gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

nVentHewalex 

 

PawbolFENIX

znajdź fachowca

Jakie rynny wybrać? Rynny PVC kontra STAL

aktualizacja: 20-08-2020, 09:20 – artykuł promocyjny


Jaki system rynnowy wybrać? To pytanie, na które odpowiedzi w pewnym momencie realizacji szuka każdy inwestor. Najczęściej analizowane są rynny PVC oraz rynny wykonane ze stali. Oba rozwiązania w swojej ofercie posiada firma GAMRAT S.A. jako jeden z głównych dostawców systemów rynnowych przeznaczonych dla budownictwa jednorodzinnego, wielorodzinnego oraz budynków użyteczności publicznej. 

Jakie rynny wybrać? Rynny PVC kontra STAL

System rynnowy to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Jego zadaniem jest nie tylko odprowadzenie wody opadowej z dachu, ale także ochrona elewacji oraz fundamentów domu przed zawilgoceniem i szybkim zniszczeniem

 

Różnice i cechy wspólne dla orynnowania z oferty GAMRAT

 

Cechami wspólnymi dla rynien oferowanych przez GAMRAT S.A. są z całą pewnością stabilność i jakość wykonania, które nie zmieniają się przez lata. Różnice zaczynają się, kiedy przystępujemy do analizy materiału obu produktów, ich wytrzymałości na warunki atmosferyczne a przede wszystkim ceny.

 

PVC – rynny sprawdzone w trudnych warunkach i przetestowane na milionach dachów

 

Systemy rynnowe Gamrat PVC to produkt szczególnie polecany przez wykonawców i inwestorów. Odpowiedni montaż rynien pozwala na uzyskanie stabilnej i pewnej konstrukcji, która daje gwarancję perfekcyjnego odprowadzenia wody nawet przy największych ulewach. System rynnowy wykonany z PVC jest w 100% odporny na korozję, wymaga jedynie okresowego czyszczenia, aby utrzymać swoją drożność.

PVC ? rynny sprawdzone w trudnych warunkach i przetestowane na milionach dachów

Rynny o parabolicznym kształtcie dla maksymalnej przepustowości, która sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach!

Tajemnica systemów rynnowych Gamrat PVC tkwi w doskonałej jakości i trwałości materiałów użytych do ich budowy. Są one szczelne i wytrzymałe mechanicznie, odporne na wszelkie zanieczyszczenia przemysłowe i kwaśne deszcze. Paraboliczny kształt rynny sprawia, że zyskuje ona maksymalną przepustowość i sprawdza się w ekstremalnych warunkach. Dodatkowe wywinięcia na końcach wzmacniają konstrukcję i usztywniają rynnę. Całości dopełniają innowacyjne uchwyty o profilu dwuteowym, wytrzymałe na obciążenia i odporne na korozję. Elementy systemu rynnowego Gamrat PVC są łatwe w montażu i nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych związanych z późniejszą konserwacją.

 

MAGNAT – dla najbardziej wymagających

 

Osobom, które szukają produktu o wysokiej jakości, a przy tym estetycznego i oryginalnego, rekomendujemy systemy rynnowe Gamrat Magnat. Innowacyjność rynien Magnat polega na połączeniu tradycyjnego PVC z nowoczesnym tworzywem akrylowym.

Jakie rynny wybrać? MAGNAT ? dla najbardziej wymagających

Bogata kolorystyka oraz filtr UV chroniący kolor dla jeszcze lepszych efektów estetycznych!

Powstał w ten sposób wytrzymały produkt odporny na szkodliwe działalnie promieni UV. To, co wyróżnia systemy rynnowe Magnat, to bogata kolorystyka. Dostępna paleta barw jest jedną z najbogatszych na rynku. Szczególnie polecamy kolory miedziany i srebrny, w których zastosowane drobiny miedzi i aluminium, nadają rynną efekt „metalic”. Dzięki filtrom UV kolory nie blakną i nawet po 12 latach są takie, jak w chwili zakupu – co zapewnia gwarancja producenta.

 

Stalowe systemy rynnowe StalGam – rynny na lata

 

Stal, już z definicji, jest materiałem bardzo wytrzymałym. Dodatkowo producenci wzmacniają ją poprzez dodanie warstw ochronnych. Tak jest w przypadku systemu rynnowego StalGam, który posiada aż 8 powłok, zapewniających najwyższą jakość i niezawodność produktu.

Stalowe systemy rynnowe StalGam ? rynny na lata

8 powłok ochronnych dla najwyższej trwałości również przy gwałtownych zjawiskach atmosferycznych

System jest trwały i posiada 30-letnią gwarancję producenta. Orynnowanie ze stali jest szczególnie polecane w miejscach, gdzie występują gwałtowne zjawiska atmosferyczne, obfite deszcze i duże nasłonecznienie. Należy jednak pamiętać o sporadycznym czyszczeniu i sprawdzeniu czy wszystkie elementy są szczelnie połączone. Nieumiejętne połączenie elementów może skutkować pojawieniem się korozji, a tym samym - osłabieniem skuteczności produktów.

 

PVC czy stal?

 

Zaprezentowane systemy rynnowe różną się nie tylko właściwościami, ale w dużej mierze ceną, dlatego też inwestorzy nieco częściej sięgają po rynny wykonane z PVC. Przed zakupem orynnowania warto jednak sprawdzić oferty cenowe, bowiem zdarza się, że różnice są minimalne, a cena rynien stalowych jest bardzo atrakcyjna. Niemniej jednak finalny wybór systemu rynnowego powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji inwestora, wymagań technicznych samego budynku i efektu estetycznego jaki chcemy osiągnąć.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: GAMRAT SA


Zobacz także
Prawidłowe projektowanie i montaż systemów rynnowych i podsufitek Gamrat

Prawidłowe projektowanie i montaż systemów rynnowych i podsufitek Gamrat

Pełne wykorzystanie zalet wynikających z zamontowania systemów rynnowych z... ¬ więcej...

 
System rynnowy - kryteria doboru

System rynnowy - kryteria doboru

Prawidłowy dobór orynnowania pomoże uniknąć zalania elewacji wodą deszczową,... ¬ więcej...

 
Jakie rynny wybrać? Rynny PVC kontra STAL

Jakie rynny wybrać? Rynny PVC kontra STAL

Jaki system rynnowy wybrać? To pytanie, na które odpowiedzi w pewnym momencie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet