gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo
NORLYS

Design Light

Aurora Technika Świetlna

    Karlik     SmartLight

polecamy

Oświetlenie do zadań specjalnych

aktualizacja: 03-10-2019, 11:08 – artykuł promocyjny


Urządzając mieszkanie podstawowym pytaniem jakie sobie zadajemy jest to, o funkcje poszczególnych pomieszczeń i nasz sposób z nich korzystania. Zgodnie z tymi wytycznymi ustawiamy meble i organizujemy przestrzeń. Od funkcji jakie przypiszemy poszczególnym częściom pomieszczeń zależeć będzie jakiego typu oprawy oświetleniowe sprawdzą się w nich najlepiej. Poniżej przedstawiamy różne typy opraw oświetleniowych odpowiadające za zapotrzebowanie na różnego rodzaju światło.

 

Oprawy typu Reader

 

Każdy kto lubi przed snem zanurzyć się w lekturze staje przed tym samym problemem. Jak dobrze oświetlić książkę bez konieczności włączania w sypialni pełnej iluminacji świetlnej? Odpowiedzią są readery m.in. od Astro Lighting. To kierunkowe oświetlenie do czytania, które przybiera liczne formy, a może być montowane zarówno na ścianie przy łóżku, jak i np. w jego wezgłowiu. Wyposażone w wydajne moduły LED dostarczają wystarczającą ilość światła aby wieczorna lektura była przyjemnością i nie męczyła oczu. Ponieważ światło jest kierunkowe, Twoja druga połówka może spokojnie spać podczas gdy Ty zanurzasz się w lekturze.

 

Oświetlenie łazienkowe

 

Tu ważna jest nie tylko forma i design, ale również odpowiednie wykonanie i klasy szczelności opraw. Absolutną nowością na rynku jest seria oświetlenia łazienkowego Altea. Została ona zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających klientach. Spełnia nie tylko wyśrubowane normy szczelności (IP44), ale też dzięki nowoczesnej formie idealnie podkreśli charakter każdego wnętrza. Atutem serii jest jej różnorodność. Dostępne są zarówno kinkiety listwowe w różnych długościach, jak i plafony/kinkiety krótkie o różnych średnicach. Projektanci brytyjskiego producenta Astro Lighting zadbali o wyważony design tej niezwykłej serii opraw.

Seria oświetlenia łazienkowego AlteaSeria oświetlenia łazienkowego Altea

Bardziej klasyczną formę przybierają kinkiety łazienkowe Roma. Ten klasyczny i niezwykle popularny kinkiet łazienkowy podąża za najnowszymi trendami w wystroju łazienek. W tym sezonie wkracza do nich miedź, matowe złoto i czerń. Klasa szczelności IP44 umożliwia montaż tych kinkietów w łazienkowej strefie 2 narażonej na bryzgi wody. Dodatkowo można go również zamontować bezpośrednio na tafli lustra, dzięki czemu łazienka zyska nie tylko więcej światła, ale również wizualnej lekkości.

Kinkiet łazienkowy Roma

Nie zapominajmy również o powiększających lusterkach. Najlepiej wybrać te, które mają dodatkowo zintegrowane oświetlenie. Dzięki takiemu połączeniu ma się pewność, że twarz będzie prawidłowo i równomiernie oświetlona podczas wykonywania czynności higienicznych lub makijażu. Mascali to pięknie zaprojektowane i precyzyjnie wykonane podświetlane lusterko powiększające. Sprawi ono, że poranny makijaż będzie bajecznie prosty do wykonania. Lusterka powiększające brytyjskiego producenta firmy Astro Lighting cieszą się uznaniem na całym świecie i spotkać je można w najlepszych hotelach i SPA. Teraz ten luksus może zawitać również do Twojej łazienki. Dostępne są w wersji kwadratowej i okrągłej w polerowanym chromie i klasie szczelności IP44, dzięki temu możesz dobrać takie, które idealnie dopasuje się do Twojego wnętrza.

Lusterko zintegrowane z oświetleniem - MascaliLusterko zintegrowane z oświetleniem - Mascali

Kolejnym wyzwaniem dla oświetlenia jest coraz szerzej rozpowszechniony trend łączenia sypialni z przylegającą do niej łazienką. Wymusza on zastosowanie spójnego stylistycznie wykończenia obydwu wnętrz. Lampy dedykowane do wnętrz mają standardowo klasę szczelności IP20, zaś przeznaczone do łazienki powinny spełniać normy IP44 lub wyższe. Marka Astro proponuje zestawy uszczelniające do wybranych serii opraw. Umożliwiają one zamontowanie w strefie 2 łazienki (zwanej strefą mokrą) kinkietów standardowo używanych w sypialni.
Zestaw uszczelniający zwiększa klasę szczelności kinkietów, dzięki czemu możemy cieszyć się elegancką i spójną stylistyką zarówno w sypialni jak i w przylegającej do niej łazience.

Zestawy uszczelniające do wybranych serii oprawZestawy uszczelniające do wybranych serii opraw

Wybierając oświetlenie zawsze warto kierować się zarówno jego jakością, jak i normami technicznymi, które musi spełnić w poszczególnych pomieszczeniach. Nie wolno jednak zapominać o designie, który sprawia, że lampy w naszym wnętrzu to biżuteria domu. 

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jak dobrze oświetlić wnętrze?

Jak dobrze oświetlić wnętrze?

Światło towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia. Jeśli jest dobrze zaprojektowane... ¬ więcej...

 
Jak dobrze oświetlić garderobę?

Jak dobrze oświetlić garderobę?

Garderoba, stanowiąca osobne pomieszczenie lub tylko wydzieloną część pokoju,... ¬ więcej...

 
Najnowszy katalog Miloo Electronic - Residential lighting - Oświetlenie Mieszkaniowe

Najnowszy katalog Miloo Electronic - Residential lighting - Oświetlenie Mieszkaniowe

MILOO-ELECTRONICS – polski producent oświetlenia w technologii LED marki MILOO... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet