gorące tematy
tagi

Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Wentylatory odśrodkowe do wydajnych urządzeń klimatyzacji precyzyjnej

aktualizacja: 12-06-2019, 08:25 – artykuł promocyjny


Połowa energii elektrycznej wymaganej w centrum danych musi być wykorzystana tylko do chłodzenia sprzętu. Jednocześnie oczekuje się większej mocy obliczeniowej na tej samej powierzchni, co dodatkowo obciąża systemy chłodzenia. Aby spełnić te rosnące wymagania rynku, firma ebm-papst opracowała wypróbowaną i przetestowaną serię wentylatorów promieniowych RadiCal.


Precyzyjne urządzenia klimatyzacyjne są zwykle stosowane w centrach danych i centrach sterowania siecią, gdzie zapewniają stały poziom temperatury i wilgotności powietrza. Konstrukcja klimatyzatorów znacząco wpływa na wybór odpowiednich wentylatorów.  Muszą pracować w optymalnym punkcie pracy, nawet przy znacznie niższych wymaganiach dotyczących przeciwciśnienia, dzięki czemu są energooszczędne i zmniejszają  koszty eksploatacji.


Wyższy przepływ powietrza przy niższym ciśnieniu


Aby sprostać tym wymaganiom, inżynierowie z Mulfingen mocno skupili się na aerodynamice podczas przeglądu projektu. Wykorzystując wspomagane komputerowo metody optymalizacji, szerokość wirnika, wielkość obszaru wlotowego, kontur łopatki i grubość łopatki, zostały dostosowane do wyższego przepływu powietrz. W rezultacie nowy RadiCal osiąga maksymalną wydajność 68,5% przy przepływie powietrza
13 000 m³ / h. Średnica zewnętrzna i wysokość instalacji pozostają takie same.


Dzięki mniejszym stratom przepływu w wirniku i mniejszej turbulencji , wentylatory mają również bardziej przyjemną charakterystykę hałasu. Nowy wirnik, podobnie jak jego poprzednik, wykonany jest z polipropylenu wzmocnionego włóknem szklanym. Pomimo optymalizacji średnica zewnętrzna i wysokość montażu pozostały takie same, co zapewnia, że ciasna przestrzeń montażowa w klimatyzatorach jest wykorzystywana w celu uzyskania najlepszego efektu.


GreenIntelligence umożliwia konserwację prewencyjną


Produkty ebm-papst GreenIntelligence są kompatybilne z IoT i mogą być szybko i łatwo połączone w sieć z dowolnym systemem dzięki plug & play. Elektronika mocy zintegrowana z silnikami EC umożliwia regulację prędkości w celu spełnienia wymagań za pomocą sygnału sterującego 0–10 V lub poprzez Modbus RTU. Dzięki Modbus RTU można również odczytywać i monitorować liczne parametry operacyjne w trakcie bieżącej pracy obok sygnałów sterujących. Jednocześnie rejestrowanie godzin pracy ułatwia konserwację prewencyjną w celu skutecznej minimalizacji czasu obsługi. Nowe wentylatory promieniowe RadiCal będą dostępne dla wszystkich popularnych napięć i częstotliwości linii od początku 2019 r. W rozmiarach 310 i 630.


 Wentylator RadiCal
fot. Nowe wentylatory RadiCal do stosowania w urządzeniach klimatyzacji precyzyjnej zapewniają wyższy przepływ powietrza przy tej samej średnicy zewnętrznej.

 

Grupa ebm-papst
 

Grupa ebm-papst jest wiodącym na świecie producentem wentylatorów i silników. Od momentu powstania, firma technologiczna nieustannie wyznacza światowe standardy branżowe: od cyfrowego połączenia elektronicznie sterowanych wentylatorów EC po udoskonalenia aerodynamiczne łopatek wentylatorów z wykorzystaniem ekologicznych materiałów.W roku finansowym 2017/18 firma osiągnęła sprzedaż na poziomie ponad 2 miliardów euro. ebm-papst zatrudnia ponad 15 000 osób w 27 zakładach produkcyjnych (np. w Niemczech, Chinach i USA) oraz w 48 biurach sprzedaży na całym świecie. Wentylatory i silniki światowego lidera są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, w tym w wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwie, sprzęcie gospodarstwa domowego, ogrzewaniu, motoryzacji i inżynierii napędów.

Kontakt w sprawie produktów:

ebm-papst Polska Sp. z o.o.
tel. +48 22 6757819
www: www.ebmpapst.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Odświeżona wersja programu Czyste powietrze 2,0

Odświeżona wersja programu Czyste powietrze 2,0

Czym jest program „Czyste powietrze”? Jest to inicjatywa rządowa, której... ¬ więcej...

 
Wentylatory dachowe VKVz EC i VKHz EC

Wentylatory dachowe VKVz EC i VKHz EC

Podążając śladem wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w asortymencie central... ¬ więcej...

 
NOWY Komfovent Domekt R 450 V. Prawdopodobnie najlepszy rekuperator na rynku

NOWY Komfovent Domekt R 450 V. Prawdopodobnie najlepszy rekuperator na rynku

Firma Ventia, generalny dystrybutor marki Komfovent w Polsce rozpoczęła sprzedaż... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet