Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką - czy warto zainstalować ją w kuchni?


Jeśli wydaje się nam, że wyciągana wylewka oznacza luksus i duży wydatek, to zachęcamy do zapoznania się z bardzo szeroką ofertą rynkową tego typu armatury. W sprzedaży dostępne są zarówno profesjonalne baterie sprężynowe z wyciąganą wylewką, jak również typowe dla wielu kuchni modele w przystępnej cenie. Warto poznać zalety tego rozwiązania zanim podejmiemy decyzję o wyborze typu baterii do naszej kuchni.

Bateria kuchenna - czy warto inwestować w wyciąganą wylewkę

fot.: Bateria kuchenna Prima 7000 łączy wygodę wyciąganej wylewki z industrialnym wyglądem za sprawą oplotu z dekoracyjnego wężaWyciągana wylewka oferowana jest w coraz większej ilości modeli kuchennej armatury. Pasuje do stylu nowoczesnego, industrialnego, skandynawskiego, a w wielu przypadkach odnajdzie się także w wersji klasycznej kuchni.

fot.: Bateria kuchenna zawsze powinna być dopasowana do wystroju wnętrza, ale też do naszych przyzwyczajeń jeśli chodzi o użytkowanie strefy zmywaniaZasięg wylewki - to ma znaczenie

 

Wylewka to istotny element baterii kuchennej. Powinna być trwała, bo to właśnie tą część eksploatujemy najintensywniej, ale może również ułatwić nam wiele czynności. Wyciągana wylewka wygląd nowocześnie i przykuwa uwagę. Możemy ją spotkać zarówno w bateria niskich, jak też tych wysokich. Dla kogo sprawdzi się najlepiej?

Wyciągana wylewka - zalety rozwiązaniaWyciągana wylewka w niskiej baterii

fot.: Bateria Prima H1000 to połączenie granitu z elementami chromowanymi, która w niewielkim rozmiarze kryje wiele funkcji, m.in. wyciąganą wylewkęWyciągana wylewka jest idealna do kuchni, w której pracują osoby prawo- i leworęczne. To także wyjątkowo wygodne rozwiązanie jeśli mamy mały zlew i pojawia się problem napełniania czajnika, wiaderka lub dużego garnka. Co więcej, wylewka na wężyku sprawdzi się także przy sprzątaniu, gdy na przykład musimy dokładnie opłukać komorę zlewozmywaka. Im dłuższy wężyk, tym większa wygoda.

Wysoka wyciągana wylewka z długim wężemWysoka wyciągana wylewka z długim wężemWysoka wyciągana wylewka z długim wężem

fot.: Bateria Prima 3000  - wysoka, wyciągana wylewka oraz 80 centymetrowy wąż w połączeniu z ergonomicznym uchwytem do swobodnej regulacji strumienia oraz temperatury wody i ruchomym dziubkiem obracającym się wokół własnej osi w celu ustawienia pozycji kątowej lejącej się wody zapewniają komfort na najwyższym poziomie

 

 

Do zadań specjalnych - również poza zlewozmywakiem
 

Wyciągana wylewka w baterii sprawia, że praca w obrębie zlewozmywaka jest znacznie łatwiejsza. Dużo lepiej manewrować nam w komorze zlewu, a wylewkę można również wyprowadzić poza zlew. To rozwiązanie idealne do małej kuchni, w której musimy zadbać o funkcjonalność, ale także w dużych pomieszczeniach, gdzie mamy zlewozmywaki dwukomorowe i większe.

Bateria Kuchenna PRIMA G1000 - komfort wyciąganej wylewki

fot.: Bateria Kuchenna PRIMA G1000 Chrom zapewnia nowoczesny wygląd w strefie zmywania, a także dba o komfort pracy w czasie mycia naczyń, płukania produktów spożywczych oraz opłukiwania samego zlewozmywaka

Ruchoma część baterii to rozwiązanie idealne dla miłośników gotowania, którzy w kuchni spędzają sporo czasu. To także doskonały wybór dla tych, co chcą szybko i bez problemów przygotować posiłki. Ten typ baterii spełnia wszystkie wymagania stawiane bateriom i pasuje do każdego trybu życia oraz zlewu i kuchni.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką - model granitowyBateria kuchenna z wyciąganą wylewką - model granitowyBateria kuchenna z wyciąganą wylewką - model granitowyBateria kuchenna z wyciąganą wylewką - model granitowyBateria kuchenna z wyciąganą wylewką - model granitowyBateria kuchenna z wyciąganą wylewką - model chromowany

fot.: Sztorcowe baterie kuchenne Prima 9000 o subtelnej rozkloszowanej wylewce, którą można dodatkowo wyciągać


Zobacz baterie z wyciąganą wylewką z oferty Prima Gran


Wyciągana wylewka pozwala na precyzyjne sterowanie strumieniem wody i docieranie również do miejsc trudnodostępnych. Ta zaleta przydaje się chociażby przy myciu mięsa, czy warzyw i owoców w komorze zlewozmywakowej.

fot.: Bateria z wyciąganą wylewką w minimalistycznej kuchniOpracowanie: Redakcja
Źródło: Prima Gran Sp. z o.o.


Zobacz także
Zmywarka wolnostojąca - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zmywarka wolnostojąca - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Planujesz zakup nowej zmywarki? Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy szukasz modelu... ¬ więcej...
 
Jak wybrać baterię kuchenną? Co musisz wiedzieć przed zakupem

Jak wybrać baterię kuchenną? Co musisz wiedzieć przed zakupem

Wybór odpowiedniej baterii kuchennej jest równie ważny co wybór... ¬ więcej...
 
Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać? Praktyczny poradnik

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać? Praktyczny poradnik

Zlewozmywak jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Wydaje się,... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook