gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Nowe złączki Megapress S do instalacji o temperaturze roboczej do 140°C

aktualizacja: 13-02-2019, 07:10 – artykuł promocyjny


Megapress to innowacyjny system firmy Viega, który umożliwia zaprasowywanie na zimno rur ze stali grubościennej w instalacjach grzewczych, chłodniczych czy tryskaczowych. Teraz, dzięki złączkom Megapress S, technologia ta może być teraz stosowana również w sieciach ciepłowniczych (za wejściem do budynku) i instalacjach przemysłowych o temperaturze medium do 140°C. Nowe kształtki o średnicach od 3/8 do 2″ są wyraźnie oznaczone białą kropką i napisem „FKM”, informującym o rodzaju uszczelki.

 

Złączka Megapress S

Szeroka oferta Megapress S obejmuje ponad 125 nowych produktów. Złączki można łatwo rozpoznać
po białej kropce i napisie „FKM”.

 

Systemy instalacyjne Megapress i Megapress S pozwalają na znacznie bezpieczniejszy i bardziej ekonomiczny montaż instalacji ze stali grubościennej. Metoda zaprasowywania złączek to także oszczędność czasu. W przypadku rur o średnicach od 3/8 do 2″ montaż instalacji przebiega 60% szybciej w porównaniu do zastosowania tradycyjnego spawania. Dodatkowo w technologii tej pozostałości wody w przewodach nie stanowią problemu, co również przyczynia się do skrócenia czasu prac budowlanych. Technika zaprasowywania gwarantuje ponadto wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ nie używamy tu otwartego ognia. Odpadają zatem jakiekolwiek koszty związane z ochroną przeciwpożarową.

Technologia zaprasowywania jest niezwykle korzystna z punktu widzenia instalatorów, zwłaszcza w przypadku dużych instalacji przemysłowych, których montaż był do tej pory zarezerwowany tylko dla specjalnie przeszkolonych spawaczy. Dzięki systemowi Megapress, takie projekty może teraz realizować praktycznie każdy wykonawca instalacji sanitarnych. Jest to znacząca przewaga konkurencyjna, zwłaszcza przy dzisiejszym niedoborze wykwalifikowanych spawaczy na polskim rynku.

 

Wszechstronne zastosowanie

Nowe złączki Megapress S z okrągłą uszczelką z FKM o średnicy od 3/8 do 2” można stosować przy temperaturze roboczej do 140°C i ciśnieniu do 16 bar. Typowymi przykładami są tu instalacje przemysłowe o wyższym obciążeniu termicznym oraz przewody pierwotne i wtórne lokalnych i miejskich sieci ciepłowniczych za wejściem do budynku.

 

Złączka Megapress S

Nowe złączki Megapress S o średnicach od 3/8 do 2” doskonale nadają się do lokalnych i miejskich sieci ciepłowniczych za wejściem do budynku.


Firma Viega uzyskała świadectwo dopuszczenia złączek Megapress S o wymiarach od 3/8 do 2”, z elementem uszczelniającymi z FKM do stosowania w sieciach ciepłowniczych za wejściem do budynku, wydane zgodnie z przepisami AGFW FW 524 przez Materialprüfanstalt z Dortmundu. Dodatkowo przeprowadzono badania starzenia materiałów między innymi w Fernwärme-Forschungsinstitut w Hanowerze oraz w O-Ring Prüflabor Richter. Złączki posiadają również certyfikat TÜV i VdS.

 

SC-Contur: gwarancja bezpieczeństwa

Złączki Megapress S są wykonane ze stali 1.0308 i pokryte powłoką cynkowo-niklową. Można je stosować w połączeniu z rurami stalowymi do gwintowania wg PN EN 10255 oraz rurami stalowymi kotłowymi wg PN EN 10220/10216-1 i PN EN 10220/10217-1. Kształtki nadają się zarówno do rur bezszwowych, spawanych, czarnych lub ocynkowanych, jak i malowanych przemysłowo lub powlekanych żywicą epoksydową. Do zaprasowania służą sprawdzone szczęki i pierścienie zaciskowe Megapress ze szczękami przegubowymi.

Wszystkie kształtki Megapress S posiadają charakterystyczny dla firmy Viega profil SC-Contur. Dzięki temu rozwiązaniu każde niezaprasowane połączenie jest od razu widoczne przy próbie szczelności. Po prawidłowym zaprasowaniu złączka pozostaje trwale szczelna i natychmiast gotowa do eksploatacji.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Viega Sp. z o.o.
tel. +48 58 66 24 999
www: www.viega.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet