www.centrumklima.pl


Kompletny system dystrybucji powietrza - nowa odsłona FLX-REKU

aktualizacja: 06-05-2019, 08:09 – artykuł promocyjny


FLX-REKU to elastyczny system rozprowadzania powietrza marki Alnor, który teraz dostępny jest w nowej odsłonie. Kompletny układ na bazie kanałów wentylacyjnych, rozdzielaczy, skrzynek rozprężnych, przepustnic wentylacyjnych i innych koniecznych dedykowany jest do budowania domowej wentylacji mechanicznej z centralą wentylacyjną z odzyskiem ciepła (tzw. rekuperatorem). W nowej odsłonie marka Alnor proponuje udoskonalone wersje puszek rozprężnych i rozdzielaczy. Oferta została powiększona także o tłumiki i odsadzki, które wpływają na jeszcze większą wszechstronność zastosowania tego systemu.

Kompletny system dystrybucji powietrza - nowa odsłona FLX-REKU

 

 

Elastyczność oraz wytrzymałość

 

Duża sztywność obwodowa sprawia, że przewody i pozostałe części systemu charakteryzują się znakomitą elastycznością i wytrzymałością pozwalającą na zalewanie betonem. Dodatkowo płaskie skrzynki rozprężne nie zabierają wiele miejsca, przez co nie ma konieczności wykonywania specjalnych elementów zabudowy ścian czy sufitów. Przewody mają zoptymalizowane rozmiary, które pozwalają na montaż w sufitach jak i na ścianach i podłogach, również pod suchymi czy mokrymi tynkami.

 

Antybakteryjna powłoka

 

Powłoka wykonana na bazie tlenku srebra sprawia, że przewody wentylacyjne FL X- HDPE-A zyskują wałaściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Potwierdzają to przeprowadzone badania.

 

Estetyka instalacji

 

System ten sprawdza się w miejscach, gdzie liczy się elastyczność oraz wysoka trwałość i wytrzymałość mechaniczna. Właściwa konstrukcja przewodów sprawia, że całość może być estetycznie schowana i to bez konieczności wykonywania dodatkowej zabudowy rur. Montaż w warstwie wylewki betonowej w stropie lub w warstwie izolacji korzystnie wpływa na ogólny wygląd całej instalacji.

 

Szybki i prosty montaż

 

System jest kompletny - zawiera wszelkie niezbędne złączki i akcesoria montażowe. Niewielka średnica kanałów pozwala na montaż instalacji pod suchym i mokrym tynkiem, a ograniczona ilość łączeń zapewnia minimalne straty ciśnienia. Do tego połączenia zostały uszczelnione uszczelkami z EPDM, co zwiększa szczelność wykonanej instalacji.

 

  • Przewody okrągłe dostarczane są w 50m, zaś owalne w 20m odcinkach – minimalizuje to potrzebę łączenia odcinków kanałów.
  • System zawiera także mufy i nyple łączeniowe - przewody FLX-HDPE nasuwane są na nyplowe, uszczelkowe króćce w puszkach i rozdzielaczach (FLX-PLO) lub wsuwane w mufowe złącza z uszczelkami doczołowymi (FLX-PRO). W obu przypadkach połączenie jest szczelne i łatwe do wykonania.
  • Zazwyczaj system składa się z rozdzielaczy nawiewnych i wywiewnych (FLX-PLO-R  lub  FLX-PRO-R) z ilością odejść dobraną do układu i ilości pomieszczeń oraz odpowiedniej liczny puszek rozprężnych pod zawory (FLX-PLO lub FLX-PRO).
  • Każda puszka rozprężna łączy się z rozdzielaczem 1,2 lub 3 przewodami FLX-HDPE, w zależności od wymaganego przepływu przy zachowaniu optymalnej prędkości powietrza (2 – 2,5 m/s).
  • Do uzupełnienia systemu FLX-REKU można użyć elementy systemu SPIRAL, jak kanały ocynkowane, kolana, kształtki, czerpnie, wyrzutnie i inne (z reguły system SPIRAL używany jest na odcinkach czerpnia/wyrzutnia - rekuperator - rozdzielacze).

 

ZOBACZ WSZYSTKIE ELEMENTY SYSTEMU >> FLX-REKUKontakt w sprawie produktów:

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.
tel. (22) 737 40 00
www: www.alnor.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet