gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Bosch D3 - urządzenia do ochrony instalacji grzewczej

aktualizacja: 09-11-2020, 07:33 – artykuł promocyjny


Żywotność ogrzewania można wydłużyć. To dobra wiadomość dla każdego, kto chce dbać o efektywność instalacji, która często wiąże się ze sporymi kosztami zakupu i wykonania. Użytkowanie instalacji grzewczej to kolejny znaczący koszt w domowym budżecie. Z tego powodu wszystkie decyzje dotyczące wyposażenia i zabezpieczenia instalacji odgrywają fundamentalną rolę.


Bosch D3 to koncepcja kompleksowej ochrony instalacji grzewczej. Powstała po to, aby użytkownicy mogli cieszyć się maksymalną wydajnością ogrzewania przez długie lata. Stosowanie tego typu zabezpieczeń zmniejsza również konieczność i częstotliwość obsługi serwisowej. Rozwiązanie to odgrywa zatem ważną rolę w redukcji kosztów eksploatacji, a także znacząco zwiększa komfort użytkowania.

Zabezpieczenie instalacji Bosch D3Zabezpieczenie instalacji Bosch D3

 

Zacznijmy od jakości wody

 

To właśnie jakość wody odpowiada za płynną i ekonomiczną pracę instalacji grzewczej i ma zasadniczy wpływ na długość okresu eksploatacji. Z tego powodu koncepcja kompleksowej ochrony instalacji grzewczej Bosch D3 koncentruje swoją uwagę na jakości wody, która jest tu kluczowym czynnikiem w obiegu grzewczym.

Zapewnienie odpowiedniej jakości wody to pierwszy krok w ochronie instalacji grzewczej. Przeprowadzenie wszelkich niezbędnych czynności, by ją odpowiednio przygotować i utrzymać przez cały okres eksploatacji pozwala na długą i efektywną eksploatację ogrzewania.

 

Zabezpieczenie instalacji Bosch D3 bazuje na procesach demineralizacji, usuwania osadów oraz skutecznym odpowietrzaniu:

 

  • Demineralizacja to skuteczna forma uzdatniania wody, która prowadzi do usunięcia z wody węglanu wapnia oraz wszelkich soli powodujących korozję. Rozpuszczony w wodzie węglan wapnia osadza się głównie w najgorętszym miejscu instalacji, czyli źródle ciepła co w konsekwencji może doprowadzić do awarii i unieruchomienia ogrzewania. Demineralizacja Bosch D3 zapobiega korozji i wynikającym z niej uszkodzeniom, jak również gwarantuje stałe natężenie przepływu czynnika grzewczego oraz stałą wysoką wydajność ogrzewania.

 

  • Ciągłe odpowietrzanie instalacji możliwe jest dzięki separatorom powietrza Bosch D3. Pozbywają się  one nie tylko dużych pęcherzy powietrza, które są przyczyna powstawania korków powietrznych, ale również mikropęcherzyków powietrza przyczyniających się w dużej mierze do przyspieszania korozji. Korki powietrzne powodują znaczne zmniejszenie wydajności ogrzewania. Instalacja, w której krąży powietrze szumi, co nie zawsze jest przyjemnym odczuciem. Separatory powietrza Bosch D3 pracują w sposób automatyczny, dzięki czemu instalacja nie wymaga ręcznego odpowietrzania. Takie rozwiązanie zwiększa zatem komfort użytkowania instalacji grzewczej.

 

  • Skuteczne usuwanie osadów zapewniają wysokowydajne magnetyczne separatory zanieczyszczeń, które usuwają zanieczyszczenia magnetyczne takie jak magnetyd oraz drobne cząstki stałe, które przyczyniają się do powstawania szlamu i innych osadów. Osady w wodzie grzewczej mogą pochodzić z resztek masy uszczelniającej, opiłków metalowych, piasku lub innych zanieczyszczeń. Elementy instalacji grzewczej  mogą z czasem korodować uwalniając do wody dodatkowe zanieczyszczenia. Stosowanie separatorów magnetycznych zanieczyszczeń znacząco zmniejsza awaryjność pomp obiegowych c.o., chroni wymiennik ciepła znajdujący się w kotle oraz zapewnia oszczędności w dłuższej perspektywie czasu. Cała woda znajdująca się w systemie grzewczym przepływa przez separator i jest oczyszczana w sposób ciągły.

 


Separatory magnetyczne zanieczyszczeń Bosch D3

 

To bardzo szeroka gama dostępnych średnic 22 mm i 28 mm ze złączem zaciskowym oraz od ¾” do 2” ze złączem gwintowanym. Separator wyposażono w specjalna obrotową flaszę, która umożliwia podłączenie go pionowo, poziomo lub po innym dowolnym kątem. Na zewnątrz znajduje się nakładka z bardzo silnym magnesem stałym, który odpowiada za separację zanieczyszczeń magnetycznych. Specjalnie zaprojektowana i wyprofilowana komora separująca  charakteryzuje się niskimi oporami przepływu przy bardzo wysokiej skuteczności oczyszczania – wychwytuje wszystkie cząstki powyżej 5 μm. Osad opada na dno komory i może być bez problemu usunięty z instalacji bez konieczności przerywania pracy. Wystarczy powoli zsunąć magnes zewnętrzny w dół a następnie po jego usunięciu opróżnić zawartość komory separującej przez odkręcenie zaworu spustowego (przed odkręceniem zaworu spustowego należy podłączyć rurkę spustową aby uniknąć poparzenia lub zalania pomieszczenia). Wszystkie separatory magnetyczne Bosch D3 dostarczane są standardowo z izolacją termiczną.

 

Separatory magnetyczne Bosch D3 zapewniają:

  • mniejszą awaryjność pomp wskutek eliminacji zanieczyszczeń magnetycznych
  • mniejszą ilość osadów co oznacza dłuższy okres eksploatacji wymiennika ciepła i wszystkich elementów instalacji grzewczej
  • mniej awarii
  • długotrwałą oszczędność energii


 

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
Bosch Termotechnika

tel. 801 600 801
www: www.bosch-termotechnika.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet