zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Zestawy mieszające PrimoBox AZB - kompletne, kompaktowe, estetyczne

aktualizacja: 28-10-2019, 11:16 – artykuł promocyjny


Rośnie popularność grup pompowych oraz innych prefabrykowanych układów hydraulicznych. Grupy pompowe cieszą się powodzeniem wśród instalatorów i inwestorów. Skąd wziął się ich sukces rynkowy? Dlaczego znajdują zastosowanie zarówno w kotłowniach domów jednorodzinnych i większych obiektów mieszkalnych? Odpowiedź jest jasna: rozwiązania prefabrykowane.

Powodzenie tych rozwiązań jest wynikiem kilku czynników. Grupy pompowe montowane są na rozdzielaczach, nierzadko z wbudowanym sprzęgłem hydraulicznym. Zapewnia to przepływ na potrzeby danego obiegu. Jednocześnie uniezależnia go od pozostałych obiegów i obiegu kotłowego. Taka metoda jest bezproblemowa, szybka i niezawodna. Stąd instalatorzy coraz chętniej stosują fabrycznie zmontowane i przetestowane pod kątem szczelności grupy pompowe. Wykorzystywanie tych komponentów znacząco skraca montaż instalacji kotłowni oraz optymalizuje jego przebieg. Instalator posługujący się grupami pompowymi oszczędza czas przeznaczony na składanie instalacji, dzięki czemu może lepiej koordynować swoją pracę. Warto przypomnieć, że klasycznie wykonana instalacja bez grup pompowych (jeżeli ma 2 lub 3 obiegi) wygląda na mocno skomplikowaną i zajmuje sporo miejsca. Dodatkowo z punktu widzenia inwestora w kotłowni panuje chaos oraz brak estetyki. Grupy pompowe mogą temu zaradzić i wprowadzić do kotłowni wizualny porządek.


Izolacje termiczne grup pompowych pozwalają na ograniczenie strat ciepła do minimum. W standardowym wyposażeniu grup pompowych nierzadko spotyka się dodatkową armaturę, która jest przydatna przy późniejszej eksploatacji. Przykładem dodatkowej armatury są wbudowane termometry na nitkach zasilających i powrotnych poszczególnych obiegów czy zawory zwrotne, które mają chronić instalację przed przepływami zwrotnymi i grawitacyjnymi.


Katalog powyżej opisanych zalet zainspirował firmę AFRISO do stworzenia jeszcze bardziej kompaktowego urządzenia, łączącego w sobie wszystkie profity dla instalatora i inwestora. Owocem pracy specjalistów AFRISO są zestawy mieszające PrimoBox AZB. To kompletne, kompaktowe, zamknięte w estetycznej szafce rozwiązanie do połączenia źródła ciepła z kilkoma obiegami grzewczymi w instalacjach do 35 kW.

Zestawy mieszające PrimoBox AZB

Fot.: Zestaw hydrauliczny PrimoBox w szafkach

 

W zestawach PrimoBox AZB obiegi hydrauliczne i źródło ciepła są rozdzielane wbudowanym sprzęgłem hydraulicznym, które jest ukryte pod izolacją termiczną. Takie rozwiązanie gwarantuje ich hydrauliczne rozdzielenie oraz optymalne działanie całej instalacji. W zależności od wybranej wersji PrimoBox AZB do sprzęgła podłączone są 2 lub 3 obiegi grzewcze. Instalator, wybierając jedną z aż 12 wersji zestawu może regulować temperaturę zasilania poszczególnych stref grzewczych.

Fot.: Zestaw PrimoBox AZB

 

Wszystkie procesy regulacyjne realizowane są w zwartej, zamkniętej i kompaktowej szafce o wymiarach 50x45x16 cm. PrimoBox AZB można zamontować na ścianie (natynkowo) oraz w ścianie (podtynkowo). Kocioł przyłączany jest z góry, dlatego szafka PrimoBox AZB doskonale wpasuje się pod wiszącym kotłem gazowym. Dodatkowo zestawy mieszające PrimoBox AZB mogą być łączone z zestawami separacyjnymi AHB. Tworzy się wtedy komplet hydrauliczny, który rozdziela instalację na poszczególne obiegi oraz umożliwia jednocześnie pracę instalacji z dwoma źródłami ciepła. Stosując na inwestycji zestawy PrimoBox, można zapewnić miniaturyzację instalacji i bezpieczną eksploatację w przyszłości.

Zestawy mieszające PrimoBox AZB - korzyści stosowania

 


www.primobox.afriso.pl

www.afriso.pl

Dwa obiegi instalacji ogrzewania podłogowego i obieg instalacji grzejnikowej - schemat

Schemat 1. Dwa obiegi instalacji ogrzewania podłogowego i obieg instalacji grzejnikowej


Specjaliści AFRISO przygotowali także inne zestawy PrimoBox, które sprawią, że kotłownia nabierze estetycznego wyglądu, a jednocześnie zapewnią właściwe, kompleksowe działanie całej instalacji.

Mowa tutaj o zestawach separacyjnych AHB, które mogą służyć na przykład do połączenia kominka z płaszczem wodnym, zainstalowanym w układzie otwartym z zamkniętą instalacją grzewczą. Zestaw separacyjny PrimoBox AHB jest zamknięty w kompaktowej, metalowej szafce. W jej wnętrzu znajduje się wymiennik płytowy, który gwarantuje całkowicie niezależną pracę poszczególnych obiegów grzewczych. Jednocześnie wymiennik płytowy stanowi fizyczną barierę dla medium grzewczego, przez co możliwe jest łączenie instalacji otwartej oraz zamkniętej.

Zestaw separacyjny PrimoBox AHB w kompaktowej, metalowej szafce

Fot.: Zestaw separacyjny PrimoBox AHB

Drugi przydatny dla instalatora zestaw PrimoBox AFRISO to zestaw AJB. Służy do połączenia ze sobą wspominanych powyżej zestawów AHB oraz AZB. Zawiera w sobie odpowiednio dopasowane rozstawem przewody przyłączeniowe, zawory odcinające oraz metalową obudowę z izolacją termiczną. Jest wyjątkowo prosty w instalacji: górne przyłącza odpowiadają za podłączenie zestawu AHB, dolne przyłącza do podłączenia zestawu AZB.

PrimoBox AFRISO - zestaw AJB

Fot.: Zestaw PrimoBox AJB

Kontakt w sprawie produktów:

AFRISO sp. z o.o.
tel. 32 330 33 55
www: www.afriso.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Czarny scenariusz zaczyna się spełniać. Nikt już nie ma złudzeń co do nadchodzących... ¬ więcej...

 
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 
Wybierz swój komfort - Nowy kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM

Wybierz swój komfort - Nowy kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM

Condens to kocioł o wyjątkowym designie i dużej kompaktowości, dzięki zintegrowaniu... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet