www.centrumklima.pl


Systemy wentylacyjne marki Wolf - kompleksowe rozwiązanie wentylacyjne

aktualizacja: 13-09-2019, 12:50 – artykuł promocyjny


Chcąc przewietrzyć mieszkanie i wpuścić do środka trochę świeżego powietrza, najczęściej decydujemy się na otwarcie okien i drzwi. Ten tradycyjny sposób wentylacji ma dwie, znaczące wady - powoduje ogromne straty ciepła i złudne uczucie świeżego powietrza. Bardzo często przez otwarte okna do pomieszczeń przedostaje się kurz i pył z zewnątrz. Odpowiedzią na te problemy, jest system wentylacji marki WOLF, który automatycznie przejmuje pełną wentylację budynku. System WOLF sprawnie i efektywnie wentyluje pomieszczenie, nie tracąc przy tym ciepła, które w tym przypadku wykorzystywane jest do podgrzewania powietrza z zewnątrz. Wentylacja WOLF jest również niezwykle ekonomicza. Rekuperatory CWL Excellent to innowacyjne urządzenia, które gwarantują nie tylko najwyższą jakość w zakresie wentylacji i odzyskuy ciepła, ale również niskie zużycie energii elektrycznej.

 

Wysoka sprawność odzysku ciepła

 

System wentylacji powietrzaJak się okazało wysoka jakość powietrza w budynku oraz wysoka wydajność urządzenia to elementy, które nie muszą się wzajemnie wykluczać. Urządzenie do wentylacji CWL Excellent marki WOLF, dzięki wysokiej jakości wymiennikowi ciepła, pozwala na odzyskanie ciepła z wywiewanego powietrza, aż do 95%.

Komponentny zostały wykonane z precyzyjnie dobranych materiałów, które umożliwiają sprawne odzyskiwanie energii cieplnej z wywiewanego powietrza, co dodatkowo zwiększa efektywność procesu wentylacji. Dzięki energooszczędnym wentylatorom EC, produkty linii CWL Excellent gwarantują użytkownikom bezstopniowe dostosowanie poziomów nawiewu do potrzeb pomieszczeń, co prowadzi do dostarczenia czystego i ogrzanego powietrza, zgodnie z wymogami dotyczącymi domów energooszczędnych i pasywnych. Rekuperatory CWL Excellent uzyskały certyfikat poświadczający możliwość stosowania tego typu rozwiązań w obiektach mieszkalnych o zapotrzebowaniu energetycznym poniżej 15 kWh/(m²/rok).
 

Urządzenia linii CWL Excellent posiadaj nie tylko współczynnik komfortu oraz kryterium sprawności na poziomie 95%, ale także speniają wymogi w zakresie higieny powietrza w budynku. System marki WOLF ma funkcję ustawiania równowagi przepływu powietrza i system ochrony przeciwzamrożeniowej.
 

Wentylacja powietrza Wolf

Wysoka efektywność systemów wentylacji CWL Excellent pozwala na znaczące obniżenie kosztów eksploatacji obiektów mieszalnych i użytkowych, które w zakresie ogrzewania mogą zmniejszyć się nawet o 25 proc. Rekuperatory CWL Excellent posiadają w standardzie inteligentny system ogrzewania wstępnego, który chroni wysokosprawny przeciwprądowy wymiennik ciepła przed zaszronieniem. Posiadają także obejście tego wymiennika tzw. by-pass, który w letnie chłodniejsze noce omija wymiennik ciepła, co pozwala na schłodzenie pomieszczenia z ominięciem podgrzania na wymienniku. Sterowanie centralą rekuperacyjną odbywa się za pomocą modułu obsługowego BM-2 marki Wolf, który umożliwia ustalenie harmonogramu pracy urządzenia i dopasowania go do indywidualnych potrzeb. Takie rozwiązanie, dzięki precyzyjnej regulacji wydajności wentylacji, pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów energii. Atutem tego produktu niezwykle cicha i ekonomiczna praca, która została osiąnięta poprzez zredukowanie oporu wewnętrznego w urządzeniu.
 

Jednym z najnowszych rozwiązań marki WOLF jest system rozdzielaczy i orurowania do rekuperatorów CWL Excellent. Rozdzielacze występują w trzech wielkościach (8, 16, 24). Charakteryzują się one łatwym montażem i możliwością podłączenia do każdej wielkości jednostki rekuperacyjnej. Średnica przyłączy wynosi 75 mm, ale ich uniwersalna budowa pozwala na podłączenie każdego rodzaju przewodów powietrznych, jedynie za pomocą złączki i uszczelki.


Korzyści, o których warto pamiętać:

  • czyste, wolne od pyłków, świeże powietrze – bez hałasu ulicznego,
  • prostota oraz oszczędność czasu na konserwację urządzeń,
  • odzysk ciepła aż do 95%,
  • automatyczna ochrona przed zamarzaniem wymiennika,
  • energooszczędne wentylatory EC z opcją Constant Flow,
  • certyfikacja dla domów pasywnych.
Kontakt w sprawie produktów:

Wolf - Technika Grzewcza Sp. z o.o.
tel. 22 720 69 01
www: polska.wolf.eu/
mail: wolf@wolf-polska.pl


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet