany jest przez urządzenia z grupy wentylatorów kanałowych TD oraz wentylatorów dachowych RF.


Sprawny system wentylacyjny to niezbędny element każdego mieszkania. Właściwa instalacja wentylacyjna zapobiega powstawaniu wilgoci w budynku i ma zbawienny wpływ na zdrowie mieszkańców.

Kontakt w sprawie produktów:

Venture Industries Sp. z o.o.
tel. (22) 751 95 50
www: www.venture.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet