Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


System Rosenberg ECFanGrid

aktualizacja: 09-04-2019, 09:12 – artykuł promocyjny


System Rosenberg ECFanGrid pozwala na dostosowanie systemów wentylacyjnych do coraz wyższych wymagań. Jest to kompletny układ umożliwiający zabudowanie go w nowej centrali lub wykorzystania jako retrofit przy wymianie wentylatorów w istniejących centralach. Pracujące w trybie równoległym wentylatory EC zwiększają objętościowy przepływ powietrza proporcjonalnie do liczby zastosowanych wentylatorów przy zachowanym sprężu dyspozycyjnym. Zostało to potwierdzone badaniami w certyfikowanym laboratorium testowym Rosenberg.


Zastosowane wentylatory EC są nie tylko wysokoefektywne, ale stanowią doskonale zaprojektowaną jednostkę (elektronika, silnik & wirnik) umożliwiającą proste rozwiązania "plug and play" na miarę potrzeb dzisiejszej wentylacji. System z możliwością dopasowania adaptacyjnego do wymiarów obudowy obejmuje wszystkie części niezbędne do przezbrojenia: wentylator, szafę sterowniczą, części z blachy i śruby.

 

Zalety

 • System Plug & Play;
 • Niezawodny system współpracujących wentylatorów;
 • Wysoce wydajna technologia EC;
 • System Rosenberg ECFanGrid

  Kompaktowa i adaptacyjna konstrukcja;
 • System predestynowany do modernizacji (łatwość wniesienia istniejącymi klatkami schodowymi i windami);
 • Łatwa konserwacja i wymiana;
 • Łatwe czyszczenie (podłoga centrali jest swobodnie dostępna);
 • Przepływy o dużych wydatkach powietrza;
 • Przepływy o dużych wydatkach powietrza;
 • Równomierny przepływ powietrza przez centralę;
 • Mniejszy hałas o niskiej częstotliwości (krótsze tłumiki);
 • Redukcja masy centrali;
 • Wbudowany inteligentny system sterowania wydajnością powietrza, ciśnieniem lub temperaturą.

 

 

fot.: Przykładowy zestaw elementów ECFanGrid 

 

 

Konfigurowalna konstrukcja - idealna do Retrofit

 

Konfigurowalna konstrukcja zapewnia dopasowanie do każdej wielkości centrali typu RLT. System Rosenberg ECFanGrid oferuje doskonałe możliwości optymalnego wykorzystania istniejącego przekroju centrali. Czy będzie to 1x3, 2x2, 2x3, 3x3 itd. Dla porównania w stosunku do dużego wentylatora promieniowego można zaoszczędzić do 50% długości instalacji. W razie potrzeby istnieje możliwość zaprojektowania optymalnie krótkiej zabudowy. Dystrybucja prędkości powietrza w całym przekroju centrali jest bardziej równomierna, co przekłada się na skrócenie większości sekcji centrali następujących po sekcji wentylatorów, a w konsekwencji zwiększenie ich efektywności.

ECFanGrid - rozwiązanie do modernizacji centra wentylacyjnych Retrofit

fot.: Rosenberg ECFanGrid w prefabrykowanych modułach montowanych w ramie montażowej

ECFanGrid idealnie sprawdza się przy modernizacji central, gdzie wymianie podlega duży wentylator promieniowy. W projektach Retrofit najczęściej uwzględnia się rosnące wymagania budynku w zakresie urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych, które po pierwsze zużywają się, a po drugie na rynku wciąż pojawiają się rozwiązania bardziej nowoczesne.

 

Tu często powstaje pewien problem. Sam demontaż nie jest problemem - stare podzespołów można łatwo rozebrać, ale co zrobić z dostarczeniem nowych? W przypadku ECFanGrid nie ma takich dylematów! Jego modułowa konstrukcja pozwala na wykonanie całej instalacji bezpośrednio na miejscu, a wszystkie moduły łatwo można transportować przez standardowe drzwi. Do ich wniesienia wystarczą dwie osoby.

 

Niezawodne systemy wentylacji

 

Systemy wentylacji Rosenberg ECFanGrid to najlepsze rozwiązanie do miejsc wymagających, gdzie bezproblemowe działanie systemu wentylacji ma kluczowe znaczenie. Przykładem mogą być serwerownie, w których awaria systemu wentylacji ciągnie za sobą ogromne straty. Współcześnie, aby zapobiec takim sytuacjom konieczne jest podjęcie działań prewencyjnych. Najczęściej jest to budowa identycznego wentylatora zastępczego czekającego obok tego pracującego aktualnie. Takie działania pociągają za sobą znacznie większe koszty oraz konieczność zorganizowana dodatkowej powierzchni, co w wielu przypadkach jest sporym wyzwaniem logistycznym.


Wybierając ECFanGrid pozbywamy się i tego problemu. W tym układzie awaria jednego lub kilku wentylatorów nie ma wpływu na ogólną wydajność całego systemu, gdyż pozostałe wentylatory mogą zrekompensować zaistniałą awarię poprzez zwiększenie prędkości obrotowej pozostałych wentylatorów. Serwisant ma czas na naprawę, w czasie której musi pamiętać o zamknięciu dyszy wlotowej uszkodzonego wentylatora za pomocą dostarczanej z całym systemem odpowiedniej wielkości płytą z blachy stalowej.Szczegółowe informacje są dostępne na zapytanie pod adresem e-mail: ECFanGrid@rosenberg.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

Rosenberg Polska sp. z o.o.
tel. (+48) 22 720 67 73
www: www.rosenberg.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet