legrand

Cyfrowy System Wideodomofonowy CD-4000 jako nowoczesne rozwiązanie

aktualizacja: 04-04-2019, 12:07 – artykuł promocyjny


Firma Laskomex od ponad 30 lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów domofonowych. Kolejne projekty uwzględniały nowe potrzeby użytkowników oraz zmiany, jakie zachodziły w budownictwie mieszkaniowym, głównie wielorodzinnym. Konstrukcje te ugruntowały sobie pozycję na rynku, a ich unikalne cechy sprawiają, że wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Również najnowszy projekt - system domofonowy CD-4000 powstał w oparciu o analizę potrzeb jakie pojawiły się na rynku mieszkaniowym na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Najbardziej zauważalną zmianą jest tendencja do budowania coraz większych, ogrodzonych osiedli, złożonych z wielu budynków wielorodzinnych i wspólnej infrastruktury. System domofonowy lub wideodomofonowy do takiego obiektu musi obsługiwać wiele wspólnych wejść i wjazdów, znajdujących się często w dużych odległościach od siebie.

Przy wejściach i wjazdach powinny znajdować się panele domofonowe, z których można połączyć się ze wszystkimi lub z wybranymi mieszkaniami w budynkach wewnątrz ogrodzenia.

 

panel domofonowy

 

Przykładowo piesi mogą wejść na teren osiedla przez każdą furtkę, natomiast ci sami użytkownicy mogą wjechać samochodem tylko do wybranych stref, w których znajdują się przeznaczone dla nich miejsca parkingowe. Użytkownicy powinni mieć możliwość otwarcia furtki i bramy przy pomocy kodu lub klucza elektronicznego.

Klatki schodowe w budynkach posiadają najczęściej jedno lub dwa wejścia, przy czym drugie to zwykle wejście z podziemnego garażu. Jednak w dużych, zwartych kompleksach mieszkalnych w centrach dużych miast potrzeby są zupełnie inne i trzeba zapewnić łączność z lokalem z kilku a nawet kilkunastu wejść.

Z domofonu korzystają nie tylko mieszkańcy i odwiedzające ich osoby. Są to również dozorcy, pracownicy służb technicznych, listonosze, czy pracownicy firm utrzymujących porządek. Każdy z tych użytkowników powinien mieć inne prawa dostępu. Na przykład mieszkańcy mogą korzystać ze wszystkich wejść i wjazdów na teren osiedla oraz wejścia do własnego garażu i klatki schodowej. Natomiast listonosz powinien mieć dostęp do jednego z wejść w ogrodzeniu i wszystkich klatek schodowych.

Patrząc z perspektywy użytkownika domofon powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze. Niezbędne informacje powinny być widoczne na wyświetlaczu lub przekazywane w formie komunikatów głosowych. Mieszkańcy powinni mieć możliwość zmiany głośności wywołania, liczby dzwonków czy wyłączenia domofonu. Wielu użytkowników jest zainteresowanych przekierowaniem połączeń z systemu domofonowego na ich telefony komórkowe.

Wszystkie wymienione cechy, oraz wiele innych, zostały uwzględnione przez projektantów w domofonie CD-4000. Domofon może obsłużyć do 15 wejść na ogrodzony teren oraz do 64 klatek, przy czym na każdą klatkę może prowadzić maksymalnie 15 wejść. Wyposażony jest w graficzny wyświetlacz, dzięki któremu można korzystać z elektronicznej listy lokatorów, komunikaty głosowe i szereg innych funkcji, które czynią z niego urządzenie bardzo przyjazne użytkownikowi.

 

domofon CD-4000 - Laskomex

 

Domofon CD-4000 może współpracować z innymi systemami cyfrowymi firmy Laskomex. Ta cecha zapewnia przede wszystkim możliwość wykorzystania domofonu CD-4000 w już istniejących instalacjach. Przykładowo można z niego skorzystać w przypadku, kiedy ogrodzony zostanie kompleks budynków z domofonami CD-3100, CD-2502 lub CD-2600. Współpraca różnych systemów to również znacznie większe możliwości w nowych obiektach. Projektant ma przede wszystkim zapewniony duży wybór paneli zewnętrznych, paneli informacyjnych i obudów natynkowych, które może dobrać precyzyjnie do wymagań obiektu. Domofon CD-4000 może korzystać z tych samych unifonów i monitorów, które używane są w pozostałych systemach domofonowych.

Szczegółowe informacje na temat domofonu CD-4000 dostępne są na stronie www.laskomex.com.pl

Opracowanie: Redakcja
Autor: Robert Kamiński
Kontakt w sprawie produktów:

LASKOMEX PPUH
tel. + 48 42 671-88-00
www: www.laskomex.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

W Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010... ¬ więcej...

 
Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofony to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.... ¬ więcej...

 
Hybrydowa ochrona obiektu - system ABAX 2 - korzyści dla inwestora i instalatora

Hybrydowa ochrona obiektu - system ABAX 2 - korzyści dla inwestora i instalatora

Kompleksowa ochrona obiektu i terenu wokół niego wymaga dobrego i sprawdzonego... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet