gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

   Werit

  Schell

Ferdom

logotyp Faneco
PipelifeEko-Bio

logo sfa

logo armacell


Ferro
Grupa Armatura
   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

polecamy

Werit


Użytkowanie desek bidetowych - o czym trzeba wiedzieć

artykuł promocyjny


Elektroniczne deski myjące z bidetem zwane również inteligentnymi urządzeniemi do higieny intymnej stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji - nie zajmują dodatkowego miejsca w łazience - spełniają wiele funkcji. Pojawiają się w prywatnych domach zastępując bidety. Sprawdzają się jako dodatkowe rozwiązanie zapewniające higienę na najwyższym poziomie i to nie tylko dla osób starszych, czy schorowanych, ale dla każdego młodego i aktywnego człowieka, który ceni nowoczesne rozwiązania i idealną czystość w każdej sytuacji.

fot.: Sprawdź dostępne modele >> desek bidetowych

Temat bidetów elektronicznych wydaje się być dość nowym zjawiskiem w urządzaniu przestrzeni sanitarnej, jednak jego popularność coraz bardziej przybiera na sile. Dostępność oraz rosnąca świadomość społeczeństwa sprawiają, że produkt ten użytkuje coraz więcej Polaków. Moda ta przewędrowała do nas z krajów wysoko rozwiniętych, gdzie oszczędność miejsca i czasu odgrywają istotną funkcję w codziennym funkcjonowaniu, a nowości technologiczne znacznie ułatwiają życie i podnoszą jego komfort. Zanim jednak zdecdujemy się na montaż inteligentnej deski sedesowej warto poznać kilka istotnych faktów związnych z jej użytkowaniem oraz serwisowaniem.


Sprawdź koniecznie >> Nie masz miejsca na bidet - wybierz deskę bidetową

 

Czyszczenie deski bidetowej i dyszy natrysku

 

Każde urządzenie wymaga pielęgnacji i czyszczenia. Wiele z nich posiada specjalne systemy lub dodatkowe funkcje, które mają przeciwdziałać osadzaniu się zanieczyszczeń oraz wykonać znaczny zakres prac automatycznier. Tak jest właśnie w przyadku inteligentnej deski sedesowej. Sama deska posiada powłokę antybakteryjną, a dysze, które są chowane automatycznie po zakończonej czynności, pozostają nie zanieczyszczone w czasie tradycyjnego korzystania z toalety. Dysze również podlegają czyszczeniu. W naszym obowiązku pozostaje dbanie o samą toaletę oraz deskę w zakresie identycznym jak w wersji bez deski bidetowej.

fot.: Model Tejjer TB-318Z z podwójnymi dyszami do mycia żeńskiego i męskiego 

 

Deska podpięta pod prąd - względy bezpieczeństwa dla osób starszych i małych dzieci

 

Deska elektroniczna, czy toaleta myjąca należą do grupy urządzeń elektronicznych, czyli potrzebują zasilania elektrycznego. Wielu osobom w tym momencie "zapala się czerwona lampka w głowie" w obawie o najmłodszych użytkowników łazienki z nieposkromioną ciekawością oraz osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, które mają pewne ograniczenia ruchu. Producenci jednak przygotowali produkt w pełni bezpieczny. W każdej desce zastosowano zabezpieczenia, które eliminują ryzyko porażenia prądem (uziemienie) oraz blokadę przed dziećmi.


fot.: Elektroniczna deska sedesowa z funkcją bidetu XARAM Energy Q7700 - opis funkcji

 

Twarda woda a żywotność instalacji

 

Producenci elektronicznych desek bidetowych zalecają stosowanie filtrów wody. Filtr należy wymieniać minimum co 6 miesięcy lub częściej w zależności od twardości oraz zanieczyszczenia wody. Filtr usuwa zanieczyszczenia i umożliwia higieniczne mycie, co pozytywnie przekłada się na trwałość urządzenia oraz zapobiega jego awarii. Filtr należy zamontować na dopływie wody.

fot.: W ofercie MARAX znajdziemy wymienne filtry dopasowane do odpowiednich desek

Kontakt w sprawie produktów:

MARAX Import-Export
tel. +48.533 336 136, +48. 609 564 760
www: www.marax.pl
www.elektroniczne-bidety.pl
www.xaram.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Instalacje sanitarne w łazience a montaż mebli łazienkowych

Instalacje sanitarne w łazience a montaż mebli łazienkowych

Decydując się na remont łazienki, musimy podjąć szereg ważnych decyzji, które... ¬ więcej...

 
Wyposażenie publicznej toalety. Baterie i akcesoria od FERRO

Wyposażenie publicznej toalety. Baterie i akcesoria od FERRO


Jako użytkownicy publicznych toalet, wymagamy,... ¬ więcej...

 
Deska z funkcją bidetu - toaleta i bidet w jednym od Akcjum.pl

Deska z funkcją bidetu - toaleta i bidet w jednym od Akcjum.pl

Na przestrzeni lat rozwiązania urządzeń sanitarnych były cały czas udoskonalane... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook