zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kotły grzewcze Saymon przystosowane do współpracy z palnikami

aktualizacja: 26-06-2019, 05:24 – artykuł promocyjny


Stalowe kotły grzewcze Saymon do centralnego ogrzewania wodnego typu MK, SK i VK, przystosowane do współpracy z palnikami olejowymi i gazowymi marki SAYMON oraz z palnikami uniwersalnymi multiolejowymi SAYMON-Kroll i SAYMON-FP na oleje przepracowane, roślinne, średniociężkie i opałowe prezentują nową jakość w dziedzinie ogrzewania. Dostosowane do obowiązujących wymogów, są w stanie pracować niemal bez kosztów związanych z zakupem paliwa.

Kotły SAYMON typu MK, to kotły stalowe, średniotemperaturowe, energooszczędne, przewidziane dla małych i średnich instalacji grzewczych i technologicznych. Natomiast kotły SAYMON typu SK i VK, to kotły stalowe,  energooszczędne, średnio i wysokotemperaturowe, przewidziane dla średnich i dużych instalacji grzewczych  i technologicznych.

 

Na uwagę zasługuje wysoka sprawność, przy jednoczesnym niskim oporze spalin w komorze spalania, co zapewnia pełne i czyste spalanie oraz cichą pracę, dzięki niskiemu ciśnieniu po stronie dymnej. Zaś optymalizację wymiany ciepła gwarantuje komora spalania z zawracanym płomieniem oraz ułożenie wiązki płomieniówkowej wokół całej komory spalania, co zapewnia równoważenie cieplne i minimalizację kondensacji spalin. Drzwi z izolacją ceramiczną i dokładną regulacją zapewniająnie tylko idealną szczelność, ale też zapobiegają znacznym stratom ciepła, bowiem badania wykazały, że tradycyjne rozwiązania są odpowiedzialne za straty cieplne nawet do 30% drogą promieniowania, natomiast zastosowana charakterystyka izolacji w kotłach marki SAYMON pozwala zaoszczędzić bezpowrotne tracone ciepło i zachować je tam, gdzie ma być, w komorze spalania. Konstrukcja i rozwiązania techniczne czynią z kotłów SAYMON typu MK, SK i VK bezkonkurencyjnego lidera.

 

Możliwość stosowania różnego rodzaju paliwa

 

Kotły marki SAYMON typu MK, SK i VK przystosowane są do pracy z różnymi palnikami wentylatorowymi. Możliwość stosowania różnych palników zapewnia uniwersalność eksploatacyjną. Każdy kocioł marki SAYMON można eksploatować zarówno z palnikiem olejowym, uniwersalnym, jak i gazowym, co zapewnia możliwość stosowania różnego rodzaju paliwa. Zwłaszcza zastosowanie uniwersalnego palnika marki SAYMON-Kroll typu KG oraz marki SAYMON typu FL i FP na olej roślinny, przepracowany, opałowy i średniociężki zapewnia dodatkowe oszczędności. 

 

Emisja spalin zgodna z normami

 

Spalanie oleju średniociężkiego lub przepracowanego w technologii SAYMON przy ok. 1300ºC jest najczystszą i najekonomiczniejszą metodą jego zagospodarowania z wykorzystaniem wartości energetycznych. Technologia i rozwiązania inżynieryjno-techniczne SAYMON chronione prawem patentowym pozwalają na utylizację termiczną olejów przepracowanych zgodnie z prawem i są podstawą uwzględnienia urządzeń w operacie unieszkodliwiania odpadu. Badania światowe i krajowe potwierdziły, że emisja spalin jest zgodna z normami i nie zawiera  domniemanych substancji szkodliwych, jest porównywalna z olejem opałowym. Powstający popiół jest nierozpuszczalny w wodzie, a więc nieszkodliwy dla środowiska.

 

Ciepło niemal za darmo

 

Przepracowany olej, zwany też niekiedy olejem „zużytym” jest wysokowartościowym paliwem i zapewnia ciepło niemal za darmo! Natomiast w razie jego niedostępności można korzystać z oleju średniociężkiego dostępnego w zwykłej sprzedaży i nadal oszczędzać! Zabudowana w kotle podstawowa szafka sterownicza zapewnia prawidłową eksploatację i bezpieczeństwo, a opcjonalne wyposażenie automatyki w wielowariantowe sterowanie mikroprocesorowe zaspakaja praktycznie każde wymogi i oczekiwania łącznie z możliwością włączenia do systemu inteligentnej administracji obiektu lub procesu technologicznego.

 

Optymalny dobór urządzeń

 

Typoszereg 17 modeli kotłów doskonale zabezpiecza zapotrzebowanie mocy w zakresie od 19 kW do 1500 kW, a zapotrzebowanie jeszcze większej mocy bądź jej optymalizacji zostaje zapewnione przez możliwość łączenia kotłów w układy kaskadowe. Przedstawiony bezprecedensowy zakres rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych oraz wariantowość eksploatacyjna zapewnia idealne rozwiązanie i optymalny dobór urządzeń w każdej sytuacji. Profesjonaliści stosują rozwiązania i urządzenia techniczne marki SAYMON.


 

Kontakt w sprawie produktów:

P.H.U Saymon Sp. z o.o.
tel. (58) 664 92 96
www: saymon.eu
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

OneFlow® WATTS to system ograniczający powstawanie osadów w... ¬ więcej...

 
Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Czarny scenariusz zaczyna się spełniać. Nikt już nie ma złudzeń co do nadchodzących... ¬ więcej...

 
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet