gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Nowoczesne systemy sterowania SALUS Smart Home

aktualizacja: 28-10-2019, 10:57 – artykuł promocyjny


Nowoczesne ogrzewanie musi spełniać wiele oczekiwań. Jednym z nich jest nasz komfort. To jaką temperaturę będziemy odczuwać w naszym domu oraz ile zajmie nam osiągnięcie zamierzonych parametrów w istotny sposób wpływa na wygodę, oraz pozwala zaoszczędzić nasz cenny czas. Kolejnym wyzwaniem jest energooszczędność rozumiana jako racjonalne gospodarowanie wytworzonym ciepłem, bez zbędnych strat. Dzisiejsza technologia pozwala nam w pełni wykorzystać potencjał każdej instalacji. Automatyczne sterowanie zdalne to coraz częściej standard, który ułatwia codzienne życie.

Bez względu na to, gdzie się znajdujemy, mamy możliwość ciągłej kontroli domowej instalacji grzewczej i temperatury w każdym pomieszczeniu.

Podstawą sterowania temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach są nowoczesne regulatory pokojowe. To dzięki nim każdy użytkownik może zadbać o indywidualny komfort cieplny. Jak wiadomo, nasze zapotrzebowanie na ciepło jest różne, i zależy od wieku, płci, wykonywanych czynności. Nie bez znaczenia jest też rodzaj pomieszczenia, pora dnia i warunki na zewnątrz. Ważne, by zawsze każdy domownik czuł się komfortowo.

Dopasowanie temperatury do własnych preferencji to podstawowa cecha dobrze sterowanej instalacji grzewczej

 

Ogrzewanie pod kontrolą – system SALUS Smart Home

 

Ogrzewanie konwencjonalne najczęściej obsługiwane jest za pomocą sterownika, jednak zautomatyzowanie regulacji jest w stanie znacząco ułatwić obsługę instalacji i dopasować panującą temperaturę w domu do indywidualnych potrzeb.


Nieco łatwiej jest przy ogrzewaniu podłogowym, przy którym oczywista jest inwestycja w regulatory, tym bardziej, jeśli mamy możliwość zainstalowania aplikacji, która pozwoli nam na sterowanie ogrzewaniem przez Internet.

System SALUS Smart Home oferuje możliwość rozbudowy w dowolnym momencie.

Aplikacja SALUS Smart Home pozwala na sterowanie ogrzewaniem podłogowym, grzejnikowym, elektrycznym lub w układzie mieszanym. Zapewnia ona pełen komfort użytkowania – możemy sterować ogrzewaniem siedząc wygodnie w fotelu lub będąc poza domem. Aplikacja obsługuje system SALUS Smart Home, który już wkrótce zostanie poszerzony o nowoczesny, super cienki regulator QUANTUM w wersji bezprzewodowej SQ610RF oraz przewodowej SQ610. Wyróżnia go niesamowicie cienka bryła (tylko 8.75 mm bez klapki) oraz wbudowany akumulator litowo-jonowy, który wystarczy naładować raz na sezon grzewczy za pomocą kabla micro USB. SQ610 ma także czujnik wilgotności, który pozwoli idealnie dobrać parametry ogrzewania do warunków panujących w pomieszczeniach. Instalacja tego regulatora przebiega w łatwy i szybki sposób, a dodatkowo jest on uniwersalny, ponieważ może regulować temperaturę nie tylko w ogrzewaniu grzejnikowym i podłogowym, ale i w elektrycznym. Ponadto urządzenie jest kompatybilne z systemem Amazon ALEXA oraz Google Home, dzięki czemu możesz sterować inteligentnym domem głosowo. Urządzenie to znakomicie komponuje się z innymi produktami firmy SALUS Controls, ponieważ można je zintegrować z resztą systemu Smart Home za pomocą inteligentnej bramki UGE600, która poszerzy jego możliwości i pozwoli Ci sterować urządzeniami przez Internet.

 

Twój Dom – Twoje Reguły!

 

SALUS Smart Home zapewnia współpracę nawet kilku urządzeń w ramach jednego systemu. Jego funkcjonalność użytkowa wynika z możliwości sprecyzowania reguł OneTouch. Dzięki personalizacji możemy sterować urządzeniami lub grupami urządzeń. W zasięgu użytkownika pozostaje tworzenie własnych zależności między poszczególnymi elementami systemu, są to tzw. scenariusze zdarzeń. Daje to wiele korzyści dla bezpiecznej i ekonomicznej obsługi inteligentnego domu. W ofercie producenta znajduje się również aktywator reguł OneTouch w formie bezprzewodowego przycisku SB600, który uruchomi ustawione scenariusze zdarzeń. To samo urządzenie może służyć również jako przycisk alarmowy. W sytuacji, kiedy nastąpi odłączenie systemu OneTouch od Internetu, to reguły zapisane w jego pamięci UGE600 nadal działają.

 

Inteligentny System SALUS Smart Home 

 

Właściwe sterowanie ogrzewaniem poszerzone o produkty Smart to pewna droga do komfortowego i ekonomicznego systemu. Stosowanie takiego rozwiązania umożliwia sterowanie lokalne, jak i z dowolnego miejsca poza budynkiem. Bez względu na porę roku Twój dom ma być bezpieczny, wygodny, a przy tym oszczędny. Poszerz swój system o elementy takie jak sterownik do rolet RS600, który pomoże Ci zadbać o Twoje bezpieczeństwo oraz prywatność czy czujnik zalania WLS600, który obniży do minimum skutki zniszczeń spowodowanych wyciekiem wody i konieczność renowacji pomieszczeń czy sprzętów. SALUS Controls w swojej ofercie posiada również urządzenia takie jak czujnik dymu SD600, który zaalarmuje Cię sygnałem dźwiękowym, świetlnym, SMS-em lub e-mailem natychmiast po wykryciu dymu w pomieszczeniu. Z urządzeniami SALUS Smart Home stworzysz swój inteligentny dom. Poznaj pełną ofertę na www.salus-controls.pl oraz www.salus-smarthome.pl.

Kontakt w sprawie produktów:

QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.
tel. 32 700 74 53; 32 750 65 05 - wsparcie techniczne
www: www.salus-controls.pl
www.salus-smarthome.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Reguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwości

Reguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwości

Wracając do domu wiele czynności robimy rutynowo - zapalamy światło, włączamy... ¬ więcej...

 
Program lojalnościowy EKIPA FIBARO dla instalatorów smart home wystartował!

Program lojalnościowy EKIPA FIBARO dla instalatorów smart home wystartował!

5 maja uruchomiony został program lojalnościowy EKIPA FIBARO. Akcja skierowana jest... ¬ więcej...

 
Czujnik ruchu i stacja ładująca - NOWOŚCI w ofercie SALUS Controls!

Czujnik ruchu i stacja ładująca - NOWOŚCI w ofercie SALUS Controls!

Wśród nowości oferowanych przez firmę SALUS Controls właśnie pojawiły... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet