Basen w ogródku. Zafunduj sobie odrobinę luksusu

artykuł promocyjny


Kąpiel w basenie to idealny sposób na poranny, popołudniowy lub weekendowy relaks. Taka aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści dla ciała, sprawia, że czujemy się wypoczęci i zrelaksowani. Szczęśliwi ci, którzy mają takie rozwiązanie w swoim ogrodzie. Nowoczesne urządzenia pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury wody przez dłuższy czas, nawet przez pięć miesięcy w roku.

Hewalex pompa do basenów

 

Pompa basenowa to wygodne użytkowanie!


Dużym plusem jest, że urządzenie to można połączyć z Internetem. W efekcie każdy właściciel urządzenia może nią sterować zdalnie, za pomocą mobilnego urządzenia. Umożliwia to specjalna aplikacja InverterTemp. Wystarczy zakupić odpowiedni moduł Wi-Fi i podłączyć go do pompy ciepła.


Ustawiaj pompę basenową, jak chcesz i kiedy chcesz!


Dlaczego warto zdecydować się na taką opcję? Co należy do plusów? W zależności od potrzeb można ustawić odpowiedni program czasowy (godziny, w których ma pracować pompa) oraz temperaturę wody. Należy wybrać zdalnie tryb pracy, który jest najdogodniejszy. Ciepłą wodą we własny basenie można cieszyć się od maja aż do końca września.


Pompa basenowa – bezpieczeństwo i oszczędności to podstawa!


Dużym plusem jest, że moduł Wi-Fi i pompa basenowa są urządzeniami wodoodpornym. Oznacza to, że nawet wtedy, kiedy spadnie deszcz nic im się nie stanie. Dzięki czemu nie trzeba martwić się o ich wcześniejszy demontaż, czy budowę ochronnego zadaszenia. Jest to bardzo wysoki komfort – niezależny od załamań pogody. Co więcej, urządzenie tak wysokiej klasy posiada wydłużona 4-letnią gwarancję.

Dodatkowo jest to jedno z najbardziej oszczędnych rozwiązań. Miesięczne ogrzanie wody do temperatury 26 stopni (basen o powierzchni 30 m2 i 1,4 m głęboki) przy użyciu pompy ciepła PCWB to szacowany koszt 144 zł. Zdecydowanie więcej trzeba zapłacić za ogrzewanie kotłem gazowym (305 zł), kotłem olejowym (475 zł), grzałką elektryczną (735 zł). Na tym tle najkorzystniej wypada instalacja solarna, tutaj koszt to około jedynie 12 zł.

 

Brak hałasu i inne zalety pomp ciepła – poznaj je wszystkie!


Poza tym pompy basenowe to również bardzo niski poziom hałasu. Posiadają one bowiem sprężarkę inwerterową. Ważną informacją jest ta, że pompa nie pracuje na typowej zasadzie „włącz/wyłącz”. W tym przypadku dochodzi do płynnej zmiany wydajności i równocześnie poziomu głośności.

Przykładem mogą być modele PCWBi, między innymi PCWBi 9,0 kW. Tutaj poziom głośności wynosi jedynie 40-50 dB(A), dlatego urządzenie to może być instalowane bezpośrednio przy basenie.

Dodatkowo pompy powietrzne PCWB cenione są za to, że:

  • pracują na ekologicznym czynniku roboczym R32,
  • skraplacz ze stali tytanowej jest odporny na wodę chlorowaną i soloną,
  • dostępny jest tryb chłodzenia i ogrzewania wody,
  • mogą współpracować z fotowoltaiką (wówczas koszty ogrzewania mogą być nawet zerowe),
  • obudowa jest z tworzywa ABS – odpornego na warunki UV, a wymiennik ciepła ze stali tytanowej
  • stosowane są w basenach nawet do 140 m2,
  • można je łatwo zdemontować przed sezonem zimowym.


Warto wiedzieć, że w ofercie firmy Hewalex znajdują się nie tylko pompy służące do podgrzania wody basenowej (PCWB), ale też do pogrzania ciepłej wody użytkowej (PCWU) oraz ogrzania i chłodzenia pomieszczeń w budynku (PCCO).
 

Kontakt w sprawie produktów:

Hewalex sp. z o.o. sp. k.
tel. (32) 214 17 10
www: www.hewalex.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
SAS - ekologiczne urządzenia grzewcze

SAS - ekologiczne urządzenia grzewcze

SAS ma ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń grzewczych do polskich domów.... ¬ więcej...
 
Zbiorniki i bufory do pomp ciepła

Zbiorniki i bufory do pomp ciepła

Zbiorniki i bufory do pomp ciepła to dwa typy zasobników, które stanowią... ¬ więcej...
 
Nowa seria podgrzewaczy AQUAvie od De Dietrich

Nowa seria podgrzewaczy AQUAvie od De Dietrich

Podgrzewacz ciepłej wody użytkowej AQUAvie można wykorzystać jako samodzielny elektryczny... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2024 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet









Facebook