www.centrumklima.pl


HOBBY, BINCO, UZT - rewolucyjne zmiany

aktualizacja: 05-06-2019, 06:58 – artykuł promocyjny


Polski lider branży zamocowań wprowadza serie nowości. Rok 2019 to wysyp nowych lub znacznie zmienionych produktów oferowanych przez firmę Niczuk, której przyświeca dewiza — świat się zmienia, my też!.

 

Nowe rewolucyjne HOBBY

 

Na początku roku 2019 zakończono testy wytrzymałościowe i funkcjonalne nowo przyjętych rozwiązań zastosowanych w doskonale znanych obejmach. Przeprowadzone przez Dział Badań i Rozwoju firmy wspomagające testy miały potwierdzić ambitne i innowatorskie założenia przyjęte przy projektowaniu obejmy Hobby. Wszystkie prace zostały zakończone w momencie ich spełnienia. Dzięki temu stworzono wyrób idealnie dopasowany do specyfiki przyjętych założeń funkcjonalnych, większej wytrzymałości, lepszego tłumienia i ułatwionego montażu.

Nowe rewolucyjne HOBBY

Główne założenie to znaczne zwiększenie wytrzymałości obejmy. Cel osiągnięto poprzez unikalne przetłoczenia, przechodzące przez całą powierzchnię obejmy. Dzięki temu trudno znaleźć będzie obejmę z takim przekrojem poprzecznym i tak wysokich wytrzymałościach. Firma, aby chronić innowacyjność rozwiązania, zastrzegła uchwyt jako wzór użytkowy i nie może być on wykorzystany na terenie Europy.


Dodatkowo do konstrukcji nowego HOBBY wykorzystano wkładkę PVC o unikalnych kształtach zapewniającą zwiększone tłumienie drgań. Tłumienie odgłosów działającej instalacji to jeden z kluczowych parametrów użytkowych dla większości inwestorów, jakim powinno się kierować przy doborze produktów. Dlatego też Niczuk skoncentrował się na zaprojektowaniu najbardziej efektywnego kształtu okładziny tłumiącej. Jeszcze jednym bardzo ważnym usprawnieniem jest nowe zgrzewane przyłącze, zabezpieczające rury w trakcie montażu oraz eliminujące konieczność stosowania wkrętów dwugwintowych z kołnierzem. W nowym HOBBY zastosowano także nowy typ śrub z tworzywowymi podkładkami, które zapobiegają wypadaniu w trakcie montażu. Nowa wersja Hobby jest dostępna w wersji z okładziną lub bez.

 

BINCO

 

Jednocześnie, by sprostać wymaganiom rynku instalacyjnego, który jak cała branża budowlana boryka się z problemem rosnących kosztów, Niczuk wzbogacił ofertę o nowy typ obejmy o nazwie BINCO, przeznaczonej do mniejszych obciążeń i instalacji, gdzie duże znaczenie odgrywa koszt jednostkowy uchwytu. BINCO jest idealne do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym, do mocowania rur z tworzyw sztucznych. Posiada przyłącze odpowiednie do wkrętów z kołnierzem, dlatego też klienci zdecydowanie preferują opcję występującą z kołkiem i wkrętem już zamocowanymi do uchwytu.

Nowy typ obejmy o nazwie BINCO

BINCO to obejma występująca z wkładką tłumiącą, wykonaną z miękkiego PVC o wytrzymałości termicznej od -30°C do + 90°C. Klienci, którzy poszukują dobrej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie  powinni przyjrzeć się  nowej obejmie BINCO.

 

UZT Lekki szybki montaż na pręcie

 

Kolejną nowością w portfolio firmy NICZUK jest Zatrzaskowy Uchwyt Tworzywowy (UZT). Dedykowany jest on przede wszystkim do lekkich instalacji odprowadzających skropliny, instalacji elektrycznych, do rur z miedzi, PVC-U, PVC-C, PP, PE, PEX, PB. Najważniejsza innowacja i niewątpliwy unikalny atut to możliwość montażu obejmy wzdłuż pręta gwintowanego, a nie na jego końcu, co umożliwia bardziej jego efektywne wykorzystanie poprzez montaż kilku obejm.

UZT Lekki szybki montaż na pręcie

UZT nie wymaga żadnych narzędzi, a gwint znajdujący się w miejscu łączenia z prętem umożliwia precyzyjne ustalenie wysokości montażu. Materiał, z jakiego wykonano UZT daje możliwość wykorzystania go zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów, a także w miejscach o podwyższonej wilgotności.

 

Wspomniane zmiany wzmocnią ofertę firmy, która już teraz posiada 25 rodzajów obejm, które zabezpieczają potrzeby klienta w zakresie każdych wymagań co do nośności czy właściwości użytkowych instalacji. Wsparciem dla instalatorów niepewnych, które z uchwytów zastosować tak, aby instalacja była ekonomiczna i jednocześnie bezpieczna w realizacji, jest zespół projektantów, pomagających w doborze i opracowujących całe projekty dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestorów.


 

Kontakt w sprawie produktów:

THALE Sp. z o.o. Sp.k. (dawniej Niczuk Sp.j.)
tel. +48 89 521 13 97
www: niczuk.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet