gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Przepływowe filtry do wody - wybór i zasady użytkowania

aktualizacja: 26-02-2019, 11:38 – artykuł promocyjny


Montaż filtrów przepływowych to najskuteczniejszy sposób na poprawę jakości wody w naszych domach. Instaluje się je w bezpośrednim miejscu poboru wody, czyli na rurze, która ją doprowadza. Dzięki temu skutecznie uzdatniają wodę w całym domu.
 

 

Filtry przepływowe, w zależności od rodzaju zastosowanego złoża, pozwalają wyeliminować z wody sole odpowiedzialne za jej twardość, azotany chloru, metale ciężkie oraz zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak: piasek, drobne zawiesiny, tłuszcze, produkty korozji i inne zanieczyszczenia wymywane z instalacji wodnej. 


Marka DAFI oferuje następujące rodzaje wymiennych wkładów filtrujących:

 

filtry przepływowe Dafi polipropylenowyfiltry przepływowe Dafi węglowyfiltry przepływowe Dafi z żywicą jonowymiennąfiltry przepływowe Dafi azotanowyBlok węglowy - Dafi

 

  • polipropylenowy, za pomocą którego usuniemy z wody: zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak: piasek, drobne zawiesiny, tłuszcze oraz produkty korozji tworzące się wewnątrz instalacji sanitarnej
  • z węglem aktywnym, pozwalający wyeliminować chlor i jego związki oraz zanieczyszczenia organiczne. Filtr ten poprawia również smak, zabarwienie i zapach wody.
  • z żywicą jonowymienną, który skutecznie zmiękcza wodę, usuwając z niej jony wapnia i magnezu.
  • azotanowy, przeznaczony do usuwania azotanów z wody pitnej. Filtr ten znajduje zastosowanie głównie w domach, w których do wody mogą przedostawać się azotany pochodzące z okolicznych pól i nieszczelnych szamb.
  • blok węglowy, służący do usuwania chloru i jego związków, a także zanieczyszczeń organicznych. Dzieki jego zastosowaniu poprawia się smak, zabarwienie i zapach wody. Służy on jako filtr mechaniczny (usuwa dodatkowo zanieczyszczenia mechaniczne).
     

Aby wiedzieć, jakie filtry powinniśmy zastosować, powinniśmy najpierw zrobić badania i poznać stopień twardości wody lub np. występowanie w niej azotanów. Filtry DAFI można zamontować pojedynczo lub w dowolnych konfiguracjach. Zalecane jest stosowanie filtru polipropylenowego na początku i końcu każdej konfiguracji.

 

Jak często trzeba wymieniać filtry przepływowe?

Decydując się na zakup filtrów przepływowych DAFI, zyskujemy przede wszystkim gwarancję, że z kranów w naszym domu popłynie zdrowa, smaczna i czysta woda. Producent udziela 36-miesięcznej gwarancji na prawidłowe działanie instalacji filtrów przepływowych. Musimy jednak wiedzieć, że aby proces filtracji przebiegał prawidłowo, filtry te należy regularnie wymieniać. Maksymalny okres użytkowania filtrów przepływowych wynosi 3 miesiące. Wymianie podlega sam filtr i uszczelka O-ring. Obudowa oraz pozostałe elementy instalacji montowane są tylko raz, dzięki czemu ich zakup to jednorazowa inwestycja, która przynosi wymierne korzyści zarówno dla naszego zdrowia, jak i portfela. Filtry przepływowe pozwalają bowiem zaoszczędzić energię i zużycie środków czystości, a także przedłużają żywotność sprzętów w naszym domu.


Zobacz więcej informacji o filtrach przepływowych DAFI:

Kontakt w sprawie produktów:

FORMASTER S.A.
tel. 41 346 48 00, 41 345 04 01, 800 703 048
www: dafi.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet