gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo

Design Light

Aurora Technika Świetlna

Regiolux

    Karlik

 APM MORKOM     SmartLight

znajdź fachowca

Mini generatory i efekty świetlne w samochodzie

aktualizacja: 17-09-2019, 05:24 – artykuł promocyjny


Oświetlenie to element wystroju, który potrafi całkowicie odmienić wnętrze i wprowadzić niepowtarzalny nastrój. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, które szturmem podbijają rynek, są światłowody. Świecące końcem, bokiem czy przypominające rozgwieżdżone niebo, oświetlenie światłowodowe jest niezwykle modne nie tylko w przestrzeniach komercyjnych, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach. Jak się okazuje światłowody to rozwiązanie niezwykle uniwersalne, dzięki czemu znajdują zastosowanie również w mniej oczywistych przestrzeniach. Fani motoryzacji i nowinek technologicznych coraz częściej instalują światłowody w samochodach, tworząc tym samym niebanalne i urzekające oświetlenie swoich ukochanych aut.
 

Oświetlenie przypominajaće rozgwieżdzone niebo

 

Oświetlenie światłowodowe gwieździste niebo

 

Wyobraźnię niemal każdego dziecka od wieków rozpala myśl o kosmosie. Wielki Wóz, Mała i wielka niedźwiedzica czy Gwiazdozbiór Byka... Chęć zobaczenia choć jednej z nich to marzenie starszych i młodszych. Nowoczesne rozwiązania w technice oświetleniowej sprawiają, że dziś, to wszystko możemy mieć w zasięgu ręki. Dzięki światłowodom możliwe jest stworzenie aranżacji przypominającej roziskrzone od gwiazd, mieniące się kolorami niebo. Możliwość funkcjonalnego sterowania pilotem pozwala zaś kierować natężeniem oraz barwami światła, by jeszcze bardziej dać złudzenie, że jest ono tak blisko.
 

Oświetlenie gwieździste niebo


Firma APM MORKOM posiada w swojej ofercie oświetlenie gwiezdne niebo, którego zestaw składa się z generatora oraz światłowodu świecącego końcem PMMA o długości 2700 m.


Generator światła RGBW jest sterowany za pomocą pilota radiowego z funkcją migotania. Dzięki niemu możemy ustawić wybrany kolor, a także ustawiać jasność świecenia, migotanie czy program zmian – wyjaśnia Jarosław Moryc z firmy APM MORKOM.


Światłowód świecący końcem wyposażony został w technologię umożliwiającą przesyłanie dużych potoków świetlnych przy minimalnej średnicy kabla. Dzięki temu możliwe jest oświetlenie nawet trudno dostępnych obszarów. Niewielkich rozmiarów zakończenia świetlne gwarantują niemal nieograniczone możliwości wykonywania aranżacji świetlnych. Mocne źródło światła sprawia, że oświetlenie światłowodowe to idealne narzędzie do tworzenia unikatowych kompozycji jak np. rozgwieżdżone niebo.
 

Światłowody przypominające gwiazdy na niebie


Oferta firmy APM MORKOM obejmuje także gotowe zestawy światłowodowe gwieździste niebo. W kompletach znajdują światłowody o długości 1,5 m (150 punktów o średnicy 0,75 mm) oraz generator RGB sterowany pilotem radiowym, który pozwala ustawić wszystkie parametry świecenia i koloru.


Efekt roziskrzonego gwiazdami nieba uzyskamy też wybierając zestaw Gwiezdne Niebo 3W, w którym znajdziemy 100 dużych gwiazd o średnicy 1,1 cm i średnicy świecenia 5 cm. Wiązki światłowodowe mają długość 1m. W skład zestawu wchodzi ponadto generator światła LED-3W oraz zasilacz stabilizowany 12V – mówi Jarosław Moryc.


Atutem oświetlenia światłowodowego jest bardzo długa żywotność (do 100000 godzin), energooszczędność oraz niemal nieskończone możliwości instalacyjne w materiałach takich jak płyta gipsowo-kartonowa, płyta drewniana czy plexi. Oświetlenie to jest również bardzo ergonomiczne - swiatłowody oraz oświetlacze montuje się w wewnętrznej przestrzeni sufitu, dlatego wystarczy 5 cm odległości pomiędzy płytą a stropem, aby zainstalować zestaw.


Dla osób, które nie spełniły marzeń o zobaczeniu z bliska Wielkiego Wozu, firma APM MORKOM stworzyła specjalny zestaw oświetlenia światłowodowego o nazwie Wielki Wóz, w ramach którego znajduje się 7 sztuk światłowodów o długości 1,5 mm zakończonych kryształowymi gwiazdami oraz generator świetlny 3W LED świecący w 7 kolorach.
 

Światłowodowe oświetlenie świecące końcemŚwiatłowody świecące końcem


Oświetlenie gwieździste niebo sprawdzi się idealnie w każdym pomieszczeniu, a jedyną granicą co do miejsca i sposobu aranżacji jest wyobraźnia. Gwiezdne niebo to doskonałe rozwiązanie do salonu, sypialni, łazienki, pokoju dziecięcego. Widok na rozświetlone przez gwiazdy niebo będzie niezwykle inspirujący, uspokajający i romantyczny.
 

Światłowód gwieździste niebo na basenie


Światłowód świecący końcem stwarza nieskończone możliwości aranżacji również w przestrzeniach komercyjnych takich jak kluby, restauracje, hotele, domy weselne, sale bankietowe, parkiety taneczne, korytarze oraz sceny.

 

Oświetlenie światłowodowe do samochodu

 

Rozwój nowych technologii sprawił, że branża oświetleniowa w ostatnim czasie niezwykle ewoluowała. Producenci dbają, by były to rozwiązania nie tylko innowacyjne, ale również energooszczędne. Nowoczesne światłowody umożliwiają przesyłanie dużych strumieni świetlnych przy jednoczesnym niskim poborze energii elektrycznej oraz niewielkich średnicach kabli. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w branży motoryzacyjnej, która wykorzystuje oświetlenie światłowodowe świecące bokiem, do podkreślania siedzeń, kształtów wnętrz aut czy zarysówek pulpitu.
 

Oświetlenie światłowodowe w samochodzie


Do oświetlania wnętrz samochodu wykorzystywany jest specjalny generator świetlny Mini 1W, emitujący jedną stałą barwę. Może on świecić na kolor biały ciepły, zimny lub niebieski. Niewielkie rozmiary sprawiają, że można go z łatwością zainstalować w samochodzie – mówi Jarosław Moryc.
 

Generator do światłowodu


Generator połączony z wodoodpornym światłowodem świecącym bokiem PMMA SOLIDOCORE w przezroczystym oplocie umożliwia na stworzenie efektownego oświetlenia wnętrza samochodu, zarysów basenów, oczek wodnych, ogrodów, podłóg, ścian, sufitów, a nawet całych budynków.

Kontakt w sprawie produktów:

APM MORKOM
tel. 12 274 41 51
www: www.e-swiatlo.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Mini generatory i efekty świetlne w samochodzie

Mini generatory i efekty świetlne w samochodzie

Oświetlenie to element wystroju, który potrafi całkowicie odmienić wnętrze... ¬ więcej...

 
Generatory laserowe do światłowodów - nowość APM Morkom

Generatory laserowe do światłowodów - nowość APM Morkom

Światłowody zapewniają nastrojowe oświetlenie, ciekawe efekty wizualne oraz dodają... ¬ więcej...

 
Różne parametry taśmy LED - na co zwrócić uwagę i jaką taśmę LED wybrać

Różne parametry taśmy LED - na co zwrócić uwagę i jaką taśmę LED wybrać

Rosnąca popularność i dostępność taśm LED sprawia, że coraz więcej osób... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet