Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

nVent - ogrzewanie przeciwobloedzeniowe


Dobrze przygotowani na zimę

artykuł promocyjny


Zima ma dwa oblicza - dla jednych to czas wypoczynku na świeżym powietrzu i sezon narciarski, dla innych to same kłopoty związane z częstymi awariami instalacji w domach, budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej. Brak ogrzewania, awaria wodociągów, oblodzone chodniki, parkingi i schody to typowe utrudnienia, z którymi musimy się zmierzyć zimą.


Czy ten koszmar musi powtarzać się co roku? Nie, wręcz przeciwnie! Wszystkich kłopotom można skutecznie zapobiec… wystarczy założyć system grzewczy w newralgicznych punktach instalacji i zadbać o systematyczne odprowadzanie wody z roztopionego śniegu – i gotowe!

Dobrze przygotowani na zimę

 

Dlaczego powinniśmy chronić dachy i rynny zimą?

 

Zabezpieczenie dachów przed gromadzącym się śniegiem wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników. Zalegający śnieg, podczas naprzemiennego zamarzania i rozmarzania, nie tylko niszczy poszycie dachu ale również stanowi ogromne obciążenie dla konstrukcji budynku. Systematyczne usuwanie nadmiaru białego puchu jest więc koniecznością i obowiązkiem właścicieli nieruchomości. Dodatkowo sople zwisające z rynien i poszycia dachu stanowią poważne zagrożenie dla przechodniów.


Inny poważny problem mogą stanowić zamarznięte rynny, które, przy braku drożności nie zapewniają stałego odprowadzania wody z topniejącego śniegu. Woda szukając innego ujścia spływa po elewacji niszcząc ściany i stropy.

 

Jaki system wybrać?

 

Do ochrony rynien i rur spustowych najlepiej sprawdzi się samoregulujący elektryczny system grzewczy oparty na przewodzie nVent RAYCHEM FroStop Black o mocy 28 W/m w śniegu/lodzie 16 W/m w powietrzu przy 5°C lub nVent RAYCHEM GM-2X o mocy 36 W/m w śniegu/lodzie stosowany do instalacji na papie bitumicznej. Systemy te utrzymują drożność odpływu topniejącego śniegu i lodu, jednocześnie eliminując zagrożenie spowodowane soplami i nawisami lodowymi. Zabezpieczają poszycie dachu, rynien i rur odpływowych przed działaniem zamarzającej wody nagromadzonej pod zalegającym śniegiem. Przewody grzejne układa się prostoliniowo wzdłuż rynien i wewnątrz rur. W rynnach skrzynkowych lub korytach, może zaistnieć potrzeba ułożenia przewodu w kilku liniach.

Dobrze przygotowani na zimę

Do ochrony dużych powierzchni, takiej jak dachy najbardziej ekonomiczne rozwiązanie to uniwerslne, stało-oporowe przewody grzejne nVent RAYCHEM GM-2CW i GM-4CW, dostępne w fabrycznie zakończonych zestawach.

Dobrze przygotowani na zimę

Ważnym elementem jest sterownik EMDR-10 z czujnikiem temperatury i wilgotności, zapewniający pełną automatyzację pracy. Zintegrowany system jest załączany samoczynnie tylko pod warunkiem jednoczesnego wystąpienia określonych warunków atmosferycznych. Przez większość czasu system jest w trybie „czuwania” co umożliwia najbardziej ekonomiczne wykorzystanie systemu.

Dobrze przygotowani na zimę

 

Alternatywny termostat do systemu RAYSTAT-M2

 

RAYSTAT-M2 umożliwia ekonomiczne sterowanie systemami ogrzewania rynien, podjazdów i schodów o niewielkich powierzchniach. Łatwy w montażu i obsłudze, sterownik RAYSTAT-M2 skutecznie utrzymuje powierzchnie zewnętrzne, dachy oraz rynny wolne od lodu i śniegu.

Dobrze przygotowani na zimę

Kontakt w sprawie produktów:

nVent Thermal Polska
tel. 22 33 12 950
www: www.nvent.com/pl-pl/raychem
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Z Uponorem zima niestraszna - system topnienia śniegu i lodu Meltaway

Z Uponorem zima niestraszna - system topnienia śniegu i lodu Meltaway

Sezon jesienno-zimowy to czas wytężonych działań i koniecznych zmian w pracy zarządców... ¬ więcej...
 
ELEKTRA ControlTec Smart SMC - nowa era w sterowaniu systemami ochrony przed śniegiem i lodem

ELEKTRA ControlTec Smart SMC - nowa era w sterowaniu systemami ochrony przed śniegiem i lodem

Najnowszej generacji regulator ELEKTRA ControlTec Smart SMC został stworzony do sterowania... ¬ więcej...
 
Nowa era w sterowaniu systemami ochrony przed śniegiem i lodem

Nowa era w sterowaniu systemami ochrony przed śniegiem i lodem

W czerwcu na rynek trafił najnowszej generacji regulator ELEKTRA ControlTec Smart SMC,... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook