gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Na co zwrócić uwagę w profesjonalnej kieszonkowej kamerze termowizyjnej

aktualizacja: 23-04-2019, 07:14 – artykuł promocyjny


Termowizja stała się powszechnie akceptowaną metodą wykorzystywaną przy wyszukiwaniu i rozwiązywaniu problemów oraz konserwacji. Oprócz szerokiego wachlarza funkcji, dostępne są także różne rozmiary urządzeń do wyboru, włącznie z takimi, które mieszczą się w kieszeni.

Kieszonkowa kamera termowizyjna Fluke PTi120Jeśli zastanawiasz się, jaką funkcjonalność i wytrzymałość oferuje kamera o rozmiarze smartfona, możesz się zdziwić. Przyrządy elektroniczne stają się coraz mniejsze, dzięki czemu możliwe jest oferowanie większej funkcjonalności w mniejszym opakowaniu. Teraz możesz nabyć profesjonalną kamerę termowizyjną mieszczącą się w kieszeni.

Przyrządy tych rozmiarów idealnie nadają się do rozwiązywania problemów w terenie. Dzięki nim możesz szybko sprawdzić wyposażenie elektryczne, pompy, silniki, systemy w budynku, instalacje HVAC oraz urządzenia do sterowania procesami pod kątem gorących i zimnych punktów, które mogą stanowić początkowe objawy awarii. Kieszonkowa kamera termowizyjna z łatwością mieści się w kieszeni koszuli lub spodni, więc jest łatwa do przenoszenia. Zwykle jest też wystarczająco tania, aby móc wyposażyć w nią każdego technika.

Należy uważnie wybierać kieszonkową kamerę termowizyjną, ponieważ podobnie jak w przypadku kamer pełnowymiarowych, poszczególne modele mogą znacząco się różnić, jeśli chodzi o rozdzielczość, trwałość czy możliwości.

 

Oto kilka podstawowych kryteriów, które warto rozważyć przy ocenie kieszonkowych kamer termowizyjnych
 

  • Wytrzymałość

Podobnie jak telefon komórkowy, również kieszonkowa kamera termowizyjna musi być w stanie wiele wytrzymać. Jest używana w ciężkich warunkach środowiskowych, a od czasu do czasu musi także przetrwać upadek. Wytrzymałość w przypadku kieszonkowych kamer termowizyjnych to coś więcej niż to, czy przyrząd będzie działać po upadku na ziemię.

W środowisku przemysłowym przyrządy muszą radzić sobie z kurzem, olejami i wodą. Jakość wykonania jest ważna nawet w przypadku najmniejszych szczegółów. Czy klapka akumulatora łatwo się zamyka i pozostaje zamknięta? Jak dobrze dotykowy wyświetlacz wytrzymuje ciągłe użytkowanie oraz przechowywanie w kieszeni? W przypadku takich produktów warto wziąć pod uwagę reputację producenta w zakresie jakości wykonania. Na przykład firma Fluke jest od dawna znana ze swoich wytrzymałych i niezawodnych przenośnych przyrządów pomiarowych. Niedawno firma rozszerzyła swój wachlarz wytrzymałych przyrządów o kieszonkową kamerę termowizyjną PTi120 wyposażoną w wiele profesjonalnych funkcji.

 

Kieszonkowa kamera termowizyjna Fluke PTi120Kieszonkowa kamera termowizyjna Fluke PTi120

 

  • Oznaczanie zasobów oraz bezprzewodowe przesyłanie zdjęć

Możliwość szybkiego przesyłania rejestrowanych obrazów oraz powiązania ich z poszczególnymi zasobami oszczędza czas i gwarantuje, że obrazy przypisywane są do właściwych urządzeń, których dotyczą. Fluke PTi120 oferuje też technologię oznaczania zasobów zgodną z systemem Fluke Connect®, dzięki której możesz zeskanować kod paskowy lub kod QR zasobu, a następnie bezprzewodowo przesłać obrazy do odpowiedniego folderu na komputerze lub w chmurze. Dzięki temu masz łatwy i szybki dostęp do historii zasobów i możesz przeprowadzać analizy i zestawienia porównawcze z dowolnego miejsca celem usprawnienia procesu zarządzania zasobami oraz oszczędności czasu.

 

  • Rozdzielczość

Rozdzielczość kamery termowizyjnej określa jakość obrazu oraz dokładność wykonywanych pomiarów temperatury. Każdy piksel w termowizji reprezentuje pomiar temperatury. Im wyższa rozdzielczość, tym łatwiej Ci będzie określić wagę problemów identyfikowanych podczas inspekcji. Rozdzielczość detektora jest podawana w liczbie pikseli – im wyższa liczba, tym wyższa rozdzielczość. Zwykle im więcej pikseli detektora skupionych jest na celu, tym dokładniejszy pomiar. Dobrze jest znaleźć kieszonkową kamerę termowizyjną z rozdzielczością wystarczającą do dokładnego identyfikowania zimnych i gorących punktów oraz zapewniającą podstawową ilość informacji diagnostycznych, które pozwolą na wczesne wykrywanie poważnych problemów.

 

  • IR Fusion®

Scalenie termowizji ze światłem widzialnym. Wiele z dzisiejszych kamer termowizyjnych łączy światło widzialne z obrazami w podczerwieni na jednym obrazie. Szukaj tej samej możliwości w kieszonkowej kamerze termowizyjnej. Scalony obraz pomaga dostrzec anomalie temperaturowe, ponieważ gdy widzisz problem na obrazie w podczerwieni, dzięki scalonemu z nim obrazowi z zakresu światła widzialnego możesz szybko i precyzyjnie zlokalizować problematyczne miejsce w urządzeniu. Kamera PTi120 oferuję tę samą opatentowaną technologię IR Fusion®, co pozostałe kamery termowizyjne Fluke.

IR Fusion pozwala na automatyczne rejestrowanie światła widzialnego oraz podczerwieni i sprawia, że można wyświetlać wyniki z różnym poziomem scalenia obrazów — od pełnej podczerwieni do pełnego światła widzialnego.

 

  • Udostępnianie obrazów członkom zespołu pracującym zdalnie

Możliwość udostępniania obrazów termowizyjnych z kamery na smartfony czy komputery innych osób może przyspieszyć proces rozwiązywania lub przekazywania dalej problemów. Możesz natychmiast wskazać potencjalne problemy klientom lub współpracownikom w czasie rzeczywistym, przyspieszając proces decydowania o następnych krokach. Za pomocą aplikacji mobilnej Fluke Connect możesz udostępniać obrazy z kieszonkowej kamery termowizyjnej Fluke w internecie członkom zespołu pracującym zdalnie. Po zapisaniu w chmurze Fluke Cloud obrazy są stale dostępne dla Ciebie lub innych uprawnionych członków Twojego zespołu. Możesz też tworzyć niemal natychmiastowe, profesjonalne raporty na potrzeby prezentacji dla przełożonych lub klientów.

 

  • Żywotność akumulatora

Ilość czasu, przez którą możesz używać kieszonkowej kamery termowizyjnej pomiędzy ładowaniami, różni się w zależności od funkcji oraz systemu zarządzania energią w Twoim przyrządzie. Można zakładać, że pomiędzy ładowaniami możliwe będzie korzystanie z przyrządu przez co najmniej dwie godziny. Akumulatory litowo-jonowe (podobne do tych stosowanych w telefonach komórkowych) oferują wysoką gęstość energii i niski stopień samorozładowania. Co więcej, ta technologia zwyczajowo zapewnia pięcioletni okres użytkowania i najczęściej akumulator może zostać poddany recyklingowi. Aby maksymalnie wydłużyć okres życia akumulatorów litowo-jonowych, dobrą zasadą jest pełne rozładowywanie oraz ładowanie do pełna przy pierwszych 5- 10 użyciach.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Fluke Europe B.V.
tel. +31 4 0267 5406
www: www.fluke.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
E-akademia Apatora - bezpłatne szkolenia z zakresu aparatury łączeniowej

E-akademia Apatora - bezpłatne szkolenia z zakresu aparatury łączeniowej

Apator tworzy międzynarodową grupę producentów urządzeń i systemów... ¬ więcej...

 
Nowa kamera termowizyjna testo 883 - profesjonalne wsparcie dla audytorów energetycznych

Nowa kamera termowizyjna testo 883 - profesjonalne wsparcie dla audytorów energetycznych

Kamera termowizyjna testo 883 to nowość w ofercie Testo — eksperta w zakresie... ¬ więcej...

 
Usługi badań i pomiarów w laboratorium W2

Usługi badań i pomiarów w laboratorium W2

Firma W2 od 20 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz serwisem urządzeń... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet