zwiń


gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Ogrzewanie kanałowe - grzejniki wkomponowane w przestrzeń

aktualizacja: 05-12-2018, 10:45 – artykuł promocyjny


Rosnące wymagania użytkowników wobec elementów wyposażenia wnętrz dotyczą również ogrzewania, a więc grzejników. Użytkownicy oczekują nie tylko dynamicznej i precyzyjnej pracy, przy zachowaniu możliwie najniższych kosztów ogrzewania, ale również wysokiego poziomu wzornictwa – grzejniki tak jak inne elementy wyposażenia powinny być dopasowane do charakteru wnętrza. Grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL to znakomite rozwiązanie do ogrzewania nowoczesnych obiektów, charakteryzujących się dużymi przeszkleniami i szklanymi elewacjami. Estetyka w tym przypadku odnosi się głównie do materiału, technologi wykonania oraz koloru podestów, przykrywających kanał grzewczy.

 

CANAL - grzejnik kanałowy REGULUS-system

 

 

Elementy systemu

 

Miedziano-aluminiowy grzejnik umieszczony jest jest w wannie z blachy ocynkowanej – te dwa elementy tworzą tzw. zestaw kanałowy. W zestawach z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem oprócz grzejnika w wannie znajduje się także wentylator, zapewniający właściwą dynamikę grzania. Zestaw montuje się w specjalnie do tego przygotowanym otworze w posadzce i przykrywa ażurowym, drewnianym lub metalowym, podestem. Podest zlicowany jest z podłogą i dla użytkowników wnętrza to jedyny widoczny element systemu ogrzewania kanałowego.

 

 

Cechy charakterystyczne

 

Grzejnik kanałowy REGULUS®-system CANAL cechuje mała pojemność wodna, a przez to mała bezwładność cieplna, co związane jest z szybkością działania i oznacza szybkie rozpoczęcie i szybkie zatrzymanie grzania. Dzięki temu można zastosować sterowniki i np. zaprogramować temperaturę w zależności od dnia tygodnia i pory dnia. Oszczędność energii jest oczywista – grzejnik szybko dostarcza ciepło, tyle ile potrzeba do osiągnięcia i utrzymania zadanej temperatury.

 

CANAL - grzejnik kanałowy REGULUS-systemCANAL - grzejnik kanałowy REGULUS-system

 

 

Zastosowanie

 

System ogrzewania kanałowego najczęściej montuje się wzdłuż dużych przeszkleń, bowiem nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale również chroni okno przed zaparowaniem. Ogrzewanie kanałowe można łączyć z ogrzewaniem podłogowym płaszczyznowym lub z grzejnikami ściennymi – pełnią one wówczas rolę ogrzewania wspomagającego. Stosuje się je również jako tzw. ogrzewanie strefowe – we wnętrzach o dużej kubaturze można wydzielić strefy o różnym stopniu nagrzania. Ogrzewanie kanałowe oznacza swobodę w podejmowaniu decyzji jaki materiał zastosować na podłodze – może to być drewno: deski, mozaika, parkiet, panele, jak również inne materiały: laminat, wykładzina dywanowa, ceramika, beton, czy kamień.

 

CANAL - grzejnik kanałowy REGULUS-system

 

 

Stylistyka

 

Zestawy ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL cechują się estetycznym i starannym wykonaniem. Wanna oraz grzejnik malowane są proszkową na kolor czarny matowy (RAL 9005), szczeble podestów wykonane są z wysokiej jakości drewna sezonowanego (dąb, buk) lub z aluminium malowanego proszkowo (do wyboru kolory z palety RAL K7) lub anodowanego (do wyboru pięć kolorów anodowania). Szeroki wybór ażurowych podestów umożliwia ich dopasowanie do stylu wnętrza. We wnętrzach o skomplikowanym kształcie świetnie sprawdzają się krótkie zestawy z wentylatorem, które zdecydowanie łatwiej rozmieścić. Po sezonie grzewczym warto zamontować podest posezonowy, który ochroni wnętrze kanału przed zabrudzeniem, dodatkowo go maskując.

Więcej na www.regulus.com.pl

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Chłodzenie i grzanie pomieszczeń - grzejniki ścienne REGULUS®-system

Chłodzenie i grzanie pomieszczeń - grzejniki ścienne REGULUS®-system

System, w którym pracują pompa ciepła oraz grzejniki rewersyjne daje nam znacznie... ¬ więcej...

 
Grzejniki dekoracyjne Imers - wybierz swój model

Grzejniki dekoracyjne Imers - wybierz swój model

Urządzanie mieszkania jest wyzwaniem, ale też daje nam wiele radości. Swój... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie hybrydowe z grzejnikiem wodno-elektrycznym Convector

Ogrzewanie hybrydowe z grzejnikiem wodno-elektrycznym Convector

Ogrzewanie hybrydowe to dwa niezależne systemy ogrzewania wbudowane w jeden grzejnik.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus