gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Wymiana kotła gazowego na nowoczesny kondensacyjny

aktualizacja: 21-01-2019, 09:46 – artykuł promocyjny


W ostatnim czasie uruchomiono rządowe programy termomodernizacji budynków, takie jak np. „Czyste Powietrze”. Jednym z założeń w ich realizacji jest redukcja trującego smogu poprzez m.in. wymianę starych kotłów na nowoczesne, kondensacyjne kotły gazowe. Dlaczego właśnie kondensacyjne? Obecnie ten rodzaj kotłów gazowych jest najekonomiczniejszy, a więc najchętniej montowany zarówno w nowych systemach grzewczych, jak i modernizowanych.

Wymiana starego kotła gazowego na nowy kondensacyjny nie musi wiązać się z wieloma przeróbkami pod warunkiem, że przed zakupem kotła zostaną określone warunki montażowe. Trzeba zwrócić uwagę na wymiary starego kotła, rozstaw przyłączy hydraulicznych pod nim (kolejność i odległości pomiędzy przyłączami) oraz na dotychczasowe rozwiązanie odprowadzenia spalin. Najlepiej dobrać urządzenie o takich samych wymiarach i tej samej kolejności podłączeń, dzięki czemu nie tylko będzie mniej przeróbek, ale i instalacja będzie wyglądać estetyczniej (co ma szczególne znaczenie, gdy kocioł wisi w kuchni czy łazience, a nie w oddzielnej kotłowni).

 

Wymiana kotła gazowego na nowoczesny kondensacyjny

 

Jaki kocioł?

Do istniejących już instalacji firma Beretta, produkująca kotły gazowe w fabryce w Toruniu, oferuje różne modele kotłów kondensacyjnych, m.in. Ciao Green, Mynute Green, MySMART czy Exclusive Green E. Wszystkie modele  gwarantują duże oszczędności eksploatacyjne – z wyszczególnieniem kotła Exclusive Green E, który jest jednym z najbardziej efektywnych energetycznie kotłów na naszym rynku i został dopuszczony do pracy na każdy rodzaj gazu. Dodatkową zaletą jest fakt, że dostęp do wymiennika i pozostałych podzespołów kotła znajduje się od przodu, co daje większą swobodę przy montażu kotła, nie ma w zasadzie ograniczeń związanych z wymogami zachowania minimalnych odległości od ściany (jedyne, o czym należy pamiętać, to możliwość zdjęcia obudowy do przeglądu urządzenia). Kotły kondensacyjne Exclusive Green E mają homologację RANGE RATED, co umożliwia dostosowanie mocy kotła do rzeczywistego cieplnego zapotrzebowania systemu grzewczego i do wielkości ogrzewanej powierzchni. Tym samym można obniżyć koszty ogrzewania domu.

 

Wybór z katalogu

kocioł kondensacyjny BerettaNie tylko modele z serii Exclusive Green E marka Beretta poleca do modernizowanych instalacji grzewczych. Inne modele będą także odpowiednie jeżeli dostosujemy je do warunków montażowych. Wszystkie modele kotłów jedno- i dwufunkcyjnych można zobaczyć w katalogach online na stronie www.beretta.pl.

Beretta ma również dostępne w swojej ofercie renowacyjne zestawy powietrzno-spalinowe. To rewolucyjne rozwiązanie, polegającą na całkowicie bezproblemowym montażu najbardziej pracochłonnego elementu, jakim jest kolano spalinowe będące oparciem dla głównej części komina. Następnym elementem jest zestaw powietrzno-spalinowy poziomy, dzięki któremu np. dla kotła kondensacyjnego Mynute Green 20 R.S.I., zamontowanego w domu jednorodzinnym możliwe jest wyprowadzenie przewodu powietrzno-spalinowego bezpośrednio przez ścianę budynku (kompletny zestaw jest dostępny w ofercie Beretty). Z kolei dla kotła typu C, mającego moc powyżej 21 kW, system spalinowy należy wyprowadzić ponad połać dachową budynku. Właśnie dzięki renowacyjnym zestawom powietrzno-spalinowym można wykorzystać istniejący stalowy wkład kominowy jako rurę powietrzną, do której wprowadza się rurę spalinową. Z kolei w istniejący ceramiczny szacht kominowy o odpowiednim przekroju można wprowadzić koncentryczny przewód powietrzno-spalinowy na całej długości systemu. Jeśli okaże się, że ze względu na długość komina lub z innego powodu żadna z tych konfiguracji „rury w rurze” nie będzie mogła być zastosowana, można skorzystać z systemu dwóch niezależnych przewodów.

 

Skorzystaj z porad autoryzowanych dystrybutorów

kocioł BerettaWszelkie porady dotyczące wymiany starego kotła na nowy kondensacyjny możemy uzyskać u autoryzowanych dystrybutorów Beretta. Dysponują oni katalogami z ofertą urządzeń grzewczych a także duża wiedzą, dzięki której nowy kocioł będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jeżeli chcesz kupić kocioł, wymienić na nowy, potrzebujesz fachowej porady i szczegółowych informacji na temat kotłów kondensacyjnych marki Beretta, szukasz fachowca, który wykona usługę instalacyjną lub serwisową, skontaktuj się z Autoryzowanym Instalatorem beretta.pl/kontakt/aib lub Serwisantem Beretta beretta.pl/kontakt/asb

Beretta jest częścią Riello Group, wiodącego dostawcy innowacyjnych technologii ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, bezpieczeństwa przeciwpożarowego i automatyki budynków.


 

Kontakt w sprawie produktów:

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
tel. +48 56 663 79 99
infolinia: + 48 801 044 804
www: www.beretta.pl mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet