zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Uniwersalne piece nadmuchowe Saymon

aktualizacja: 26-06-2019, 05:48 – artykuł promocyjny


Uniwersalne piece nadmuchowe stacjonarne typu ST i STK oraz przewoźne typu SM to urządzenia grzewcze na olej roślinny, przepracowany, średniociężki, opałowy oraz gaz ziemny lub płynny. Piece nadmuchowe wymiennikowe SAYMON typu ST i STK oraz typu SM, to źródła ciepła, które:
 

 • bez kłopotów i tanim kosztem możesz eksploatować w dowolnym miejscu,
 • zapewnią komfortowe ciepło zarówno na krótkie, jak i długotrwałe potrzeby,
 • pozostaną inwestycją ekonomiczną do wszechstronnego wykorzystania!

Uniwersalne piece nadmuchowe Saymon                 Uniwersalne piece nadmuchowe SaymonUniwersalne piece ogrzewające ciepłym powietrzem zarówno w układzie nadmuchu bezpośredniego, jak i kanałowego są właśnie idealnym wyborem! Urządzenia nadmuchowe SAYMON ogrzewające ciepłym powietrzem:
 

 • pracują całkowicie automatycznie i są natychmiast gotowe do eksploatacji, wytworzone ciepło jest oddawane bezpośrednio do otoczenia.
 • ekonomiczne, charakteryzują się wysoką sprawnością, szybkim ogrzewaniem pomieszczeń
 • oraz przyjazne dla środowiska, skrócenie czasu ogrzewania przynosi wymierne oszczędności – mniejsze zużycie  paliwa i redukcję emisji spalin przy zachowaniu wartości cieplnych.

 

Nabyta przez dwa dziesięciolecia praktyka oraz ekspertyzy krajowe i zagraniczne potwierdzają, że spalanie w uniwersalnych piecach SAYMON przebiega czysto, prawie bezdymnie, bezwonnie i całkowicie opłacalnie.

 

Zimą ogrzewanie, a latem wentylacja

 

Spaliny odprowadzane są kominem, tak więc ciepłe powietrze przynosi najwyższy komfort grzewczy. Opcjonalne  rozwiązania w postaci automatyki, specjalnego układu tłumienia lub filtracji, gwarantują szczególnie cichą, efektywną, bezobsługową eksploatację.

 

Paliwo biologiczne

 

Każdy stacjonarny piec typu STi STK można eksploatować zarówno z palnikiem olejowym, uniwersalnym, jak i gazowym, co zapewnia uniwersalność w zakresie stosowania różnego rodzaju paliw. Zwłaszcza zastosowanie  uniwersalnego palnika SAYMON-Kroll typu KG lub palnika SAYMON typu FL i FP na olej roślinny, przepracowany, średniociężki zapewnia dodatkowe oszczędności i sprawia, że inwestycja zwraca się w krótkim czasie, zaś emisja spalin jest zgodna z normami i jest porównywalna z olejem opałowym. Wśród rentownych paliw na uwagę zasługują dostępne na rynku oleje średniociężkie. Ponadto doskonałym paliwem jest surowy olej roślinny z bezpośredniego tłoczenia nasion oleistych, w tym rzepaku. Możliwość stosowania paliwa biologicznego uwydatnia ekologiczny charakter grzewczy w zakresie technologii energii odnawialnej.

 

Trwałe i  bezpieczne

 

Stosowane rozwiązania gwarantują wysoką jakość oraz długotrwałą żywotność. Doskonałe rozwiązania techniczne oraz staranna konstrukcja i montaż zapewniają bezawaryjną eksploatację. Wbudowana automatyka i zabezpieczenia termostatowe czuwają nad pełnym bezpieczeństwem eksploatacji. Piece SAYMON zależnie od potrzeb mogą pracować w systemie nadmuchu bezpośredniego, jak i opcjonalnie w układzie kanałowym ze standardowym sprężem do 150 Pa:

 • typoszereg ST lub do 500 Pa
 • typoszereg STK

dostępne tylko w profesjonalnej branży grzewczej, fachowe doradztwo zapewnia dobór odpowiedniego urządzenia stosownie do rzeczywistych potrzeb grzewczych. Zakres mocy sięga od 30 do 250 kW. Jakość urządzeń gwarantowana jest europejskimi normami CE oraz certyfikatami ISO 9001.

Uniwersalne piece nadmuchowe Saymon

 

Piece nadmuchowe SAYMON typu SM to przewoźne urządzenia zwane też nagrzewnicami

 

Dzięki mobilnej konstrukcji można je ustawić w dowolnym miejscu i dostarczyć ciepło do obiektu w krótkim czasie. Stacjonarne typu ST i przewoźne typu SM piece nadmuchowe SAYMON dzięki niezwykłej funkcjonalności, wydajności oraz uniwersalności są przeznaczone do ogrzewania obiektów przemysłowych, w tym też wielkokubaturowych, między innymi takich, jak:

 

 • Nagrzewnice Saymonserwisy i warsztaty samochodowe,
 • haleprzemysłowe, produkcyjne,
 • magazyny,
 • obiekty sportowe,
 • hale namiotowe,
 • kościoły,
 • budynki inwentarskie,
 • piwnice,
 • garaże itp.

 

Zastosowanie pieców nadmuchowych SAYMON z bezpośrednim nadmuchem to najszybsze zaspokojenie potrzeby ogrzewania wszelkich pomieszczeń. Dzięki prostemu montażowi są niezastąpione wszędzie tam, gdzie ciepło powinno być dostarczone szybko i wygodnie. Możliwość podłączenia do systemu kanałowego nawiewnego lub elastycznych przewodów grzewczych pozwala na ogrzanie jednym urządzeniem różnych pomieszczeń lub zapewnienie równomiernego rozłożenia temperatury w obiekcie. Piece nadmuchowe SAYMON to efektywne i bezpieczne urządzenia, zapewniające dopływ ogrzanego powietrza tam, gdzie jest ono potrzebne. Opcjonalny  rekuperator pozwala odzyskać ciepło resztkowe i dodatkowo zwiększyć wydajność pieców nadmuchowych. Rekuperator montowany jest za regulatorem ciągu na pionowym odcinku komina.

Kontakt w sprawie produktów:

P.H.U Saymon Sp. z o.o.
tel. (58) 664 92 96
www: saymon.eu
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Czarny scenariusz zaczyna się spełniać. Nikt już nie ma złudzeń co do nadchodzących... ¬ więcej...

 
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 
Wybierz swój komfort - Nowy kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM

Wybierz swój komfort - Nowy kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM

Condens to kocioł o wyjątkowym designie i dużej kompaktowości, dzięki zintegrowaniu... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet