gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Werit


Jaka jest przewaga suszarek kieszeniowych nad tradycyjnymi

aktualizacja: 06-11-2019, 07:45 – artykuł promocyjny


Jeśli jesteś jedną z tych osób, która na myśl o bardzo głośnych i nieskutecznych suszarkach do rąk w toaletach publicznych dostaje gęsiej skórki, albo jeśli wizyta w łazience w galerii handlowej czy na stacji paliw kojarzy ci się głównie z wycieraniem w spodnie ociekających wodą dłoni, musisz koniecznie przeczytać ten artykuł! Odczarujemy w nim negatywne stereotypy i przywrócimy ci wiarę w to, że naprawdę istnieją na rynku nie tylko ładne suszarki do rąk, ale również nowoczesne, wydajne i w 100% spełniające swoją rolę - czyli skutecznie suszące ręce suszarki kieszeniowe. Dzięki nim przestaniesz bać się wizyt w toaletach publicznych, a korzystanie z nich stanie się przyjemne, higieniczne i komfortowe.

 

Dlaczego warto wybrać suszarkę kieszeniową?

 

Przewaga, jaką elektryczne suszarki do rąk mają nad podajnikami ręczników papierowych jest na tyle duża, że to właśnie one najczęściej pojawiają się w ogólnodostępnych łazienkach. Dla właścicieli obiektów jest to tańsze i wygodniejsze rozwiązanie, a dzięki coraz lepszym parametrom suszarek - również najefektywniejsze.


Obsługa toalety nie musi martwić się kilka razy dziennie o poziom uzupełnienia ręczników papierowych w podajnikach. Te znikają bardzo szybko, bo zamiast jednego listka użytkownicy przeważnie wyciągają na raz kilka sztuk. Ponadto zużyty papier nie zawsze trafia do kosza na śmieci, co również zaburza estetykę i czystość pomieszczenia. Co więcej - przy podajnikach ręczników papierowych należy zadbać również o odpowiednio dopasowany pojemnik na odpady - przyda się duży i zamykany, by jego zawartość nie straszyła swoim wyglądem użytkowników łazienki. Należy także pamiętać o opróżnieniu kubła na śmieci i wymianie worków. W celu uniknięcia tych wszystkich problemów zarządcy nieruchomości decydują się na zakup suszarek elektrycznych do rąk, które po zamontowaniu nie generują żadnych dodatkowych kosztów, poza niewielkim zużyciem prądu. Mają oni dzięki temu rozwiązanie bardziej ekonomiczne, wygodne i wydajne. Czas przekonać jednak zarówno ich, jak i ciebie, że nie chodzi tylko o to, by wybrać jakąkolwiek suszarkę - chodzi o to, by wybrać skuteczny i niezawodny model, odpowiadający coraz wyższym oczekiwaniom obecnych czasów.

 

Obalamy mit, że suszarki do rąk nie suszą

 

Suszarki kieszeniowe do rąk, zwane inaczej strumieniowymi, to innowacyjne i najbardziej zaawansowane technicznie elementy wyposażenia toalet publicznych, będące odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata. Świetnym przykładem takich urządzeń są suszarki z serii Monsun firmy Faneco. Modele DA1900PQW oraz DA1900PQS sprawdzają się doskonale w miejscach o wysokim natężeniu ruchu, jak na przykład restauracje, galerie handlowe czy dworce. Kluczową zaletą tego typu suszarek jest efektywne osuszanie dłoni, polegające na tym, że mokre ręce umieszcza się w specjalnej „kieszeni”, w której woda błyskawicznie ściągana jest z obu ich stron przez silny strumień powietrza (jego prędkość dochodzi nawet do 95 m/s, a w tradycyjnych suszarkach oscyluje wokół 20-30 m/s). Dzięki temu drobnoustroje nie są rozdmuchiwane na wszystkie strony wraz z gorącym powietrzem, co w ogromnym stopniu zwiększa sterylność i poziom higieny, a co za tym idzie gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

fot. przedstawia dłonie umieszczone podczas suszenia w „kieszeni” suszarki kieszeniowej

fot. przedstawia „kieszeń” - w tym przypadku jest to model Orkan marki Faneco

 

Ponadto niektóre modele wyposażone są w wysokiej klasy filtry HEPA, które z najwyższą skutecznością dbają o czystość wydmuchiwanego powietrza. Tak wysoce zaawansowaną filtracją mogą pochwalić się suszarki z serii Orkan marki Faneco.
 

Cały proces usuwania wilgoci z powierzchni skóry trwa około 7- 9 sekund, czyli o 20-30 sekund mniej niż w standardowych suszarkach. Unikamy dzięki temu czasochłonnego i nierzadko irytującego oczekiwania aż woda wyparuje z dłoni. Suszarki kieszeniowe usprawniają i znacząco skracają przebieg czynności, gwarantując przy tym niewielki pobór energii elektrycznej. Niska moc 1900-2000 W i duża szybkość działania pozwalają nawet kilkukrotnie zmniejszyć zużycie prądu, co w dużym stopniu zmniejsza koszty użytkowania sprzętu.


Energooszczędność oraz brak dodatkowych odpadów - jak w przypadku ręczników papierowych - sprawiają, że wybór kieszeniowych suszarek do rąk jest najbardziej rozsądnym i proekologicznym wyborem jakiego można obecnie dokonać. Inwestycja w tego typu urządzenie zwraca się w bardzo krótkim czasie, a w dłuższej perspektywie obniżają się diametralnie koszty eksploatacyjne sprzętu. Suszarki kieszeniowe są niezawodne i służą bezawaryjnie przez długie lata. Ich praca odbywa się całkowicie bezdotykowo, co zapewnia użytkownikom najwyższy poziom czystości, higieny i komfortu. Dodatkowo suszarki kieszeniowe pokryte są powłoką antybakteryjną, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko namnażania się drobnoustrojów.


Kolejną, niezaprzeczalną zaletą suszarek kieszeniowych do rąk jest ich atrakcyjny wygląd i niezwykle uniwersalne wykończenie. W szerokiej ofercie znajdują się modele wykonane zarówno z odpornego na uszkodzenia plastiku ABS, czego przykładem jest model DA2000PRW,  jak i z trwałej, niezawodnej i eleganckiej stali nierdzewnej - jak DA1900SQB. Nabywca może również zdecydować o kształcie i kolorze wybranego urządzenia, dzięki czemu jest on w stanie idealnie dopasować suszarkę do wystroju wyposażanej toalety.

fot. przedstawia suszarkę DA2000PRW z serii Orkan marki Faneco

fot. po lewej stronie przedstawia suszarkę DA1900SQB z serii Orkan marki Faneco, po prawej zaś to model DA1900PQS z serii Monsun marki Faneco

 

Wierzymy, że powyższe argumenty przekonały cię, że suszarka do rąk jest sprzętem nowoczesnym, technologicznie i designersko pasującym do XXI wieku oraz zaspokajającym potrzeby nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Jest jednak jeden - konieczny i niepodważalny warunek - musi być to kieszeniowa suszarka do rąk nowej generacji, a nie sprzęt wątpliwej jakości, pamiętający zamierzchłe czasy.

Kontakt w sprawie produktów:

Faneco Sp. z o.o. Sp. k.
tel. (+48) 61 6100212
www: www.faneco.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw podtynkowy do WC w rozmiarze S

Zestaw podtynkowy do WC w rozmiarze S

Zestawy podtynkowe umożliwiają schować nieestetyczną instalację sanitarną i nadać... ¬ więcej...

 
Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

Bezdotykowe baterie już na dobre zagościły w nowoczesnych przestrzeniach sanitarnych,... ¬ więcej...

 
Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

Historia toalet publicznych sięga ponad 4500 lat, to właśnie wtedy powstały pierwsze... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet