gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Grzejnikowe innowacje

aktualizacja: 30-03-2020, 05:19 – artykuł promocyjny


Grzejnik to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wnętrz. Choć z pozoru to wyłącznie funkcjonalne urządzenie służące do ogrzewania pomieszczeń, w rzeczywistości kryje za sobą znacznie więcej. Obecnie większość urządzeń dostępnych na rynku to produkty wielofunkcyjne. Nowoczesne smartfony oprócz możliwości wykonywania połączeń telefonicznych służą także jako mikrokomputery, a lodówki są w stanie dostarczyć zdrową, filtrowaną wodę. Zatem jakie dodatkowe funkcje posiadać może grzejnik?

Grzejnik z jonami srebra

 

Nietypowa funkcjonalność: antybakteryjne rozwiązanie

 

Jednym z najnowocześniejszych produktów jest innowacyjny grzejnik z jonami srebra. To zupełnie nowy produkt na polskim rynku.


Grzejnik marki KFA Armatura malowany jest specjalną powłoką Interpon AM firmy AkzoNobel z technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote®. Środek ten posiada aktywne jony srebra, które skutecznie zapobiegają rozmnażaniu się i przetrwaniu drobnoustrojów, takich jak bakterie, grzyby oraz pleśnie.
 

Grzejnik z jonami srebra


Srebro przyciąga bakterie: naładowane dodatnio jony srebra na zasadzie elektrostatycznej przyciągają ujemne komórki.wyjaśnia Mariusz Ozga, lekarz rodzinny z Krakowa. Następnie aktywny jon Ag+ wnika w ściany komórki bakterii, łączy się z białkami i po prostu ją niszczy. Komórka rozpada się na zasadzie mechanicznej. Srebro zabójczo oddziałuje nie tylko na bakterie, ale również na grzyby oraz wirusy. W tym przypadku jony mają wpływ na DNA i RNA komórki. I właśnie dlatego jonami srebra warto pokrywać różne przedmioty czy urządzenia.


Grzejnik z jonami srebra


Nowoczesny grzejnik z jonami srebra ma realny wpływ na poprawę jakości powietrza w domu oraz mieszkaniu, a także zdrowie mieszkańców. Urządzenie posiada dużą powierzchnię, a dzięki właściwościom elektrostatycznym przyciąga drobnoustroje, dla których najbardziej komfortowym środowiskiem są ciepłe miejsca.


Grzejnik z jonami sebra do pokoju dziecięcego


Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w przypadku alergików, a także w pokojach dziecięcych i miejscach publicznych, gdzie drobnoustrojów jest znacznie więcej.


Grzejnik z jonami srebra do pokoju dziecięcego

 

Grzejnik jako ważny element wystroju wnętrza

 

Choć trendy na dane aranżacje wciąż się zmieniają, niektóre z nich obecne są od wielu lat. Jednym z najpopularniejszych jest styl loftowy. Inspirowany industrialnymi wnętrzami starych fabryk styl, charakteryzuje się wysokimi sufitami, ogromną przestrzenią oraz surowymi materiałami np. betonem.


Grzejnik do loftowego wnętrza


Styl industrialny, klimaty loftowe, szarości i surowe formy – to trend, który od kilku lat jest bardzo popularny –
mówi Joanna Zapała, architekt wnętrz. Aby urządzić wnętrze w takim stylu, liczy się każdy element pomieszczenia. Jeden źle dobrany może popsuć całą aranżację. Warto skrupulatnie przemyśleć nawet najdrobniejsze szczegóły od wykończenia ścian aż po drobne dodatki.


Grzejnik z jonami srebra


Specjalnie dla miłośników stylu loftowego marka KFA Armatura posiada w ofercie aluminiowe grzejniki w kolorze matowego grafitu. Jest to idealne i ponadczasowe połączenie designu i funkcjonalności, dzięki którym w industrialnym wnętrzu grzejnik staje się doskonałą dekoracją. Ten praktyczny dodatek nada wnętrzu jeszcze bardziej surowego klimatu, a kolor i faktura podkreślą charakter mieszkania. Zaletą grzejników aluminiowych jest zwiększona efektywność cieplna. Ich moc grzewcza jest większa niż w zbliżonych masą i wymiarami modelach stalowych.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Czas na grzejniki typu REGULUS

Czas na grzejniki typu REGULUS

Poziom zużycia energii potrzebnej na ogrzanie dwóch takich samych jednostek... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowych

Ogrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowych

Kiedy przychodzi ten moment, gdy wybieramy rodzaj ogrzewania do swojego domu, poruszamy... ¬ więcej...

 
Grzejnik Mill - idealny do szybkiego ogrzania pomieszczeń

Grzejnik Mill - idealny do szybkiego ogrzania pomieszczeń

Niewielki rozmiar, stylowy wygląd i prosta obsługa. To cechy, które jako pierwsze... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus