legrand

Dahua - światowy lider bezpieczeństwa


Kamery Dahua

aktualizacja: 06-03-2020, 08:45 – artykuł promocyjny


Kamery to pierwsze co nam przychodzi do głowy na myśl o bezpieczeństwie mienia. Obecne w wielkich przedsiębiorstwach, centrach handlowych i prywatnych domach. Dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu mają bardzo szerokie spektrum zastosowania. W ofercie marki Dahua Technology - wiodącego producenta rozwiązań w dziedzinie systemów bezpieczeństwa oraz automatyki budynkowej - znajdziemy kamery wysokiej jakości – odpowiadające na każde, nawet najwyższe wymagania.

System dozoru wizyjnego, potocznie nazywany monitoringiem to instalacja dbająca o bezpieczeństwo. Jednak ma ona dość specyficzny charakter związany z ciągłą pracą, co niesie ze sobą konieczność gromadzenia wielu danych. Decydując się na tego typu instalację stajemy, więc wobec trudnego wyboru technologii. To od niej zależy jakość transmisji, ale też komfort obsługi i przebieg montażu.

 

Technologia IP, czy HDCVI

Systemy IP pracujące w oparciu o sieci bezprzewodowe lub z wykorzystaniem skrętki komputerowej, to przede wszystkim łatwość instalacji oraz otwartość systemu na wszelkie integracje oraz póżniejsze rozbudowy systemu. Technologia ta charakteryzuje się dużym uproszczeniem jeśli chodzi o użytkowanie, a obsługa odbywa się poprzez przeglądarkę internetową, dzięki czemu nie musimy nawet instalować dodatkowego oprogramowania. Podgląd dostępny jest na dowolnym urządzeniu posiadającym aktywne połączenie z Internetem, również zdalnie na smartfonie. Samo wykorzystanie technologii IP jest więc intuicyjne i nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności ani wiedzy. Problemem może być sama konfiguracja kamer oraz stworzenie sieci komputerowej. Najczęściej dla uzyskania wysokiej jakości transmisji zaleca się stworzenie oddzielnej podsieci fizycznej dedykowanej tylko na potrzeby systemu monitorowania. Dzięki temu podgląd oraz praca na komputerach będących połączonych z kamerami nie będą się zakłócać. W mniej rozbudowanych systemach można ograniczyć się do dodania urządzeń sieciowych (routera, switche) do istniejącej infrastruktury. W obu przypadkach warto zadbać o dobrej jakości skrętkę oraz osprzęt z dużą przepustowością a instalację zlecić wykwalifikowanemu instalatorowi.

 

WAŻNE! Kamery IP mogą  wykorzystywać technologię ePoE, w której urządzenia połączone są ze sobą kablem ethernetowym odpowiedzialnym za przesyłanie danych i zasilanie nawet na dystansie 800m. W innym przypadku warto zastosować dedykowany do tego adapter.

 

Również w asortymencie kamer IP znajdziemy rejestratory o różnym stopniu zaawansowania, przeznaczone do konkretnych zastosowań.


  • Kamery IP Dahua - przykładowe modele

 

kamera IP Dahua HAC-ME1200Bkamera IP Dahua HAC-HFW1400R-Z-IRE6kamera IP Dahua HAC-HDW1220EM

fot.: kamery Dahua - od lewej: HAC-ME1200B, HAC-HFW1400R-Z-IRE6 oraz HAC-HDW1220EM

 

  • Kamery IP obrotowe Dahua - przykładowe modele

 

kamera IP obrotowa Dahua SD49225T-HNkamera IP obrotowa Dahua SD60230U-HNIkamera IP obrotowa Dahua SD8A840VI-HNI

fot.: kamery Dahua - od lewej: SD49225T-HNSD60230U-HNI oraz SD8A840VI-HNI 


Z kolei technologia HDCVI przystosowana jest do pracy z wykorzystaniem kabla koncentrycznego, a więc pozwala na wymianę starych kamer analogowych. Wymiana starych kamer analogowych na te w technologii HDCVI to przede wszystkim doskonała jakość obrazu nawet w rozdzielczości 4K oraz funkcjonalności takie jak analiza obrazu, co w przypadku systemów analogowych było niemożliwe. Taki system pozwala na przesyłanie jednym kablem sygnałów wideo i audio oraz komunikacji w dwóch kierunkach, a nawet zasilania dzięki technologi PoC (Power of Coaxial). Technologia pozwala na sterowanie kamerą lub włączenie sygnału alarmowego oraz zarządzanie kamerami. Ich największą zaletą jest możliwość przesyłania sygnału na duże odległości oraz wykorzystania istniejącej już infrasturktury okablowania. Do tego minimalizują zakłócenia i opóźnienie w transmisji, a eliminacja przesłuchów międzykanałowych CVBS to zasługa systemu ASC (Auto Signal Compensation) będących zmorą systemów w technologi analogowej. Korzystanie z nich odbywa się niskim kosztem, bez konieczności tworzenia sieci komputerowej.

HDCVI to technologia, która pozwala na podniesienie rozdzielczości standardowej (analogowej) do rozdzielczości nawet 4K (8Mpx). Rozwiązanie to jest również o wiele tańsze od IP. W instalacji zaleca się korzystanie z bardzo dobrej jakości, dedykowanych kabli koncentrycznych.


RADA! Aby uniknąć problemów z konfigurowaniem systemu zaleca się stosowanie rozwiązań jednego producenta.


  • Kamery HDCVI Dahua - przykładowe modele
     

kamera HDCVI Dahua HAC-ME1200Bkamera HDCVI Dahua HAC-HFW1400R-Z-IRE6kamera HDCVI Dahua HAC-HDW1220EM

fot.: kamery Dahua - od lewej: HAC-ME1200B, HAC-HFW1400R-Z-IRE6 oraz HAC-HDW1220EM

 

  • Kamery HDCVI obrotowe Dahua - przykładowe modele

 

kamera HDCVI Dahua SD59225I-HC(-S3)kamera HDCVI obrotowa Dahua SD60225I-HC(-S3)

fot.: kamery Dahua - od lewej: Dahua SD59225I-HC(-S3) oraz SD60225I-HC(-S3) 

 

Kamery termowizyjne - efektywny monitoring nocą

Kamera termowizyjna, która kojarzy się raczej z zastosowaniem militarnym lub przemysłowym jest doskonałym narzędziem do wykorzystania w systemach dozoru wizyjnego. Przede wszystkim tego typu kamer z uwagi na zasadę działania, nie potrzebuje oświetlenia w scenie co sprawia, że kamera cały czas gwarantuje pełną skutecznośc obserwacji terenu bez względu na to czy jest dzień czy noc.

Detekcja instruza z możliwością rozpoznania (człowiek, zwierzę, pojazd) to tylko początek możliwości tego typu kamer. Na uwagę zasługują kamery wyposażone w funkcje DDE, umożliwiające dostosowanie kontrastu obrazu względem parametrów temperaturowych, oraz funkcja zwana FFC, zajmująca się korekcją tła (np. zwiększająca dwukrotnie intensywność obrazu). W niektórych modelach, jak na przykład Dahua TPC-BF5300-T wprowadzono funkcję pomiaru temperatury a to z kolei pozwala na kontrolowanie temperatury w otoczeniu a także wczesne wykrycie zagrożenia pożarem. Kamery termowizyjne mogą być zasilane rónież PoE.
 

kamera Dahua termowizyjna do monitoringu nocą

fot.: Kamera TPC-BF5300-T

Kontakt w sprawie produktów:

Dahua Technology Poland Sp. z o.o.
tel. +48 22 395 74 00
www: www.dahuasecurity.com/pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Osłony zabezpieczające serii OZ-50 - skuteczna ochrona sygnalizatorów SA-K7N, SO-Pd13 produkcji W2

Osłony zabezpieczające serii OZ-50 - skuteczna ochrona sygnalizatorów SA-K7N, SO-Pd13 produkcji W2

W ofercie firmy W2 pojawiły się osłony zabezpieczające serii OZ-50. Jest to nowa... ¬ więcej...

 
Nowy boss mirco od Carel

Nowy boss mirco od Carel

Firma Carel podczas Euroshop 2020 przedstawiła boss micro - nowy format z rodziny... ¬ więcej...

 
Niezawodne systemy domofonowe

Niezawodne systemy domofonowe

Wiosna i lato to idealny moment na wszelkie remonty. Jest ciepło, dni są długie,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet