Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Filtr MOCarz - skuteczna walka ze smogiem

aktualizacja: 17-12-2018, 12:21 – artykuł promocyjny


W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się o tym, jak ważna dla naszego zdrowia jest jakość powietrza. A wszystko to za sprawą smogu - niezwykle niebezpiecznego zjawiska, które w coraz większym stopniu występuje w naszym kraju. 

Smog (z ang. „ smoke” dym i „fog” mgła) składa się głównie z ozonu troposferycznego, wytwarzanego w wyniku reakcji fotochemicznej między lotnymi związkami organicznymi a tlenkami azotu (NOx); cząstek stałych, takie jak pył; i wtórnych cząstek stałych, takie jak tlenki siarki, lotne związki organiczne.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że aż 3 miliony zgonów na świecie spowodowanych jest zanieczyszczenie otaczającego nas powietrza, natomiast 4,3 miliony zgonów przypisuje się zanieczyszczeniu powietrza w gospodarstwach domowych. Powietrze w pomieszczeniach zamkniętych może być od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze z zewnątrz. Musimy mieć zatem świadomość, iż spędzając w nich 90% swojego czasu narażamy nie tylko swoje zdrowie, ale również życie.

Dlatego tak bardzo ważną rzeczą jest kwestia zapewnienia czystego i świeżego powietrza we wnętrzach w takich miejscach jak szpital, przedszkole, szkoła, biuro czy dom jednorodzinny. W tym celu trzeba koniecznie zadbać o wyposażenie systemu wentylacyjnego w filtry. Instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła i z zamontowanym filtrem o wyższej skuteczności filtracji powietrza to rozwiązanie, dzięki któremu możemy mieć pewność, iż dostarczamy do pomieszczenia i świeże i przefiltrowane powietrze, wolne od zanieczyszczeń. Rozwiązanie to jest również niezwykle praktyczne i energooszczędne.

Antysmogowy filtr MOCarz - Alnor Systemy Wentylacji

Antysmogowy filtr MOCarz

 

Innym sposobem filtracji powietrza, godnym polecenia, jest montaż w istniejącej instalacji puszki MOCarz. Dzięki filtrom antysmogowym wewnątrz puszki znacząco zredukujemy w nawiewanym powietrzu wartość pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, będących głównym składnikiem smogu. Skuteczność filtracji (redukcji zapylenia) cząstek PM2,5 sięga do 73%, a PM10 do 81%. Filtr kanałowy antysmogowy składa się ze szczelnej puszki oraz dwóch filtrów: wstępnego oraz antysmogowego. Zaleca się instalację filtra antysmogowego na kanałach czerpnych w domowych instalacjach wentylacyjnych i rekuperacji.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.
tel. (22) 737 40 00
www: www.alnor.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet