gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo
NORLYS

Design Light

Aurora Technika Świetlna

    Karlik     SmartLight

polecamy

Jak podświetlić sufit podwieszany?

aktualizacja: 28-10-2019, 11:05 – artykuł promocyjny


Jak zrobić podwieszany sufit z oświetleniem LED? Po zamontowaniu płyty gips karton, która stworzy nam podwieszony sufit, wzdłuż jego obwodu powstanie wnęka, którą można efektownie i estetycznie podświetlić. Większość osób decyduje się na montaż halogenów, czyli małych i najczęściej okrągłych lampek sufitowych. Coraz popularniejsze staje się także montowanie taśmy LED po obwodzie sufitu.

Jak podświetlić sufit podwieszany?

 

Jak przygotować sufit do montażu taśmy LED?

 

Krok pierwszy – wymiary sufitu

 

Musimy znać dokładne wymiary każdego z boków sufitu, aby wiedzieć, ile taśmy led będziemy potrzebować. Warto dopytać też elektryka, gdzie zostanie wyprowadzone zasilanie, ponieważ w tym miejscu trzeba będzie podłączyć zasilacz LED. Jeśli któryś z boków przekracza maksymalną dla taśmy LED długość 7,5 m w jednym odcinku, to trzeba będzie zastosować połączenie równoległe przewodem taśmy LED z zasilaczem.

 

Krok drugi – wybór koloru świecenia taśmy LED

 

Wiedząc jaką długość mają boki sufitu, musimy wybrać kolor świecenia taśmy LED. Do wyboru są taśmy led jednokolorowe, wielokolorowe RGB oraz RGBW (z dodatkową diodą białą). Z taśm led jednokolorowych najczęściej wybierane są barwy białe zimne, białe ciepłe oraz białe neutralne.

 

  • Kolor biały zimny polecany jest do wnętrz urządzonych w surowym, skandynawskim stylu, w których przeważają biel, czerń i odcienie szarości.

Jak przygotować sufit do montażu taśmy LED?

  • Kolor biały ciepły najlepiej współgra z wnętrzami wykończonymi w drewnie, w połączeniu z odcieniami beżów i brązów.

wybór koloru świecenia taśmy LED

  • Barwa neutralna znajduje się pośrodku tych dwóch kolorów i sprawdzi się w praktycznie każdych pomieszczeniach.

 

Wybierając taśmę LED jednokolorową, będziemy potrzebować jedynie zasilacza. Jeśli chcemy mieć możliwość sterowania jasnością świecenia taśmy led, w skład zestawu powinien wejść także sterownik z pilotem ściemniaczem bądź aplikacją na telefon umożliwiającą sterowanie taśmą LED.


Jeśli lubimy zaszaleć z kolorami to odpowiednia będzie taśma wielokolorowa RGB. W zależności od wybranego rodzaju sterownika i pilota, do wyboru jest kilka bądź kilkanaście kolorów, różne programy świecenia i zmian tych kolorów.

Jak przygotować sufit do montażu taśmy LED?

Jeśli oprócz różnych kolorów, chcemy też mieć możliwość ustawienia stonowanej barwy, np. ciepłej, z pomocą przyjdzie nam taśma RGBW z wybraną dodatkową diodą białą. W przypadku wyboru taśmy RGB oraz RGBW, oprócz zasilacza, w zestawie musi znaleźć się jeszcze sterownik oraz pilot bądź odpowiednia aplikacja na smartfona.

 

Krok trzeci – kupno zestawu LED na wymiar

 

Jeśli wiemy już, jakie wymiary ma nasz sufit i jaki efekt świecenia chcemy uzyskać, należy kupić odpowiedni zestaw LED. Najlepiej jest zdecydować się na zakup zestawu przygotowanego na wymiar naszego sufitu. Jeśli taśma LED ma być umieszczona diodami do góry, w stronę właściwego sufitu, należy pamiętać, że nie wygina się ona na boki. Aby nie uszkodzić jej mechanicznie, na rogach powinniśmy zastosować łączenie przewodem.


Zestaw na wymiar Twojego sufitu zamówisz po wypełnieniu konfiguratora.
Gotowe zestawy oświetlenia sufitu można zakupić w sklepie internetowym Soled:

Gotowe zestawy oświetlenia sufitu

 

Krok czwarty – montaż taśmy LED na suficie

 

Po zamówieniu i otrzymaniu gotowego zestawu LED do podświetlenia sufitu, można przystąpić do jego montażu. Taśma LED posiada na odwrocie pasek samoprzylepny, który wystarczy odkleić i przykleić taśmę LED bezpośrednio do sufitu. Opcjonalnie taśmę LED można umieścić w profilu aluminiowym, zapewniającym tym samym lepsze odprowadzanie ciepła. Mając już przyklejoną taśmę LED, pozostaje podpięcie się pod zasilanie i gotowe - możemy cieszyć się oświetleniem naszego podwieszonego sufitu!


Decydując się na firmę „Soled Projekty i Dekoracje Świetlne” masz gwarancję, że zestaw LED do podświetlenia sufitu będzie przygotowany na wymiar i zgodnie z wybranymi przez Ciebie parametrami (kolor świecenia taśmy, rodzaj sterownika, wygląd pilota).

Kontakt w sprawie produktów:

SOLED Projekty i Dekoracje Świetlne Jacek Solka
tel. 531 185 153
www: www.soled.pl
mail: soled@soled.pl


Zobacz także
Jak dobrze oświetlić wnętrze?

Jak dobrze oświetlić wnętrze?

Światło towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia. Jeśli jest dobrze zaprojektowane... ¬ więcej...

 
Jak dobrze oświetlić garderobę?

Jak dobrze oświetlić garderobę?

Garderoba, stanowiąca osobne pomieszczenie lub tylko wydzieloną część pokoju,... ¬ więcej...

 
Najnowszy katalog Miloo Electronic - Residential lighting - Oświetlenie Mieszkaniowe

Najnowszy katalog Miloo Electronic - Residential lighting - Oświetlenie Mieszkaniowe

MILOO-ELECTRONICS – polski producent oświetlenia w technologii LED marki MILOO... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet