gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Stacje świeżej wody Taconova w farmie krewetek

aktualizacja: 23-09-2019, 10:25 – artykuł promocyjny


Krewetki to jedne z ulubionych owoców morza ludzi na całym świecie. Aby jednak cieszyć się ich wyjątkowym smakiem, już na etapie hodowli ważne jest ich odpowiednie przechowywanie i stworzenie im komfortowych
warunków wzrostu. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań jest wykorzystywanie stacji świeżej wody użytkowej. Szwajcarska firma SwissShrimp AG zajmująca się hodowlą oraz dostarczaniem owoców morza do najbardziej ekskluzywnych restauracji oraz osób prywatnych zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju wykorzystuje stacje świeżej wody pitnej z serii TacoTherm Fresh Peta X firmy Taconova.


Hodowla krewetek ze stancją świeżej wody

fot.: SwissShrimp AG/Simon von Gunten - Krewetki są wyjmowane ze zbiornika podbierakiem i umieszczane w pojemniku z lodowatą, słoną wodą (-4°C). Temperatura wody w zbiornikach hodowlanych wynosi 28°C. Krewetki są w ten sposób chłodzone wstrząsowo.


Celem firmy SwissShrimp AG jest dostarczanie krewetek wolnych od antybiotyków i innych leków, które stosowane są w celu przyspieszenia wzrostu skorupiaków. Długi transport często w trudnych warunkach sprawia, że owoce morza muszą być mrożone, aby dłużej zachować ich świeżość.


Co roku do Szwajcarii importuje się około 9 000 ton krewetek, głównie z Azji
- wyjaśnia Rafael Waber, Dyrektor Zarządzająct SwissShrimp AG, który założył firmę ze swoimi kolegami Thomasem Tschirren, Michaelem Siragusą, Danielem Gfellerem i Jean-Claude'em Cattinem. Skorupiaki są często skażone antybiotykami i innymi lekami, a poza tym muszą być zamrożone z powodu długiego transportu. Chcieliśmy to zmienić. Tak w 2008 roku narodził się pomysł na naszą lokalną hodowlę - dodaje.


Farma krewetek ze stancją świeżej wody

fot.: SwissShrimp AG/Simon von Gunten - w obiekcie SwissShrimp AG znajduje się 16 zbiorników o pojemności 100 m3 każdy. Wydajność hodowli wynosi do 60 ton krewetek rocznie.

W hodowli krewetek SwissShrimp znajduje się 16 zbiorników o pojemności 100 m3 wody, z czego 12 wypełnionych jest skorupiakami, a pozostałe 4 służą do uzdatniania wody morskiej. Gospodarstwo jest w stanie wyhodować obecnie 60 ton krewetek. W zbiornikach systematycznie umieszczane są larwy, które w komfortowych, przyjaznych warunkach dożywają zbiorów.


Od rozpoczęcia produkcji w październiku 2018 r. stale zwiększamy ilości do osiągnięcia tego maksimum - mówi Waber.

 

Nowoczesne rozwiązania gwarantujące komfortowe warunki wzrostu

 

Jednym z najważniejszych czynników odpowiadających za optymalny rozwój larw w dojrzałe krewetki jest temperatura i jakość wody. Ważne, aby warunki panujące w zbiornikach były stałe - optymalna temperatura wody to 28°C. Zbyt duże wahania nie mogą mieć miejsca, ponieważ krewetki są bardzo wrażliwe - wyjaśnia Rafael Waber. Aby wyhodować taką liczbę krewetek, która pozwoli zaopatrzyć restauracje, potrzebne są zbiorniki mieszczące ogromne ilości świeżej wody. Ponieważ zimna woda wspomagała chłodzenie zbiornika, wpadliśmy na pomysł wstępnego podgrzewania świeżej wody - wyjaśnia Stefan Roth z Studer Gebäudetechnik AG, który był odpowiedzialny za projekt jako specjalista ds. planowania. Konkretnie oznacza to, że stacje słodkiej wody muszą ogrzewać zimną wodę z 10°C do około 30 °C, w zależności od zapotrzebowania


Stacja świeżej wody użytkowej

fot.: Taconova Group AG - Rafael Waber, Dyrektor zarządzający SwissShrimp jest bardzo zadowolony z technologii firmy Taconova. Od momentu otwarcia obiektu stacje świeżej wody użytkowej przez cał czas zapewniają optymalną temperaturę wody.

Dzięki doskonałym referencjom w dziedzinie stacji świeżej wody, dowiedzieliśmy się o rozwiązaniach firmy Taconova - kontynuuje Roth.


Stacje firmy Taconova nie tylko podgrzewają wodę, ale ponadto pobierają wymaganą energię do jej ogrzania bezpośrednio ze zbiornika buforowego, eliminując konieczność magazynowania ciepłej wody w dodatkowych zbiornikach i zapobiegając rozwojowi bakterii Legionella.


Stacja świeżej wody

fot.: Taconova Group AG - Stacje świeżej ciepłej wody użytkowej TacoTherm Fresh Peta X pobierają wymaganą energię pierwotną bezpośrednio ze zbiornika buforowego systemu ogrzewania. Zastępuje to magazynowanie ciepłej wody użytkowej w dodatkowym zbiorniku, a tym samym zapewnia wysoki poziom ochrony przez bakterią Legionella, poniewż zapobiegamy stagnacji wody.

 

Wydajna praca dzięki systemowi kaskadowemu

 

Stacje świeżej wody TacoTherm Fresh Peta X firmy Taconova powstały w odpowiedzi na potrzeby hodowców, jako kaskada trzech urządzeń. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie nawet 13 900 l/h gorącej wody pitnej o temperaturze 28°C i temperaturze początkowej 50°C w sposób niezwykle wydajny i sprawny. W razie potrzeby możemy również w każdej chwili doposażyć instalację i łatwo rozbudować kaskadę z trzech do pięciu stacji - wyjaśnia Martin Stapfer, Manager Działu Obsługi Klienta w Tacanova Group AG. Ogromnym atutem rozwiązania kaskadowego jet to, że nawet w przypadku awarii jednego z urządzeń, pozostałe systemy wciąż pozostają sprawne.


System kaskadowy stancji świeżej wody

fot.: Taconova Group AG - Kaskada trzech stacji świeżej wody pitnej TacoTherm Fresh Peta X łączy w sobie wydajność poszczególnych urządzń, dzięki czemu może zapewnić maksymalnie 13 900 l/h gorącej wody pitnej o temperaturze 28°C i temperaturze początkowej 50°C.

 

Wygodna instalacja

 

Montaż stacji świeżej wody Taconova jest niezwykle prosty i komfortowy. Wszystkie elementy wyposażenia oraz komponenty urządzenia są gotowe do podłączenia. Prosty i szybki montaż oraz długa żywotność były dla nas również decydującym kryterium wyboru - mówi Stefan Roth.Instalacja urządzeń TacoTherm Fresh Peta X to gwarancja niezawodności przy ograniczeniu jakichkolwiek prac konserwacyjnych do niezbędnego minimum.


Konstrukcja stacji świeżej wody

fot.: Taconova Group AG

Współpraca z firmą Taconova przebiegała bardzo sprawnie i przez cały czas otrzymywaliśmy potrzebne wsparcie. Kolejną wielką zaletą jest to, że stacje świeżej wody opracowywane są w Szwajcarii, co gwarantuje wysoki poziom specjalistycznej wiedzy, która przynosi nam korzyści. Martin Stapfer z firmy Tacanova jest również optymistą w kwestii przyszłości tej inwestycji - SwissShrimp to imponujący i unikalny obiekt w Europie. Cieszymy się, że poprzez nasze stacje świeżej wody możemy przyczynić się do sukcesu tego zrównoważonego i wzorcowego projektu.

Kontakt w sprawie produktów:

Taconova Polska Sp z o.o.
tel. 61 2278421
www: www.taconova.pl
www.taconova.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet