Wienkra


Brzydki zapach z klimatyzacji - jak z nim walczyć

aktualizacja: 28-10-2019, 11:08 – artykuł promocyjny


Użytkowanie klimatyzacji w domu przynosi wiele korzyści. Możemy odpocząć od uciążliwych upałów na zewnątrz, zapewniając sobie optymalny komfort termiczny. Możemy również zadbać o odpowiednią jakość powietrza, bo nowoczesne jednostki posiadają także filtry. Jednak są sytuacje, w których włączenie klimatyzacji może być uciążliwe. Chodzi o przypadki, w których z urządzenia wydobywa się nieprzyjemny zapach. Skąd on pochodzi i jak sobie z nim poradzić?

Brzydki zapach z klimatyzacji - jak z nim walczyć

fot.: Hurtownia wentylacyjna Centrowent sprzedaje, dobiera i doradza w zakresie montażu urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, które sprostają nawet najbardziej wymagającym Klientom

Klimatyzacja to urządzenie, które generuje wilgoć oraz ma stały kontakt z przepływającym powietrzem, w którym znajdują się niewidoczne zanieczyszczenia. Z tego też powodu system ten wymaga regularnego czyszczenia i serwisowania. Nie możemy o tym zapomnieć, bo grozi nam przykra niespodzianka w czasie, gdy klimatyzacji będziemy potrzebować najbardziej.


Nie czyszczona klimatyzacja to siedlisko zanieczyszczeń, które pochodzą z powietrza i osadzają się na poszczególnych jej podzespołach. Z czasem stają się one idealną pożywką dla grzybów i pleśni, które rozwijają się w obiegu o dość dużym zawilgoceniu, co jest naturalnym efektem pracy systemu chłodzącego. Namnożenie tych organizmów jest przyczyną brzydkich zapachów wychodzących wraz ze schłodzonymi strugami powietrza, które rozchodzą się po całym pomieszczeniu.

Brzydki zapach z klimatyzacji - przyczyny

fot.: Serwis klimatyzacji to bardzo ważne zadanie każdego inwestora i w większości przypadków poradzimy sobie z tym sami, jest jednak jeden warunek — nie możemy tego zaniedbać

Wszystkie systemy klimatyzacji posiadają filtry, które mają oczyszczać powietrze poddane obróbce termicznej. To właśnie na nim osadzają się wszystkie zabrudzenia, które potencjalnie mogłyby trafić do środka domu. Czysty filtr to skuteczna ochrona przed brzydkimi zapachami. Jednak w sytuacji, gdy zostanie on przeciążony, czyli niewymieniony na czas, zbierający się na nim brud po prostu zacznie brzydko pachnieć. Wyczyści trzeba też sam klimatyzator. Zaleca się wykonanie tych czynności raz na rok, najlepiej przed sezonem upałów. W ramach czyszczenia klimatyzacji warto przetrzeć panele, które wpuszczają i wypuszczają powietrze oraz oczyścić tackę zbierającą skropliny ze szlamu. Jeśli chcemy jeszcze dokładniej zadbać o tę newralgiczną część, możemy do tacki włożyć kapsułkę odkażającą.

Serwis klimatyzacji - samemu czy z fachowcem

fot.: Czyścić trzeba zarówno urządzenie wewnętrze, jak i jednostki na zewnątrz

Jeśli to nie pomoże, będziemy zdani na pomoc profesjonalistów, którzy przy pomocy dedykowanych do tego celu narzędzi i profesjonalnych środków chemicznych wyczyszczą każdą część instalacji. Jest to pierwsze ostrzeżenie dla użytkowników, którzy zaniedbują serwisowanie klimatyzacji. Ta czynność to obowiązek, o którym należy i warto pamiętać, by cieszyć się korzyściami posiadania klimatyzacji w domu. Co więcej, czyszcząc klimatyzację, dbamy również o nasze zdrowie, bo zanieczyszczone powietrze może być przyczyną wielu chorób układu oddechowego. Jest to szczególnie ważne w rodzinach, gdzie mieszkają alergicy lub osoby z astmą, małe dzieci i starsi ludzie.


Zanieczyszczony klimatyzator jest mniej wydajny, a do tego pobiera więcej energii. Brak serwisowania to także prosta droga do popsucia się całego mechanizmu.

Kontakt w sprawie produktów:

CENTROWENT S.C.
tel. 71 333-65-60
71 332-68-20
71 729-92-44
www: centrowent.pl
centrowent.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Klimatyzatory pokojowe Climate Class 8000i - Najwyższy poziom komfortu dopasowany do Twojego wnętrza

Klimatyzatory pokojowe Climate Class 8000i - Najwyższy poziom komfortu dopasowany do Twojego wnętrza

Climate Class 8000i to seria klimatyzatorów pokojowych o ekskluzywnym designie... ¬ więcej...

 
Czym zabezpieczyć przestrzeń pod klimatyzatorem - osłona do mycia klimatyzatorów kasetonowych

Czym zabezpieczyć przestrzeń pod klimatyzatorem - osłona do mycia klimatyzatorów kasetonowych

Firma Wigmors w swojej ofercie posiada zestaw (osłonę) do mycia klimatyzatorów... ¬ więcej...

 
Poznaj klimatyzatory AlpicAir ECO PRO - najwyższy standard w swojej klasie

Poznaj klimatyzatory AlpicAir ECO PRO - najwyższy standard w swojej klasie

Firma Ventia, generalny dystrybutor marki AlpicAir w Polsce poleca dostępny od ręki,... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet