zwiń

systemy grzewcze pompy ciepła


gorące tematy


tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Inteligentny system sterowania ogrzewaniem NEA SMART 2.0

aktualizacja: 25-01-2021, 07:34 – artykuł promocyjny


Optymalna temperatura powietrza w domu to czynnik mający ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Nieodpowiednia może być między innymi przyczyną bólu głowy oraz przewlekłego zmęczenia. Wynika to przede wszystkim z tego, że organizm zużywa bardzo dużo energii, by dostosować się do warunków panujących we wnętrzu. Co zatem zrobić, aby zapewnić komfort termiczny w budynku? Podstawowym elementem jest nie tylko prawidłowo dobrany kocioł oraz odpowiednia instalacja, ale i sposób sterowania ciepłem w domu.


System sterowania ogrzewaniem


Optymalna temperatura w sypialni jest nieco niższa niż w pozostałych częściach domu. Jej odpowiednia wysokość ma istotny wpływ nie tylko na długość, ale i jakość snu. O właściwą temperaturę w pomieszczeniach warto zadbać również wtedy, gdy nikogo nie ma w budynku. Przegrzewanie pomieszczeń jest nie tylko zbędne i niekorzystne, ale też niezwykle nieekonomiczne. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwolą w pełni zautomatyzować pracę systemu grzewczego.

 

Sterowanie temperaturą - z myślą o Twojej wygodzie

 

Osiągnięcie właściwego dla wszystkich domowników komfortu cieplnego jest niezwykle trudne. Najczęściej wszelkie próby skutkują nadmiernym przegrzewaniem lub wychładzaniem mieszkania. Efektem tego są nadmierne straty ciepła oraz wysokie koszty ogrzewania budynku.


Urządzenie do sterowania urządzeniemSterowanie ogrzewaniem


Coraz częściej szukamy rozwiązań dostosowanych do naszych potrzeb, a także bierzemy pod uwagę to czy dany produkt oszczędza energię i chroni środowisko. Żyjemy w świecie, gdzie nowe technologie zapewniają nieustający rozwój, czyniąc nasze życie bardziej komfortowym. Dlaczego nie skorzystać z funkcji smart w domu?


Wyobraź sobie sytuację, w której po ciężkim dniu w pracy wracasz do domu. Za oknem jesienno – zimowa pogoda, a po wejściu do domu wita Cię nieprzyjemny chłód. Nie brzmi zachęcająco, prawda? Jednak sytuację możesz zmienić, kończysz pracę i swoim smartfonem zmieniasz temperaturę we własnym domu lub wcale nie musisz tego robić. Nowoczesna technologia geofencing pozwala zlokalizować smartfona i uruchomić system ogrzewania, jeszcze przed powrotem do domu.


Sterownik REHAU – NEA SMART 2.0 to nie tylko komfortowa temperatura, która pozwala na oszczędność energii. To również atrakcyjny design dostępny w ponadczasowych odcieniach czerni i bieli z nowoczesnym wyświetlaczem LED. Intuicyjna obsługa sprawia, że sterowanie temperaturą w całym domu jeszcze nigdy nie było tak proste. 


System sterowania temperaturą


Pamiętaj, że za pomocą smartfona można również zdalnie zmieniać ustawienia temperatury gdziekolwiek na świecie jesteś. System NEA SMART 2.0 wykorzystuje zaawansowany mechanizm rozpoznawania mowy Amazon Alexa, dzięki czemu możliwe jest sterowanie głosowe urządzeniem.


Temperatura w domu Temperatura po opuszczeniu domu

fot.: Grafika ustawienia temperatury, gdy znajdujemy się w obrębie domu (po lewej) i gdy go opuszczamy (po prawej)

 

Jak działa system NEA SMART 2.0?

 

Trochę technikaliów. System posiada modułowy układ, który nie tylko umożliwia dostosowanie systemu do potrzeb użytkowników, ale także pozwala go dowolne rozbudowywać. Podstawowym elementem budowy systemu jest centralna jednostka sterująca (baza), którą z powodzeniem można ukryć w szafce z rozdzielaczem ogrzewania.


Sterowanie przepływem wody w poszczególnych pętlach ogrzewania podłogowego, sufitowego bądź ściennego, możliwe jest dzięki specjalnym elektrozaworom. Efektem tego jest zmiana temperatury w poszczególnych pokojach. Centralna jednostka systemu współpracuje z pokojowymi regulatorami temperatury, czujnikami temperatury na zewnątrz i wewnątrz budynku, a także smartfonem. Standardowe urządzenie obsługuje do 8 pomieszczeń (do 12 pętli ogrzewania). Możliwe jest zmodyfikowanie systemu i zwiększenie liczby obsługiwanych pomieszczeń.

Sterowanie temperaturą w pomieszczeniuSterowanie ogrzewaniem

 

Zdalne sterowanie temperaturą w systemie NEA SMART 2.0

 

Jednym z największych atutów urządzenia jest możliwość zdalnego sterowania jego pracą. Komunikacja może odbyć się kablowo za pomocą przewodów magistralnych lub radiowo. Dzięki temu system REHAU NEA SMART 2.0 można z powodzeniem wykorzystać zarówno w nowych budynkach, jak i tych modernizowanych, bez konieczności układania kabli pod tynkami.

Kontakt w sprawie produktów:

REHAU Sp. z o.o.
tel. 61 849 84 00
www: www.rehau.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Nowy program doboru grzejników firmy REGULUS®-System

Nowy program doboru grzejników firmy REGULUS®-System

Producent grzejników firma REGULUS®-system na swojej stronie... ¬ więcej...

 
Grzejnik aluminiowy czy grzejnik stalowy? Przekonaj się sam, który z nich wybrać!

Grzejnik aluminiowy czy grzejnik stalowy? Przekonaj się sam, który z nich wybrać!

Wybór grzejnika do domu czy mieszkania często nie ogranicza się jedynie do... ¬ więcej...

 
System SINUM - oszczędne ogrzewanie w placówkach edukacyjnych

System SINUM - oszczędne ogrzewanie w placówkach edukacyjnych

Nadchodząca jesień oznacza coraz chłodniejsze dni. Odkręcone grzejniki zapewniają... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetregulus